Weekend 26-28 kwietnia w Warszawie. Najciekawsze wydarzenia, wystawy, spacery

Jak spędzić weekend 26-28 kwietnia w Warszawie, by się nie nudzić? Sprawdź naszą listę najciekawszych wydarzeń, wystaw, seansów filmowych i spacerów po Warszawie, które będą mieć miejsce w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę.

Weekend 26-28 kwietnia w Warszawie. Najciekawsze wydarzenia, wystawy, spacery

Spędzasz weekend 26-28 kwietnia w Warszawie? Na pewno nie będziesz się nudzić! Zdjęcie: Unsplash

Co robić w weekend w Warszawie?

Spędzając ten weekend w Warszawie, nie sposób się nudzić. Jeśli interesują cię kwietniowe premiery teatralne, koniecznie zajrzyj na naszą listę. A jeśli preferujesz srebrny ekran, mamy dla ciebie zestawienie ciekawych premier kinowych. Domatorzy również nie będą narzekać – zobacz, co warto obejrzeć na Netfliksie w kwietniu.

Ten weekend zapowiada się również dość ciepły i słoneczny. Warto więc udać się na spacer do jednego z miejskich parków – w naszym zestawieniu wybraliśmy 9 najpiękniejszych.

Dla szukających oryginalnych sposobów na spędzenie weekendu w Warszawie polecamy naszą subiektywną listę, na której znalazły się wystawy, koncerty, spacery, projekcje filmowe itp.

Cykl filmowy „W krainie Ghibli”

  • Kiedy: piątek (12-20), sobota (11-20), niedziela (11-18)
  • Gdzie: Kino Muranów

Japońskie studio Ghibli wyprodukowało wiele animacji, które zyskały status kultowych. W kinie Muranów od kwietnia do czerwca będą odbywać się seanse najsłynniejszych filmów Isao Takahaty i Hayao Miyazakiego. W piątek 26 kwietnia cykl rozpocznie się projekcją filmu „Ponyo”. W sobotę zostanie wyświetlony „Tajemniczy świat Arrietty”, a w niedzielę „Narzeczona dla kota”.

Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

  • Kiedy: piątek (12-20), sobota (11-20), niedziela (11-18)
  • Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

To ostatnia wystawa w Muzeum nad Wisłą przed planowanym na 25 października przeniesieniem muzeum do nowej siedziby. Na wystawie zobaczymy blisko 90 prac słynnej ukraińskiej artystki, głównie z lat 80. i 90. XX w. 

Wystawa „Matejko nieznany”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 10 – 17
  • Gdzie: Zamek Królewski w Warszawie

Od 5 marca do 26 maja na Zamku Królewskim w Warszawie można zobaczyć wyjątkową wystawę prac Jana Matejki – obrazów olejnych, akwareli i rysunków. Większość prezentowanych na ekspozycji obiektów pochodzi ze zbiorów prywatnych, najczęściej niewystawianych publicznie.

Wystawa „Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
  • Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Wystawa prezentuje pond 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa Zbyszka Siemaszki. Oprócz zdjęć z lat 50. i 60. zobaczymy również archiwalne okładki magazynu „Stolica” ze zdjęciami Siemaszki. 

Wystawa "Van Gogh. Historie jednego obrazu"

  • Kiedy: piątek 10-17, sobota i niedziela 12 – 19
  • Gdzie: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1

Od 26 kwietnia do 8 grudnia w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego można oglądać „Wiejskie chaty pośród drzew”, jedyne dzieło Van Gogha w Polsce. Wystawa została podzielona na dwie części: pierwsza skupia się na samym dziele holenderskiego artysty, natomiast druga opowiada o procesie konserwacji i badań nad obrazem, które pozwoliły ustalić jego autentyczność.

Targ Śniadaniowy

  • Kiedy: sobota 9-16, niedziela 10-17
  • Gdzie: Żoliborz, al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej (sobota); Mokotów, Skwer AK Granat (niedziela)
  • Link do wydarzenia na Facebooku - Targ na Żoliborzu oraz Targ na Mokotowie

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie to doskonała okazja, by spróbować lokalnej kuchni, ale również pysznych specjałów z różnych zakątków świata. W soboty Targ odbywa się na Żoliborzu, natomiast w niedziele na Mokotowie.

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich

Pałac Krasińskich już 21 maja po raz pierwszy w historii otworzy się dla zwiedzających. Warto więc już teraz poznać historię tej niezwykłej budowli i przejść się po Ogrodzie, który przez wielu jest uznawany za jeden z najpiękniejszych parków Warszawy.

Spacer z przewodnikiem po ulicy Bednarskiej

Bednarska to jedna z nielicznych ulic Warszawy, której udało się zachować swoją oryginalną zabudowę. Podczas spaceru poznamy historię tego niezwykłego miejsca, zobaczymy przedwojenną zabudowę, która przetrwała do dziś i usłyszymy garść ciekawostek oraz anegdot o mieszkańcach ulicy Bednarskiej.

Czytaj więcej