7 najpiękniejszych miast Europy, które warto odwiedzić jesienią

Jesteśmy przekonani, że jesień to najurokliwsza pora roku, którą zdecydowanie warto spędzić podróżując po Europie. Ulice rozkwitają najpiękniejszymi kolorami, a temperatura zachęca do długich spacerów. Przygotowaliśmy listę najpiękniejszych europejskich miast, które zachwycą Cię jesienią.

7 najpiękniejszych miast Europy, które warto odwiedzić jesienią

Jesień to idealny czas na weekendowy wypad. A Florencja, Amsterdam, Dublin czy Sewilla to idealne kierunki.

Letni hałas ucichł, a zabytki nie są otoczone tłumem turystów. W spokoju można zanurzyć się w historii miasta. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz zabytki czy delektujesz się lokalną kuchnią, każde miasto z naszej listy jest wybornym kierunkiem tej jesieni.

Za chwilę warto też zaplanować podróż, aby zobaczyć najpiękniejsze jarmarki świąteczne Europy. My już wiemy, kiedy ruszają!

Florencja kolebka renesansu

Chyba trudno w pełni nacieszyć się Florencją latem z powodu upałów, dlatego polecamy nadrobić wszystko, czego mogliście nie zobaczyć, właśnie jesienią. To miasto zawsze robi wrażenie! To tutaj narodził się renesans, to tutaj oddycha się historią i sztuką.

Florencja jesienią

Największe atrakcje Florencji mogą wypełnić nam nawet wiele długich dni.

Amsterdam miasto na wodzie

Historia, architektura, przyroda, kuchnia - to miasto łączy w sobie wszystko. Amsterdam zaprasza na spacer po parkach ubarwionych jesiennymi liśćmi, odwiedzenia najbardziej znanych na świecie muzeów czy do smakowania lokalnych przysmaków. Wpadnijcie w wir tętniącego życiem miasta - idealnego miejsca na jesienną przygodę.

Dublińska pasja do życia i dobrej zabawy

Jesienią Irlandia, kraj znany ze swojej pięknej przyrody, rozkwita zupełnie nowymi kolorami. Jego stolica słynie z celtyckiej mitologii, wybitnych literatów oraz wyśmienitego piwa. Klimatyczne puby tętnią folkiem.Wybierzcie się jesienią do Dublina, aby zarazić się irlandzką pasją do życia.

Dublin jesienią

Dublin tętni życiem o każdej porze roku.

Sewilla królestwo tapas

Sewilla - miasto znane jako najpiękniejsze miasto całej Hiszpanii staje się szczególnie gościnne jesienią. Jest spokojniejsze i chłodniejsze niż latem i niezmiennie zapiera dech w piersiach. Kojarzona z flamenco, sangríą, zawsze świecącym słońcem, i, oczywiście, tapas. W Sewilli zawsze znajdzie się coś nowego do odkrycia.

Sewilla jesienią

Sewilla to miasto wyjątkowe pod każdym względem.

Kolorowa Kopenhaga

Klimatyczna Kopenhaga to idealne miasto na krótki jesienny wypad. W Kopenhadze wszędzie jest blisko, więc największe atrakcje zobaczysz bez pośpiechu nawet w weekend. W jednej z najmodniejszych stolic europejskich możecie naprawdę poznać jak żyć hygge.

Kopenhaga jesienią

Jak żyć hygge - dowiedz się tego w Kopenhadze.

Malownicze Lugano

Lugano to włoskojęzyczne miasto położone w południowo-wschodniej części Szwajcarii. Jego największą atrakcją jest jego położenie nad jeziorem pomiędzy trzema masywami górskimi. Połączenie niezwykłego piękna przyrody, fascynujących zabytków architektury i pysznego jedzenia sprawi, że to miasto na długo zapadnie w pamięć.

Lugano jesienią

Jezioro Lugano jest piękne.

Czeska Praga

Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można podziwiać zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jesteśmy przekonani, że jesień jeszcze bardziej podkreśla piękno starego miasta.

Praga jesienią

Choć jesienią w Pradze nadal jest dość ciepło, wieczorem koniecznie sięgnijcie po gorące napoje.


Czytaj więcej