Mercedes-Benz zbuduje w Dubaju luksusowy apartamentowiec. Mamy pierwsze zdjęcie

Mercedes-Benz szykuje się na podbój rynku luksusowych nieruchomości. Motoryzacyjny gigant ogłosił właśnie plany budowy apartamentowca w samym centrum Dubaju. Oto wszystko, co na ten moment wiadomo o Mercedes-Benz Places.

Projekt apartamentowca Mercedes-Benz Places w Dubaju. Zdjęcie: Unsplash / ZQ Lee

Mercedes-Benz Places w Dubaju

Ogłoszony przez markę Mercedes-Benz projekt budowy apartamentowca w samym sercu Dubaju zelektryzował nie tylko przyszłych inwestorów, ale również miłośników niemieckiego giganta motoryzacyjnego.

Mercedes-Benz Places, o tak roboczo nazwano wieżowiec powstanie w ścisłym centrum Dubaju – będzie sąsiadował ze słynnym centrum handlowym The Dubai Mall, Muzeum Przyszłości czy jednym z najsłynniejszych symboli miasta – najwyższym wieżowcem na świecie Burdż Chalifa.

Mercedes-Benz Places będzie 341 m wysokości i 65 pięter. Dla porównania, Varso Tower, czyli najwyższy budynek w Polsce i Unii Europejskiej mierzy 310 m.

Niemiecki producent samochodów zaprosił do współpracy Binghatti, znaną firmę deweloperską z Dubaju. Binghatti specjalizuje się w luksusowych inwestycjach, a w swoim portfolio ma projekty innych marek premium, m.in. Bugatti czy Jacob & Co.

Czego możemy się spodziewać po apartamentowcu Mercedes-Benz? Na konferencji prasowej zaprezentowano tylko jedną wizualizację przedstawiającą ostro zakończony budynek, wyglądem przypominający futurystyczną rakietę. Na szczycie wyeksponowano również trójramienne logo Mercedesa.

mercedes places

Wizualizacja apartamentowca Mercedes-Benz Places w Dubaju. Zdjęcie: materiały prasowe Binghatti

Jak donoszą media, więcej szczegółów dotyczących inwestycji deweloper przedstawi na początku 2024 roku. Można się spodziewać, że Mercedes-Benz Places będzie nie tylko miejscem luksusowym, ale również pełnym nowoczesnych, inteligentnych technologii – tak jak produkty niemieckiej marki.

Luksusowe marki inwestują w rynek nieruchomości

Mercedes-Benz dołączy do grona producentów luksusowych dóbr, którzy postanowili podbić również rynek nieruchomości. Dubaj wydaje się być idealnym miejscem do tego typu inwestycji.

bugatti

Bugatti Residences w Dubaju. Zdjęcie: materiały prasowe Bugatti

Oprócz wspomnianego 42-piętrowego wieżowca Bugatti Residences, w nieco oddalonej od centrum miasta części miasta powstaje osiedle luksusowych willi, którym patronuje Lamborghini. Projekt jest imponujący, bo zakłada budowę 40 willi z basenami i ogrodami. Każda willa ma mieć po 6 sypialni.

lamborghini

Willa Lamborghini w Dubai Hills w Dubaju. Zdjęcie: materiały prasowe Lamborghini

Co ciekawe, mimo że posiadłości wciąż są w budowie, wszystkie zostały już sprzedane. W kuluarach mówi się, że za najmniejszą willę o powierzchni 963 m2 trzeba było zapłacić 11.2 mln dolarów (ok. 45 mln zł).


Czytaj więcej