Weekend w Warszawie. Co się dzieje w Warszawie w weekend 21-23 czerwca?

Jeśli spędzasz najbliższy weekend w Warszawie, sprawdź, co będzie się działo w tym czasie w stolicy. Przygotowaliśmy listę najciekawszych wydarzeń i atrakcji na weekend 21-23 czerwca.

Weekend w Warszawie. Co się dzieje w Warszawie w weekend 21-23 czerwca?

W ten weekend w Warszawie będzie mieć miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Zdjęcie: Pexels

Co robić w weekend w Warszawie?

Weekend to doskonała okazja, by się zrelaksować i pójść na spacer. Gdzie? Można przejść się nową kładką pieszo-rowerową łączącą Powiśle z Pragą lub odwiedzić jeden z miejskich parków. Jest ich w stolicy całe mnóstwo, dlatego by ułatwić wybór, przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych parków w Warszawie. Spacerując, warto spróbować najsmaczniejszych w Warszawie lodów. Pamiętając o zabraniu niezbędników, które musisz mieć podczas letnich spacerów. Sprawdź poniżej, jak jeszcze warto spędzić długi weekend w Warszawie.

Wianki w Warszawie

  • Kiedy: sobota 22 czerwca, od 13:00
  • Gdzie: Multimedialny Park Fontann, Skwer 1 Dywizji Pancernej WP

Tradycyjnie, Wianki nad Wisłą odbędą się w Multimedialnym Parku Fontann. Przed nami piknik świętojański, warsztaty plecenia wianków, rękodzieła, wioska słowiańska, koncerty. O 20:00 wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa & BASSałyki, a następnie zespół Voo Voo. W drugiej części koncertu wystąpią: Zalewski, Vito Bambino, Mery Spolsky, Bovska, Baranovski, WaluśKraksaKryzys, Wiktor Dyduła, Paluch, Urszula, Felicjan Andrzejczak.

Wystawa fotografii Helmuta Newtona

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela
  • Gdzie: Willa Fabrykanta przy ulicy Grzybowskiej 58

Pierwsza wystawa Archicom Collection Gallery to pokaz 12 specjalnie wyselekcjonowanych, czarno-białych zdjęć z kultowych sesji modowych autorstwa Helmuta Newtona. Zbiór 12 fotografii cechuje nowoczesna forma i wyróżniający się sposób uchwycenia relacji modelek z architekturą. Na prezentowanych podczas wystawy zdjęciach architektura staje się naturalnym bohaterem i zarazem tłem towarzyszącym każdej z przedstawianych postaci.

Piknik z Kulturą Japońską - Matsuri

  • Kiedy: sobota, 22 czerwca, godz. 11.30 - 19
  • Gdzie: Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15, Mokotów

Matsuri w tłumaczeniu z języka japońskiego to święto - głęboko osadzony w tradycji i nieodłączny element kultury japońskiej. To czas barwnych parad, zanurzenia się w tańcu i muzyce, delektowania się tradycyjnymi specjałami i odkrywania nowych smaków. Piknik Matsuri to też idealna okazja, by poznać japońskie rzemiosło i marki z długoletnimi tradycjami. W programie m.in: gry japońskie, tańce przy dźwiękach japońskiej muzyki, pokaz malarstwa tuszowego, a grupa Kamui wystąpi z dynamicznym pokazem walki samurajskiej.

Wystawa „Hasior. Trwałość przeżycia”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, od 12 do 20:00
  • Gdzie: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

Od 14 czerwca do 8 września na Zamku Królewskim w Warszawie można zgłębiać niezwykły świat sztuki Władysława Hasiora. Na ekspozycji znajdziemy najznakomitsze spośród obecnie dostępnych dzieł artysty, wypożyczone z polskich muzeów i ze zbiorów prywatnych. Pod względem formy i treści, prace zgromadzone na wystawie ukazują szerokie spektrum poszukiwań twórczych artysty.

Wystawa „Lazy left”

  • Kiedy: piątek (15-22), sobota, niedziela (11-22)
  • Gdzie: Winny Przystanek, ul. Mickiewicza 20

Przez cały czerwiec i lipiec w lokalnym wine barze na Żoliborzu oglądać można wystawę Mikołaja Wojciechowskiego, architekta z pracowni SOJKA&WOJCIECHOWSKI. Pasją Mikołaja jest surfing, zdjęcia pochodzą z rodzinnych, coraz częstych pobytów na południu Hiszpanii i są skupione wokół ciągle nie nasyconej pasji, jaką surfing się stał. Większość zdjęć pochodzi z klasycznego Canona AE-1, część została strzelona legendarnym podwodnym analogowym Nikonosem V. Wszystko zostało uwiecznione na czarno białej kliszy Illforda i odbite na papierze Fomapan Multigrade.

Wystawa „Surrealizm. Inne mity”

  • Kiedy: piątek (10-20), sobota (10-18), niedziela (10-18)
  • Gdzie: Muzeum Narodowe, al. Jerozolimskie 3

Od 10 maja do 11 sierpnia w Muzeum Narodowym będzie można zobaczyć przekrojową wystawę poświęconą surrealizmowi. Ekspozycję otwierają prace z dwudziestolecia międzywojennego, a kończą dzieła artystek i artystów związanych z założonym w latach 50. XX wieku międzynarodowym ruchem Phases. Historyczną narrację uzupełniają prace współczesnych artystów. W niedzielę o 13:00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie.

Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

  • Kiedy: piątek (12-20), sobota (11-20), niedziela (11-18)
  • Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

To ostatnia wystawa w Muzeum nad Wisłą przed planowanym na 25 października przeniesieniem muzeum do nowej siedziby. Na wystawie zobaczymy blisko 90 prac słynnej ukraińskiej artystki, głównie z lat 80. i 90. XX w. W niedzielę o 14:00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie.

Wizyta w Pałacu Rzeczypospolitej (Pałacu Krasińskich)

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 11 – 19
  • Gdzie: Pałac Krasińskich, plac Krasińskich 3/5

Po raz pierwszy w historii Pałac Krasińskich otwiera się dla odwiedzających. Odnowione pałacowe wnętrza wraz z wyjątkowymi eksponatami polskiej i europejskiej literatury można zwiedzać w godzinach 11 – 19 i to całkowicie za darmo!

Wystawa „Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy”

  • Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
  • Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Wystawa prezentuje pond 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa Zbyszka Siemaszki. Oprócz zdjęć z lat 50. i 60. zobaczymy również archiwalne okładki magazynu „Stolica” ze zdjęciami Siemaszki.

Wystawa "Van Gogh. Historie jednego obrazu"

  • Kiedy: piątek 10-17, sobota i niedziela 12 – 19
  • Gdzie: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1

Od 26 kwietnia do 8 grudnia w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego można oglądać „Wiejskie chaty pośród drzew”, jedyne dzieło Van Gogha w Polsce. Wystawa została podzielona na dwie części: pierwsza skupia się na samym dziele holenderskiego artysty, natomiast druga opowiada o procesie konserwacji i badań nad obrazem, które pozwoliły ustalić jego autentyczność.

Kino Plenerowe przed Kinoteką

  • Kiedy: sobota, 21:30
  • Gdzie: przed Kinoteką, Plac Defilad 1

Od 1 czerwca do 7 września, w każdy wtorek, czwartek i sobotę przed warszawską Kinoteką będzie można obejrzeć największe hity filmowe i to całkowicie za darmo! W ramach LOT Kino Letnie: W stronę Zachodzącego Słońca zobaczymy ponad 40 produkcji, zarówno nowych, jak i klasyków, które wpisały się do historii światowego kina. W tę sobotę zostanie wyświetlony film „La La Land” (2016).

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

  • Kiedy: niedziela, 12:00 i 16:00
  • Gdzie: Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina

Od 19 maja do 29 września w każdą niedzielę pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich będzie można posłuchać recitali najznakomitszych polskich i zagranicznych pianistów. W tę niedzielę dla warszawskiej publiczności wystąpi Maria Gabryś-Heyke o 12:00 oraz Piotr Pawlak o 16:00.

Czytaj więcej