Netflix prezentuje najciekawsze premiery na kwiecień. Wsród nich 5 obiecujących tytułów

Netflix w propozycjach na kwiecień podsuwa nam nowości, od których trudno będzie się oderwać. Pośród gorących premier znajdziemy fabularyzowane historie prawdziwych wydarzeń („Mocny temat”, „Sprawa Asunty,”) i intrygujące adaptacje -  tajemniczy serial „Ripley” w czarno-białej odsłonie i „Kradzież” na podstawie bestsellerowej powieści szwedzkiej pisarki.

 Netflix prezentuje najciekawsze premiery na kwiecień. Wsród nich 5 obiecujących tytułów

Serial "Parasyte: The Grey" zobaczymy na Netflix już 12 kwietnia. Zdjęcie: Materiały prasowe / Netflix

Jakimi tytułami Netflix powalczy w kwietniu o uwagę widza? Typujemy 5 tytułów!

Ripley - premiera 4 kwietnia

Czarno-biały, sensacyjny Serial „Ripley”  już za moment pojawi się w bibliotece platformy Netflix. Podobnie jak film "Utalentowany pan Ripley" (1999) z Mattem Damonem w roli głównej, jest oparty na powieści autorstwa Patricii Highsmith.

Patricia Highsmith była amerykańską pisarką, zasłynęła z powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych. Tom Ripley to postać, którą do literackiego życia powołała właśnie Highsmith - po raz pierwszy pojawił się w powieści z 1955 roku pt. "The Talented Mr. Ripley”. Ripley jest skomplikowaną postacią, antybohaterem - jednocześnie czarującym, inteligentnym, jak  i bezwzględnie manipulującym. 

W Toma Ripleya wcielił się Andrew Scott, w Marge Sherwood — Dakota Fanning, a w Dickiego Greenleafa — Johnny Flynn.

Opis: Tom Ripley, oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. Miniserial dramatyczny na podstawie bestsellerów o Tomie Ripleyu autorstwa Patricii Highsmith.

Mocny temat - premiera 5 kwietnia

Oparta na faktach fabularyzowana historia zza kulis kompromitującego wywiadu, który reporterka programu Newsnight przeprowadziła z księciem Andrzejem w 2019 roku dla stacji BBC. Rozmowa miała zrehabilitować mocno nadszarpnięty wizerunek księcia, którego oskarżano o udział w licznych skandalach seksualnych. Wywiad tymczasem pogrążył go definitywnie i doprowadził do  odsunięcia go od królewskich obowiązków. 

W głównych rolach występują: Gillian Anderson (Emily Maitlis), Rufus Sewell (książę Andrzej), Billie Piper (Sam McAlliste) i Keeley Hawes (Amanda Thirsk). Za scenariusz do "Mocnego tematu” odpowiada Peter Moffat. 

Opis: Ten inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawia kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Od napięcia towarzyszącego trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham aż po oszałamiającą potyczkę dziennikarki Emily Maitlis z księciem — ten film to opowieść o kobietach, które wykazały się ogromną odwagą i nie cofnęły się przed niczym, aby świat usłyszał tę historię.

Parasyte: The Grey - premiera 5 kwietnia

"Parasyte: The Grey" to południowokoreański serial telewizyjny z gatunku horroru science fiction, wyreżyserowany przez Yeon Sang-ho. Serial jest adaptacją mangi "Parasyte" autorstwa Hitoshiego Iwaakiego i opowiada historię konfrontacji z niezidentyfikowanymi pasożytami, które żerują na ludziach i popełniają morderstwa. W rolach głównych występują Jeon So-nee, Koo Kyo-hwan i Lee Jung-hyun. 

Opis: Niezidentyfikowane pasożyty brutalnie przejmują ludzkie ciała i zyskują władzę. Czas ruszyć do walki z narastającym zagrożeniem!

Kradzież - premiera 12 kwietnia 

Ann-Helén Laestadius to szwedzka dziennikarka i bestsellerowa pisarka pochodzenia saamskiego. W 2016 roku jej powieść Tio över ett (Dziesięć po pierwszej) zdobyła szwedzką nagrodę Augusta w kategorii literatury dziecięcej i młodzieżowej. Swoją pierwszą powieść dla dorosłych „Stolen” napisała w 2021 roku, dwa lata później przetłumaczono ją na język angielski, krótko po tym stała się numerem 1 na liście bestsellerów. Netflix już 12 kwietnia zaprezentuje filmową adaptację tej rozchwytywanej powieści.

Opis: W książce „Stolen” nagradzana pisarka Ann-Helén Laestadius odmalowuje portret młodej kobiety, która pragnie bronić swojego rdzennego dziedzictwa w świecie, w którym panoszy się ksenofobia, zmiana klimatu zagraża hodowli reniferów, a młodzi ludzie w obliczu powszechnie panującej atmosfery rozpaczy wybierają samobójstwo. Powieść wydobywa też na światło dzienne napięcia powstające wówczas, gdy współczesne idee ścierają się z tradycyjną kulturą o mocno ugruntowanych strukturach patriarchatu.

Sprawa Asunty - premiera 26 kwietnia

Nowy miniserial fabularny opowiada historię zabójstwa Asunty Basterry, która wstrząsnęła Hiszpanią.

Ciało dziewczynki odnaleziono w Teo, A Coruña, w Hiszpanii, 22 września 2013 roku, krótko przed jej trzynastymi urodzinami. Sekcja zwłok wykazała, że zmarła w wyniku uduszenia i że dostała co najmniej dwadzieścia siedem tabletek lorazepamu w dniu swojej śmierci. Śledztwo w sprawie stało się znane jako sprawa Asunty Basterry (Caso Asunta Basterra).

Rodzice adopcyjni Asunty, Alfonso Basterra i Rosario Porto, zostali uznani za winnych jej zabójstwa 30 października 2015 roku. Zgodnie z dokumentami sądowymi, para podawała swojej córce lorazepam przez trzy miesiące, a następnie udusiła ją. Rodzice, którzy utrzymywali swoją niewinność, zostali skazani na osiemnaście lat więzienia.

Opis: Dwudziestego pierwszego września 2013 r. Rosario Porto i Alfonso Basterra zgłaszają zaginięcie córki. Kilka godzin później zwłoki Asunty zostają znalezione przy drodze w okolicy Santiago de Compostela. Śledczy wkrótce odkrywają ślady mogące wskazywać, że to Rosario i Alfonso stoją za jej śmiercią. Informacja o tym wstrząsa nie tylko ich rodzinnym miastem, ale i całym krajem. Co mogło skłonić rodziców do odebrania życia własnej córce? Jaka prawda kryję się za fasadą idealnej rodziny?

Polecamy także: 

Premiery teatralne w kwietniu. 13 nowych spektakli, które warto zobaczyć

Skandynawskie seriale kryminalne. 5 tytułów, od których trudno się oderwać

 

 

 

Czytaj więcej