44 galerie sztuki z 25 miast z całego świata na jednej wystawie w Warszawie! Rusza NADA Villa Warsaw

NADA (New Art Dealers Alliance) przedstawia nową inicjatywę NADA Villa Warsaw, która odbędzie się w Warszawie, w dniach 15–19 maja 2024 roku. W programie NADA prezentacja aż 44 galerii sztuki z 25 miast z całego świata, spotkania z artystami i artystkami oraz wydarzenia specjalne. Wstęp bezpłatny!

44 galerie sztuki z 25 miast z całego świata na jednej wystawie w Warszawie! Rusza NADA Villa Warsaw

Wystawa NADA Villa Warsaw została zorganizowana z inicjatywy Michała Kaczyńskiego (Raster), Marty Kołakowskiej (Galeria LETO) oraz Joanny Witek-Lipka (Warsaw Gallery Weekend) we współpracy z NADA. Zdjęcie: materiały prasowe

Galerie sztuki z całego świata w Warszawie

NADA Villa Warsaw to pierwszy projekt NADA (New Art Dealers Alliance) w Polsce. NADA to organizacja non-profit, założona w 2002 roku w Nowym Jorku, która wspiera rozwój i promocję sztuki współczesnej. Od lat łączy galerie, niezależne przestrzenie artystyczne oraz profesjonalistów sztuki. Teraz po raz pierwszy na tak szeroką skalę NADA włączy się w projekt w Polsce.

Główną częścią pierwszej edycji wydarzenia będą wystawy przygotowane przez zaproszone galerie z całego świata, ze szczególnym naciskiem na gości z Europy Środkowej i Wschodniej. Razem z NADA, organizatorzy Villa Warsaw, wyselekcjonowali listę 44 uczestników, którzy zaprezentują w Warszawie kilkadziesiąt artystów tworzących sztukę współczesną.

Kiedy NADA Villa Warsaw?

 NADA Villa Warsaw odbędzie się w dniach 15–19 maja 2024 roku. Majowa wystawa to wyjątkowa okazja, aby podziwiać prace wystawione przez polskie i międzynarodowe galerie w niezwykłym wnętrzu.

  • Czwartek 16 maja, w godzinach 15 –19
  • Piątek 17 maja, w godzinach 12 – 19
  • Sobota 18 maja, w godzinach 12 – 19
  • Niedziela 19 maja, w godzinach 12 – 19

Wejście na wystawę jest BEZPŁATNE!

Wystawa NADA Villa Warsaw została zorganizowana z inicjatywy Michała Kaczyńskiego (Raster), Marty Kołakowskiej (Galeria LETO) oraz Joanny Witek-Lipka (Warsaw Gallery Weekend) we współpracy z NADA.

willa Gawrońskich w Warszawie

Willa Gawrońskich w Warszawie, przy Al. Ujazdowskich 23. Tu odbędzie się pierwsza w Polsce edycja NADA Villa Warsaw. Zdjęcie: materiały prasowe

Gdzie odbędzie się NADA Villa Warsaw?

Swoje drzwi dla NADA Villa Warsaw otworzy warszawska Willa Gawrońskich, perła neobarokowej architektury, miejsce z bogatą historią i wyjątkową atmosferą. Budynek został wzniesiony w 1924 roku. Od jakiegoś czasu willa stała opuszczona i zamknięta. Jest to więc niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć historyczne wnętrza. Willi Gawrońskich znajduje się w Warszawie, przy Al. Ujazdowskich 23.

NADA Villa Warsaw to wydarzenie, które powstało z potrzeby międzynarodowej wymiany artystycznej. Przestrzeń, w jakiej się odbędzie, umożliwia zarówno prezentację sztuki, jak i tworzenie sytuacji społecznych. Wydarzenie to, będące pierwszym projektem NADA w Polsce, odzwierciedla rosnącą rolę, jaką nasz kraj odgrywa na arenie międzynarodowej. NADA Villa Warsaw ma na celu nie tylko otwarcie Warszawy i Polski na świat, ale również pokazanie światu bogactwa polskiej sceny artystycznej – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

 

Willi Gawronskich w Warszawie

Wnętrza willi Gawrońskich w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe


Czytaj więcej