Vincent van Duysen & ZARA Home. Premiera trzeciej kolekcji stworzonej przez cenionego projektanta

Belgijski projektant i hiszpańska sieciówka po raz pierwszy połączyły siły w 2022 roku, tworząc kolekcję mebli. Później przyszedł czas na drugą odsłonę współpracy i dodatki oraz meble do jadalni. Od 12 czerwca w sklepach ZARA Home można znaleźć kolejne realizacje Vincenta van Duysena.

Vincent van Duysen & ZARA Home. Premiera trzeciej kolekcji stworzonej przez cenionego projektanta

Trzecia odsłona kolekcji ZARA Home & Vincent van Duysen. Zdjęcie: ZARA Home

Kolekcja Vincent van Duysen & ZARA Home

Vincenta van Duysena nie trzeba przedstawiać miłośnikom designu. Belgijski projektant działający w Antwerpii od 30 lat, może pochwalić się imponującym portfolio. To właśnie ono zainspirowało hiszpańską sieciówkę, by podjąć z nim współpracę. Dobiegający 60-tki projektant postanowił wrócić do swoich archiwalnych projektów i nieco je odświeżyć. To dało początek trzem kolekcjom mebli i dodatków dla ZARA Home.

W środę, 12 czerwca do sklepu online (i wybranych salonów stacjonarnych) ZARA Home trafiła trzecia, najnowsza kolekcja mebli i dodatków Vincenta van Duysena. W odróżnieniu od dwóch pozostałych kolekcji, które skupiały się raczej na konkretnym motywie przewodnim i przeznaczeniu mebli, nowa seria niejako miesza ze sobą różne elementy, tworząc zupełnie nową jakość.

ok

Vincent van Duysen, Łóżko dzienne 01. Zdjęcie: ZARA Home

W efekcie powstała kolekcja mebli i dodatków, które nie tylko są wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale również są ponadczasowe i uniwersalne. Bez problemu sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w różnorodnej stylistyce, i mimo upływu czasu, nie wyjdą z mody.

Vincent van Duysen od lat wykorzystuje do swoich projektów naturalne materiały, dlatego meble dla ZARA Home zostały wykonane z materiałów takich jak dąb, jesion, skóra, wełna i inne tkaniny pochodzenia naturalnego. Projektant ceni dąb i jesion za ich wytrzymałość i estetyczny wygląd. Natomiast naturalne tkaniny podnoszą komfort użytkowania powierzchni, którą pokrywają.

ok

Vincent van Duysen, Dywan kilimowy. Zdjęcie: ZARA Home

Co znajdziemy w trzeciej kolekcji mebli i dodatków ZARA Home & Vincenta van Duysena? Na uwagę zasługuje wygodny szezlong 01 z bejcowanego dębu, pokryty skórą, fotel 01 z lnianym obiciem w kolorze kawy z mlekiem, stylowy taboret 03 wykonany z jesionu poddanego obróbce cieplnej czy miękki dywan kilimowy w kolorze brązowym z białymi pasami.

ok

Vincent van Duysen, Fotel wypoczynkowy 02. Zdjęcie: ZARA Home

ok

Vincent van Duysen, Fotel 01. Zdjęcie: ZARA Home

Zobacz też:


Czytaj więcej