Co robić w weekend 12-14 kwietnia w Warszawie? Wpadnij na targ śniadaniowy, idź na spacer z przewodnikiem, obejrzyj wystawę, wieczorem idź do kina

Jak spędzić weekend 12-14 kwietnia w Warszawie, by się nie nudzić? Sprawdź naszą listę najciekawszych wydarzeń, wystaw, seansów filmowych i spacerów z przewodnikiem, które będą mieć miejsce w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. 

Co robić w weekend 12-14 kwietnia w Warszawie? Wpadnij na targ śniadaniowy, idź na spacer z przewodnikiem, obejrzyj wystawę, wieczorem idź do kina

Będąc w Warszawie w weekend 12-14 kwietnia z pewnością nie będziesz się nudzić. Zdjęcie: Unsplash

Co robić w weekend w Warszawie?

Spędzając ten weekend w Warszawie, nie sposób się nudzić. Jeśli interesują cię kwietniowe premiery teatralne, koniecznie zajrzyj na naszą listę. A jeśli preferujesz srebrny ekran, mamy dla ciebie zestawienie ciekawych premier kinowych. Domatorzy również nie będą się nudzić – zobacz, co warto obejrzeć na Netfliksie w kwietniu.

Dla szukających oryginalnych sposobów na spędzenie weekendu w Warszawie polecamy naszą subiektywną listę, na której znalazły się wystawy, koncerty, spacery, projekcje filmowe itp.

Timeless Film Festival

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela
  • Gdzie: Kino Muranów, Atlantic, Iluzjon, Syrena

W dniach 8 – 15 kwietnia miłośnicy klasyki kina będą mogli zobaczyć ponad 200 filmów, zarówno pełnych, jak i krótkich metraży pochodzących z 31 krajów świata, w tym Polski. W ramach pierwszej edycji Timeless Film Festival wyświetlane będą takie kultowe filmy jak „Parasolki z Cherbourga”, „Paryż, Teksas”, „Chinatown” czy „Narodziny gwiazdy”. Na oficjalnej stronie festiwalu znajdziemy pełen harmonogram filmów wraz z możliwością zakupu biletów na wybrany seans.

Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

  • Kiedy: piątek (12-20), sobota (11-20), niedziela (11-18)
  • Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

To ostatnia wystawa w Muzeum nad Wisłą przed planowanym na 25 października przeniesieniem muzeum do nowej siedziby. Na wystawie zobaczymy blisko 90 prac słynnej ukraińskiej artystki, głównie z lat 80. i 90. XX w. W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14:00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie.

Wystawa „Matejko nieznany”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 10 – 17
  • Gdzie: Zamek Królewski w Warszawie

Od 5 marca do 26 maja na Zamku Królewskim w Warszawie można zobaczyć wyjątkową wystawę prac Jana Matejki – obrazów olejnych, akwareli i rysunków. Większość prezentowanych na ekspozycji obiektów pochodzi ze zbiorów prywatnych, najczęściej niewystawianych publicznie.

Wystawa „Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
  • Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Wystawa prezentuje pond 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa Zbyszka Siemaszki. Oprócz zdjęć z lat 50. i 60. zobaczymy również archiwalne okładki magazynu „Stolica” ze zdjęciami Siemaszki. 

Wystawa "Henryk Lula. Ceramika. Sztuka materii"

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
  • Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3

Do 19 maja w Zachęcie można oglądać dorobek twórczy cenionego artysty-ceramika, Henryka Luli. Na ekspozycję składa się ponad 100 obiektów ceramicznych, w tym słynne kafle renesansowego pieca w Dworze Artusa, które artysta zrekonstruował z największą starannością.

Dzień Wolnej Sztuki 2024

  • Kiedy: sobota, 12:00
  • Gdzie: Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Łazienki Królewskie, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Farmacji

W sobotę 13-go kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej akcji Dzień Wolnej Sztuki. Tego dnia muzea i galerie sztuki na całym świecie zapraszają uczestników wydarzenia do kontemplacji pięciu dzieł sztuki i dyskusji na ich temat. O 12:00 warto odwiedzić np. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie przyjrzymy się pięciu dziełom Marii Prymaczenko, natomiast w Muzeum Narodowym w Warszawie skupimy się na wybranych dziełach ze stałej kolekcji.

Targ Śniadaniowy – Start sezonu

  • Kiedy: sobota 9-16, niedziela 10-17
  • Gdzie: Żoliborz, al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej (sobota); Mokotów, Skwer AK Granat (niedziela)
  • Link do wydarzenia na Facebooku

W sobotę 13-go i niedzielę 14-go kwietnia oficjalne rozpocznie się kolejny sezon Targu Śniadaniowego na Żoliborzu i Mokotowie. Podczas cotygodniowych wydarzeń będzie można spróbować nie tylko lokalnej kuchni, ale również pysznych specjałów z różnych zakątków świata.

Targ Śniadaniowy w niedzielę w godzinach 10-16 odbędzie się również na Woli, w Parku Moczydło. Co drugi tydzień wydarzenie będzie mieć miejsce w Parku Sowińskiego. Więcej informacji i szczegółowy harmonogram można sprawdzić na stronie wydarzenia na Facebooku.

Spacer z przewodnikiem – W poszukiwaniu warszawskiej secesji

Wiele z secesyjnych budynków nie przetrwało wojny. Część, które odbudowano, pozbawiono charakterystycznych dla secesji zdobień. Podczas spaceru będziemy podążać śladem warszawskiej secesji i zobaczymy m.in. eleganckie kamienice ubrane w secesyjną szatę, oraz budynki secesyjne noszące ślady dawnej świetności – poznamy również ich fascynujące historie!

Spacer po Starych Bielanach z przewodnikiem

  • Kiedy: niedziela, 15:30
  • Gdzie: zbiórka przy Metrze Stare Bielany (od południa – skrzyżowanie ul. Kasprowicza i Al. Zjednoczenia)
  • Link do wydarzenia na Facebooku

Stare Bielany to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Romantyczne wąskie uliczki, zakamarki i leśne ścieżki, klimatyczne zabudowania z okresu międzywojnia, a także kawałek dzikiej przyrody w Lesie Bielańskim. Spacer po tym niezwykłym mieście-ogrodzie potrwa około 2 godzin.

Czytaj więcej