Jak wyeksponować czasopisma? Oto 8 oryginalnych gazetników dla tych, którzy kolekcjonują magazyny

Jeśli kolekcjonujesz magazyny o bliskiej Ci tematyce, cenisz sobie lekturowe przyjemności i towarzyszący im atrakcyjny design, gazetnik czy stojak ekspozycyjny będzie w Twoim domu nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale też elementem dekoracyjnym.

Jak wyeksponować czasopisma? Oto 8 oryginalnych gazetników dla tych, którzy kolekcjonują magazyny

Stojak na gazety Echo od Hübsch. Zdjęcie: Zdjęcie: Materiały prasowe, www.fabrykaform.pl

Gazetnik może mieć formę stojaka, pojemnika, kosza, być elementem stolika pomocniczego. Spotykamy go w poczekalniach, biurach, a gabarytowe ekspozytory, które widzimy w salonikach prasowych, coraz częściej stają się designerskim elementem przestrzeni domowej. 

Okładki czasopism to często małe dzieła sztuki. Takie wyjątkowe egzemplarze mogą stać się przykuwającą wzrok dekoracją. Dla kolekcjonerów prasy przygotowaliśmy miniprzegląd organizerów, które oryginalnie wyeksponują magazyny we wnętrzu.

Zobacz też: Najciekawsze propozycje użycia książek we wnętrzu

Stojak na gazety Front Page od Kartell

Stojak na gazety Front Page od Kartell. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.kartell.com

Wykonany z najwyższej jakości przeźroczystego lub barwionego w masie poliwęglanu, stojak Front Page to lekka konstrukcja o wyjątkowo atrakcyjnej i praktycznej formie. Kształtem przypomina kartki przewracające się na wietrze, które w tym projekcie tworzą półki na magazyny, pozwalając na ich efektowne rozdzielenie. Stojak dostępny jest w kilku przeźroczystych wersjach kolorystycznych.

Stojak na czasopisma Mixrack od Maze

Stojak na czasopisma Mixrack od Maze. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.andlight.pl

W sposób zrównoważony i odpowiedzialny, marka Maze tworzy inteligentne systemy przechowywania, korzystając przy tym z pomocy lokalnych producentów oraz materiałów pochodzących z recyklingu. W katalogu ich produktów znajdują się też gazetniki. Stojak Mixrack to ciekawy pomysł na przechowywanie kolekcji magazynów i nie tylko. 

Stojak na gazety Echo od Hübsch

Stojak na gazety Echo od Hübsch. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.fabrykaform.pl

Stojak Echo duńskiej marki Hübsch wykonano z połączenia metalu i szkła w bursztynowym odcieniu. Pomoże zachować porządek i zapewni łatwy dostęp do ulubionych tytułów.

Uchwyt na czasopisma Now od Maze

Uchwyt na czasopisma Now od Maze. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.andlight.pl

Dostępny w kolorze białym, czarnym i mosiężnym. Pozwala zaoszczędzić miejsce na podłodze - uchwyt montowany jest na ścianie. Dostępny jest w kilku rozmiarach i w kolorach: czarnym, białym i mosiężnym. Zaprojektowany dla Maze przez szwedzką designerkę Louise Hederström.

Gazetnik od Radius Design

Gazetnik od Radius Design. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.calvado.com

Oryginalny, minimalistyczny gazetnik od Radius Design. Praktyczny, poręczny, pomieści do kilkudziesięciu magazynów i gazet. Dostępny w kolorze białym, pomarańczowym, zielonym, szarym i czarnym. Idealny dla wszystkich miłośników kolorów we wnętrzach. 

Zobacz: Najbardziej kolorowe wnętrza Instagrama

Stojak Silia od Gejst

Stojak Silia od Gejst. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.westwing.pl

Silia dopasuje się do wielu przestrzeni i projektów. Ten stojak na czasopisma narodził  się z pomysłu stworzenia superprostego organizera do przechowywania magazynów i książek. Dostępny w kolorze drewna dębowego lub srebrnym.

Wieszak ścienny na czasopisma Mag od House Doctor

Wieszak ścienny na czasopisma Mag od House Doctor. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.moremadam.pl

Uchwyt na czasopisma Mag od House Doctor to dobry przykład funkcjonalnego projektu, który doda charakteru każdemu wnętrzu. To też alternatywa dla podłogowego gazetnika.

Ekspozytor od marki Milimetry

Ekspozytor VAN-02-NT od pracowni Milimetry. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.milimetry.pl

W polskiej pracowni stolarskiej Milimetry powstają nowoczesne, minimalistyczne meble targowe i ekspozycyjne z drewna i sklejki dla współczesnych rzemieślników. A może by tak jeden z ich ekspozytorów umieścić w domu? Aranżacja z pewnością byłaby oryginalna.

Zobacz też:

 

Czytaj więcej