Bolt stworzył pierwszą na świecie kolekcję mebli z części samochodowych. Wyglądają jak z designerskiego butiku

Firma przewozowa Bolt połączyła siły ze szwedzkim studiem projektowym, by stworzyć pierwszą na świecie kolekcję mebli outdoorowych wykonanych z części samochodowych. W skład kolekcji „Living Vroom” wchodzi sofa, fotel, puf oraz lampy solarne.

Bolt stworzył pierwszą na świecie kolekcję mebli z części samochodowych. Wyglądają jak z designerskiego butiku

Meble outdoorowe Bolt powstały przy współpracy ze szwedzkimi projektantami. Zdjęcie: Bolt

Eko-meble z części samochodowych

Jak tłumaczy marka Bolt, kolekcja mebli „Living Vroom” ma uatrakcyjnić i ożywić przestrzeń miejską, zachęcając mieszkańców do odpoczynku na świeżym powietrzu i nawiązywania nowych znajomości.

Na pierwszy rzut oka sofa, fotel, puf w kolorze butelkowej zieleni oraz lampy zasilane baterią słoneczną nie różnią się niczym od stylowych mebli z designerskich butików. W rzeczywistości każdy mebel z kolekcji „Living Vroom” powstał ze zużytych części samochodowych, a dokładnie z poduszek powietrznych znalezionych na jednym z norweskich złomowisk.

- Na początku myśleliśmy o wykorzystaniu foteli samochodowych oraz metalowych fragmentów karoserii. Ale to nie było to. W końcu zdecydowaliśmy się na poduszki powietrzne, które jako materiał dawały ogromne możliwości twórcze. Ujął nas ich subtelny, pastelowy kolor i przyjemny w dotyku nylonowy materiał – mówi Alex z pracowni Interesting Time Gang.

ok

Kolekcja mebli "Living Vroom". Zdjęcie: Bolt

Kształt poduszek powietrznych również zainspirował wygląd lamp solarnych z kloszami przypominającymi płatki kwiatów. Architekci nadali całej kolekcji „Living Vroom” kojącą barwę butelkowej zieleni, by podkreślić jej przytulny i sprzyjający odpoczynkowi charakter.

Zaprojektowana przez szwedzką pracownię Interesting Time Gang, kolekcja mebli wypoczynkowych Bolt zadebiutowała właśnie na sztokholmskim festiwalu designu Creative Edition. Meble wykonane z części samochodowych można tam oglądać do 25 maja.

ok

Kolekcja mebli "Living Vroom". Zdjęcie: Bolt

ok

Kolekcja mebli "Living Vroom". Zdjęcie: Bolt


Czytaj więcej