Dom fanów Elvisa Presleya. Jest luksusowo, ale czuć też rock and rolla

Dziś zaglądamy do nowoczesnego domu utrzymanego w stylowym duecie bieli i czerni. Oprócz designerskich mebli i dodatków, uwagę we wnętrzach zwracają liczne rzeźby, dzieła sztuki i drobne przedmioty z podobizną Elvisa Presleya, który jest idolem właścicieli.

Dom fanów Elvisa Presleya. Jest luksusowo, ale czuć też rock and rolla

Dom utrzymany jest w stonowanej kolorystyce z przewagą duetu bieli i czerni. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

Nowoczesne wnętrza w bieli i czerni

Germantown w stanie Tennessee. Przy Allelon Woods Lane, strzeżonym osiedlu, niedawno ukończono budowę nowej nieruchomości. Właściciele, małżeństwo w średnim wieku, o pomoc w urządzeniu wnętrz poprosili Leslie Murphy ze studia Murphy Maude Interiors.

Dom w założeniu miał być stylowy, wyrafinowany i pełen odważnych, nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie przytulny i sprzyjający wypoczynkowi. Wnętrza utrzymane są w stonowanej kolorystyce z przewagą bieli i czerni. Mocniejsze kolory pojawiają się sporadycznie, np. jako neon na ścianie czy barwna grafika. Elegancji i nuty luksusu dodają wnętrzom złote dodatki, m.in. armatura, ramy luster, uchwyty mebli, lampy czy wykończenia barierek schodów.

Większość mebli została zaprojektowana przez architektkę wnętrz i jej zespół. W rozmowie z nami Leslie Murphy przyznała, że największą trudność sprawiło projektowanie wyspy kuchennej. Zarówno właścicielom, jak i architektce zależało, by wyspa była nie tylko funkcjonalna, ale również by estetycznie wpisywała się w wystrój kuchni i pozostałych wnętrz. Ostatecznie w kuchni stanęła wygodna w użytkowaniu wyspa w kształcie litery „T”, w czarnym wykończeniu.

Na uwagę zasługuje również sypialnia master w kojących odcieniach szarości. Ścianę za łóżkiem pokryto w całości minimalistyczną tapetą z kłębiącymi się chmurami. Ciekawie prezentują się również wiszące przy łóżku lampy, wyglądem przypominające metalowe kadzielnice.

Ponieważ właściciele posiadłości są wielkimi miłośnikami twórczości i osoby Elvisa Presleya, w różnych pomieszczeniach umieszczono grafiki, rzeźby, dodatki, a nawet gitary elektryczne nawiązujące do Króla Rock-and-Rolla.

ok

Fortepian w hallu wejściowym. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Widok na hall wejściowy. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Biało-czarna jadalnia. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Salon w bieli, czerni i szarościach. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Grafika z Elvisem Presleyem na stoliku kawowym i obraz z napisem "Elvis" na ścianie w salonie. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Salon w bieli, czerni i szarości. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Wyspa w kuchni. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Zabudowa kuchenna. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Barek w kuchni. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Sypialnia master. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

okGłówna łazienka. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Złota bateria prysznicowa. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Portret Elvisa na ścianie w garderobie. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Pokój gier. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Barek w pokoju gier. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Kącik muzyczny. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Pokój gościnny #1. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

ok

Pokój gościnny #2. Zdjęcie: Caroline Sharpnack

 


Czytaj więcej