Premiery kinowe czerwiec 2024. 6 pewniaków do obejrzenia już niebawem

Premiery kinowe w czerwcu 2024 to garść obiecujących tytułów. Malkovich serwuje soczystą komedię „Do usług szanownej pani”. Kino zemsty funduje Kevin Costner w westernie „Horyzont. Rozdział 1”. Córka Shyamalana podsuwa nam swój reżyserski debiut, horror „The Watchers”. Słowem - jest na co czekać.

Premiery kinowe czerwiec 2024. 6 pewniaków do obejrzenia już niebawem

Na liście premier kinowych w czerwcu 2024 znajdziemy western "Horyzont. Rozdział 1", zapowiadany jako kinowe wydarzenie roku. Zdjęcie: Materiały prasowe

Spośród premier kinowych w czerwcu 2024 wybraliśmy tytuły, o których jest najgłośniej. To wyczekiwane kontynuacje, ale też totalne nowości.

Zobacz też:

Bad Boys: Ride or Die, premiera w kinie 7 czerwca

Na hit czerwca nie trzeba będzie długo czekać - już na początku miesiąca do kin wchodzi czwarta część popularnej serii filmów akcji „Bad Boys”. 

To opowieść o przygodach dwóch policjantów z Miami, Mike`a Lowrey`a (Will Smith) i Marcusa Burnetta (Martin Lawrence). Trzymające w napięciu sceny akcji i bezczelna komedia - to miks, który charakteryzuje kolejne odsłony „Bad Boys”. Czego spodziewać się po czwartej części? Tym razem to najlepsi policjanci Miami staną się uciekinierami, zmuszonymi działać poza prawem. 

„Do usług szanownej pani”, premiera w kinie 7 czerwca

Romantyczny komediodramat „Do usług szanownej pani” to debiut Gillesa Legardiniera, który wyreżyserował i zaadaptował film na podstawie własnej powieści. W rolach głównych: John Malkovich i Fanny Ardant.

Po śmierci żony Andrew Blake (John Malkovich), czarujący brytyjski biznesmen, postanawia wrócić do Francji, do posiadłości, w której kiedyś poznał ukochaną. Zrządzeniem losu Blake zostaje kamerdynerem posiadłości Domaine de Beauvillier, której właścicielką jest pełna wdzięku i powściągliwa Madame de Beauvillier (Ardant). Blake, który myślał, że jego życie się skończyło, ma teraz plan, by zacząć wszystko od nowa.

"W głowie się nie mieści 2", premiera w kinie 12 czerwca

Pierwszej części chyba nikt nie przegapił. Film animowany doceniono za kreatywne przedstawienie działania ludzkiego umysłu i emocji, a fabuła wzruszyła nie tylko dzieci, ale też dorosłych widzów.

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film animowany "W głowie się nie mieści 2" to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza - Niepewność. A to dopiero początek zmian.

"The Watchers", premiera w kinie 14 czerwca

Horror, który wyreżyserowała Ishana Shyamalan, a jego producentem jest jej słynny ojciec M. Night Shyamalan, znany z thrillerów i filmów z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, na koncie ma m.in. "Szósty zmysł" (1999), "Znaki" (2002), "Osada" (2004) i "Split" (2016). 

„The Watchers” na podstawie książki A.M. Shine’a, irlandzkiego twórcy powieści grozy, to reżyserski debiut córki Shyamalana. Film opowiada historię Miny (Dakota Fanning), 28-letniej artystki, która utknęła w ogromnym lesie w zachodniej Irlandii. Kiedy znajduje schronienie, nieświadomie zostaje uwięziona wraz z trzema nieznajomymi, którzy każdej nocy są obserwowani i prześladowani przez tajemnicze stworzenia.

"Horyzont. Rozdział 1", premiera w kinie 28 czerwca

Na pokazie filmu w Cannes publiczność nagrodziła „Horyzont. Rozdział 1” owacją na stojąco (jak podaje Variety, zmierzono, że trwała aż 7 minut!). Western wyreżyserował Kevin Costner, który też zagrał w filmie główną rolę. Obok niego wystąpią: Sienna Miller, Sam Worthington, Giovanni Ribisi, Jena Malone, Danny Huston.

Jak wskazuje tytuł filmu „Horyzont. Rozdział 1” to część czegoś zdecydowanie większego, wstęp do autorskiej sagi Costnera. O filmie już mówi się, że to kinowe wydarzenie tego roku.

O czym jest ta historia? Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

"Ciche miejsce: Dzień pierwszy", premiera w kinie 28 czerwca

Tytuł, który rozochocił widzów w 2018 roku. Mowa o horrorze „Ciche miejsce" w reżyserii Johna Krasinskiego, z Emily Blunt w roli głównej. Akcja filmu rozgrywała się w roku 2020. Na Ziemi pojawiły się potwory, które polują na istoty wydające dźwięki. Ludzie, którzy przetrwali, nauczyli się egzystować w całkowitej ciszy. Tak też żyje rodzina Abbotów. Evelyn i Lee z dwojgiem dzieci mieszkają na odciętej od świata farmie, gdzie do tej pory udawało im się uniknąć krwiożerczych stworów. 

W czerwcu w kinach pojawi się prequel tej historii, zatytułowany „Ciche miejsce: Dzień pierwszy”. Opowieść  będzie przedstawiała przybycie obcych, którzy w pełni przejęli świat po raz pierwszy pokazany przez Johna Krasińskiego w oryginale z 2018 roku. W rolach głównych wystąpią Lupita Nyong`o i Joseph Quinn.

Czytaj więcej