Podróżnik i fotograf chce odwiedzić wszystkie państwa świata. Niezwykłe fotografie Piotra Bratosiewicza na wystawie w Hotelu Warszawa

„W drodze do każdego kraju świata” to wystawa fotografii podróżniczej Piotra Bratosiewicza, twórcy projektu „Collecting Stamps”, którego celem jest odwiedzenie wszystkich 193 państw świata. Do tej pory zobaczył ich ponad 130, a z każdej podróży przywozi niesamowite kadry, które teraz będzie można podziwiać na wystawie w Hotelu Warszawa.

 Podróżnik i fotograf chce odwiedzić wszystkie państwa świata. Niezwykłe fotografie Piotra Bratosiewicza na wystawie w Hotelu Warszawa

Tajlandia, 2021. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Piotr Bratosiewicz w poszukiwaniu unikatowych ujęć, ale też samego siebie, przebył już setki tysięcy kilometrów, przemierzając kraje Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Europy i Australii. Ma zaledwie 33 lata, a od 9 lat towarzyszy mu status "w podróży dookoła świata". Zwiedził już dokładnie 138 krajów. Kiedy nie podróżuje i nie robi zdjęć - przygotowuje wystawę fotografii, którą zobaczyć będzie można już za moment.

W drodze do każdego kraju świata

W dniach 12-14 kwietnia w Hotelu Warszawa odbędzie się wystawa zdjęć Piotra Bratosiewicza zatytułowana „W drodze do każdego kraju świata”. Tworzy ją ponad 50 fotografii z 30 krajów. Ten swojego rodzaju dziennik podróżniczy fotografa to znakomita okazja do odkrycia najdalszych zakątków świata. 

Podróże fotografa

Wszystkim podróżom Piotra Bratosiewicza towarzyszy aparat. Fotografia jest dla niego jednym z najistotniejszych elementów doświadczania każdego nowego miejsca. Często to właśnie ona determinuje przebieg i plan trasy. Szukanie miejsc, zarówno tych znanych i oczywistych, jak i tych zupełnie nieodkrytych, jest jego pasją. Bohaterami wielu zdjęć fotografa są także ludzie, lokalni mieszkańcy, uchwyceni w swoich naturalnych środowiskach. 

Wystawa „W drodze do każdego kraju świata” została podzielona na dwie tematyczne sekcje - „ART” i „TRAVEL”. ART to seria 20 prac przedstawiających obrazy abstrakcyjne i surrealistyczne, dominuje w nich minimalizm, symetria i estetyka bliska sercu autora. Sekcja TRAVEL skupia się na zdjęciach reportersko-podróżniczych - każde z nich to osobna unikatowa historia. 

Szwecja, 2019. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Arabia Saudyjska, 2022. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Indonezja, 2022. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Indie, 2020. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Arabia Saudyjska, 2022. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Chiny, 2019.  Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Etiopia, 2024. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Haiti, 2022.  Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

Indonezja, 2022. Zdjęcie: Piotr Bratosiewicz

 

Polecamy także:


Czytaj więcej