Skrzydłokwiat Sensation to kuzyn dobrze znanej rośliny. Wzrok przykuwają jego liście

Skrzydłokwiat Sensation w uprawie nie różni się niczym od swojego popularnego kuzyna. Podobnie jak on, doskonale oczyszcza powietrze z toksyn, dlatego warto postawić go w sypialni. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto uprawiać w domu skrzydłokwiat Sensation.

Skrzydłokwiat Sensation to kuzyn dobrze znanej rośliny. Wzrok przykuwają jego liście

Skrzydłokwiat Sensation to duża odmiana popularnej rośliny. Zdjęcie: Getty Images

Skrzydłokwiat Sensation - opis

Skrzydłokwiat Sensation to odmiana popularnego skrzydłokwiatu, którą śmiało można zaliczyć do grupy roślin XXL. Skrzydłokwiat Sensation może osiągnąć nawet 170 cm wysokości, dlatego wybierając dla niego miejsce we wnętrzach, warto zapewnić mu sporo przestrzeni do swobodnego wzrostu.

Skrzydłokwiat Sensation ma duże, dekoracyjne liście o błyszczącej powierzchni i głębokim zielonym kolorze. Liście pokryte są grubymi nerwami, które wyglądają, jakby zostały wyrzeźbione na powierzchni liścia. Skrzydłokwiat Sensation, podobnie jak jego bardziej kompaktowy kuzyn, wypuszcza białe kwiaty otoczone pochwą kwiatostanową. Przy odpowiedniej pielęgnacji kwiaty mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy, a nawet cały rok.

Skrzydłokwiat Sensation to roślina oczyszczająca i nawilżająca powietrze, dlatego doskonale sprawdzi się w sypialni, gdzie jakość powietrza ma ogromne znaczenie.

Skrzydłokwiat Sensation - uprawa

Jak dbać o skrzydłokwiat Sensation? Pielęgnacja skrzydłokwiatu Sensation jest praktycznie identyczna jak w przypadku zwykłego skrzydłokwiatu. Roślina preferuje stanowiska o świetle rozproszonym i lekko zacienionym. Nie wolno jej wystawiać na mocne słońce, ponieważ może poparzyć jej liście.

Skrzydłokwiaty w naturalnych warunkach rosną w dolnych partiach lasów Ameryki Środkowej i Południowej. Dla rośliny byłoby idealnie, gdyby udało się w pomieszczeniu odtworzyć tropikalny klimat, a przynajmniej wysoką wilgotność powietrza. Skrzydłokwiat warto więc postawić blisko nawilżacza powietrza, a jeśli nie dysponujemy takim urządzeniem, można wokół doniczki ustawić miseczki z wodą, która parując, nawilży powietrze.

Uprawiając skrzydłokwiat Sensation pamiętajmy, by regularnie przecierać liście z kurzu. Najlepiej robić to lekko wilgotną szmatką. Nie zaszkodzi też w okresie wegetacji zasilać roślinę dobrej jakości nawozem do roślin kwitnących.

Skrzydłokwiat Sensation lubi mieć lekko wilgotne podłoże, więc należy go regularnie podlewać. Roślina dość szybko reaguje na brak wody opadającymi liśćmi – wystarczy ją podlać lub potrzymać przez kilkanaście minut w misce z wodą, by kwiaty się podniosły.

Skrzydłokwiat Sensation to roślina trująca dla kotów i psów, dlatego jeśli nasz pupil ma skłonność do podgryzania liści, dobrym pomysłem będzie ustawienie doniczki ze skrzydłokwiatem poza zasięgiem zwierzaka.


Czytaj więcej