Weekend w Warszawie. Co się dzieje w Warszawie w weekend 14-16 czerwca?

Jeśli spędzasz najbliższy weekend w Warszawie, sprawdź, co będzie się działo w tym czasie w stolicy. Przygotowaliśmy listę najciekawszych wydarzeń i atrakcji na weekend 14-16.06.

Weekend w Warszawie. Co się dzieje w Warszawie w weekend 14-16 czerwca?

W ten weekend w Warszawie będzie mieć miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Zdjęcie: Pexels

Co robić w weekend w Warszawie?

Weekend to doskonała okazja, by się zrelaksować i pójść na spacer. Gdzie? Można przejść się nową kładką pieszo-rowerową łączącą Powiśle z Pragą lub odwiedzić jeden z miejskich parków. Jest ich w stolicy całe mnóstwo, dlatego by ułatwić wybór, przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych parków w Warszawie. Sprawdź poniżej, jak jeszcze warto spędzić długi weekend w Warszawie.

Pokaz fontann do muzyki zespołu ABBA

 • Kiedy: piątek i sobota, 21:30
 • Gdzie: Multimedialny Park Fontann, Skwer 1 Dywizji Pancernej WP

W te wakacje fontanny zatańczą w rytm przebojów legendarnej grupy ABBA. Połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzą niezwykłe widowisko dla widzów w każdym wieku. Wstęp na pokaz w Multimedialnym Parku Fontann jest darmowy.

Wystawa „Hasior. Trwałość przeżycia”

 • Kiedy: piątek (10-20), sobota (10-18), niedziela (10-18)
 • Gdzie: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

Od 14 czerwca do 8 września na Zamku Królewskim w Warszawie można zgłębiać niezwykły świat sztuki Władysława Hasiora. Na ekspozycji znajdziemy najznakomitsze spośród obecnie dostępnych dzieł artysty, wypożyczone z polskich muzeów i ze zbiorów prywatnych. Pod względem formy i treści, prace zgromadzone na wystawie ukazują szerokie spektrum poszukiwań twórczych artysty.

Wystawa „Surrealizm. Inne mity”

 • Kiedy: piątek (10-20), sobota (10-18), niedziela (10-18)
 • Gdzie: Muzeum Narodowe, al. Jerozolimskie 3

Od 10 maja do 11 sierpnia w Muzeum Narodowym będzie można zobaczyć przekrojową wystawę poświęconą surrealizmowi. Ekspozycję otwierają prace z dwudziestolecia międzywojennego, a kończą dzieła artystek i artystów związanych z założonym w latach 50. XX wieku międzynarodowym ruchem Phases. Historyczną narrację uzupełniają prace współczesnych artystów. W niedzielę o 13:00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie.

Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

 • Kiedy: piątek (12-20), sobota (11-20), niedziela (11-18)
 • Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

To ostatnia wystawa w Muzeum nad Wisłą przed planowanym na 25 października przeniesieniem muzeum do nowej siedziby. Na wystawie zobaczymy blisko 90 prac słynnej ukraińskiej artystki, głównie z lat 80. i 90. XX w. W niedzielę o 14:00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie.

Wizyta w Pałacu Rzeczypospolitej (Pałacu Krasińskich)

 • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 11 – 19
 • Gdzie: Pałac Krasińskich, plac Krasińskich 3/5

Po raz pierwszy w historii Pałac Krasińskich otwiera się dla odwiedzających. Odnowione pałacowe wnętrza wraz z wyjątkowymi eksponatami polskiej i europejskiej literatury można zwiedzać w godzinach 11 – 19 i to całkowicie za darmo!

Wystawa „Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy”

 • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
 • Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Wystawa prezentuje pond 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa Zbyszka Siemaszki. Oprócz zdjęć z lat 50. i 60. zobaczymy również archiwalne okładki magazynu „Stolica” ze zdjęciami Siemaszki.

Wystawa "Van Gogh. Historie jednego obrazu"

 • Kiedy: piątek 10-17, sobota i niedziela 12 – 19
 • Gdzie: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1

Od 26 kwietnia do 8 grudnia w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego można oglądać „Wiejskie chaty pośród drzew”, jedyne dzieło Van Gogha w Polsce. Wystawa została podzielona na dwie części: pierwsza skupia się na samym dziele holenderskiego artysty, natomiast druga opowiada o procesie konserwacji i badań nad obrazem, które pozwoliły ustalić jego autentyczność.

Targ Śniadaniowy

 • Kiedy: sobota 9-16, niedziela 10-17
 • Gdzie: Żoliborz, al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej (sobota); Mokotów, Skwer AK Granat (niedziela)
 • Link do wydarzenia na Facebooku - Targ na Żoliborzu oraz Targ na Mokotowie

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie to doskonała okazja, by spróbować lokalnej kuchni, ale również pysznych specjałów z różnych zakątków świata. W soboty Targ odbywa się na Żoliborzu, natomiast w niedziele na Mokotowie.

Parada Równości

 • Kiedy: sobota, 14:00
 • Gdzie: Miasteczko Równości przy Pałacu Kultury i Nauki

Objęta patronatem prezydenta m.st. Warszawy Parada Równości ponownie przejdzie ulicami Warszawy. Po marszu warto zajrzeć do Miasteczka Równości, gdzie będzie można odpocząć i odwiedzić stoiska organizacji pozarządowych LGBT+. O 17:00 w La Pose odbędzie się oficjalne afterparty po Paradzie. Uwaga: w związku z Paradą Równości planowane są zmiany w organizacji ruchu. Niektóre autobusy i tramwaje mogą wtedy nie kursować.

Spacer z przewodnikiem po ul. Foksal

XVIII wieczny Vauxhall był synonimem rozrywki, zabawy dla wyrafinowanego towarzystwa, kaprysem arystokratów i modnych dam. Miejscem, gdzie dominowała zieleń i sprzyjająca konwersacji, widowiskom i tańcom drobna architektura. Jak i kiedy ogrody "Foxhalu" przedzierzgną się w XIX wieczną ulicę, która zachwyci wielkomiejskim charakterem, odważną architekturą? Jak Foksal stanie się ulubionym miejscem imprez i zabaw do białego rana w wieku XX? Tego dowiecie się na sobotnim spacerze z przewodnikiem!

Kino Plenerowe przed Kinoteką

 • Kiedy: sobota, 21:30
 • Gdzie: przed Kinoteką, Plac Defilad 1

Od 1 czerwca do 7 września, w każdy wtorek, czwartek i sobotę przed warszawską Kinoteką będzie można obejrzeć największe hity filmowe i to całkowicie za darmo! W ramach LOT Kino Letnie: W stronę Zachodzącego Słońca zobaczymy ponad 40 produkcji, zarówno nowych, jak i klasyków, które wpisały się do historii światowego kina. W tę sobotę zostanie wyświetlony film „Portret kobiety w ogniu” (2019).

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

 • Kiedy: niedziela, 12:00 i 16:00
 • Gdzie: Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina

Od 19 maja do 29 września w każdą niedzielę pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich będzie można posłuchać recitali najznakomitszych polskich i zagranicznych pianistów. W tę niedzielę dla warszawskiej publiczności wystąpi Karolina Nadolska o 12:00 oraz Adam Goździewski o 16:00.


 


 

Czytaj więcej