Widok na Warszawę z wysokości 230 m. Wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie tarasów widokowych w Varso Tower

To będzie najwyższy w Unii Europejskiej taras widokowy. Wypełniony drzewami i roślinnością odkryty taras na 49. piętrze Varso Tower zaoferuje jedyny w swoim rodzaju widok na Warszawę. Właściciel wieżowca zdradził, kiedy nastąpi otwarcie nowej atrakcji.

Widok na Warszawę z wysokości 230 m. Wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie tarasów widokowych w Varso Tower

Tarasy powstaną na 49. i 53. piętrze Varso Tower. Zdjęcie: HB Reavis

Taras widokowy w Varso Tower

Varso Tower jest obecnie najwyższym wieżowcem w Unii Europejskiej. Budynek zaprojektowała renomowana pracownia architektoniczna Foster + Partners. Ta sama, która stworzyła koncepcję spiralnego biurowca w Los Angeles.

Warszawski Varso Tower został oddany do użytku w 2022 roku i już wtedy mówiono, że najwyższe piętra zostaną przeznaczone na ogólnodostępny taras widokowy oraz bar. Niedawno właściciel wieżowca, HB Reavis, nie tylko potwierdził plany stworzenia zielonych tarasów, ale również przedstawił firmę, która zajmie się ich obsługą.

ok

Widok na najwyższe piętra Varso Tower. Zdjęcie: HB Reavis

Tarasy widokowe docelowo powstaną na 49. i 53. piętrze Varso Tower. Odkryty taras na 49. piętrze, czyli na wysokości 205 metrów pomieści ogród z drzewami i roślinnością, a także klimatyczny bar. Z kolei taras na 53. piętrze, a więc na wysokości 230 metrów będzie zabudowany. Zaoferuje jednak swoim gościom zapierające dech widoki na panoramę Warszawy, w tym na pobliski Pałac Kultury.

Wjazd na oba tarasy odbywać się będzie za pomocą nowoczesnych przeszklonych wind, które mają rozpędzać się do 8 metrów na sekundę. Podróż na szczyt wieżowca zajmie około 30 sekund.

Jak informuje HB Reavis prace nad aranżacją tarasów rozpoczną się w drugim kwartale 2024 roku. Oficjalne otwarcie ma mieć miejsce latem 2025.

ok

Taras w Varso Tower. Zdjęcie: HB Reavis

Obsługą tarasów widokowych ma zająć się Magnicity, francuska firma, która zgromadziła imponujące portfolio wysokościowych lokalizacji na całym świecie. Magnicity od 1974 roku obsługuje Montparnasse Observatory znajdujące się na szczycie Montparnasse Tower w Paryżu. Od 1993 roku jest obecna w wieży telewizyjnej Berliner Fernsehturm w Berlinie. Od 2012 jest operatorem 360 Chicago Observation Deck w Chicago, a od 2020 obsługuje najwyższe piętra w dwóch lokalizacjach w Rotterdamie: Euromast Tower i Zalmhaven I. Varso Tower będzie szóstym obiektem w portfolio firmy.

Czytaj więcej