Nieruchomości Roberta De Niro, „króla Nowego Jorku”

Nazwisko legendarnego amerykańskiego aktora nierozerwalnie łączy się z Nowym Jorkiem

Autor Joyce Chen

ZdjęciaGareth Cattermole/Getty Images

Robert De Niro jest ojcem siedmiorga dzieci w wieku od 51 lat do trzech miesięcy. Zdjęcie: Gareth Cattermole/Getty Images

Urodzony w Nowym Jorku Robert De Niro również tam dorastał i spędził większość dorosłego życia. – Podróżuję, bywam w Paryżu, Londynie, Rzymie, ale zawsze powtarzam sobie: „Nic nie przebije Nowego Jorku”. To dziś najbardziej ekscytujące miasto na świecie. I kropka – mówi aktor.

Miłość do rodzinnego miasta pchnęła go do zainwestowania ogromnej ilości czasu i energii w lokalną scenę artystyczną i kulturalną. W 1989 roku wraz ze swoją partnerką biznesową Jane Rosenthal założyli na Manhattanie TriBeCa Productions – firmę produkującą filmy i programy telewizyjne. W 1990 roku otworzył także restaurację Tribeca Grill, został również współwłaścicielem hotelu Greenwich i słynnej restauracji Nobu. Otrzymał nawet klucze do miasta. W kwietniu 2024 roku w dzielnicy Tribeca rusza zaś trzydniowy festiwal z okazji 80. urodzin aktora.

Ale prawdopodobnie tym, co sprawiło, że De Niro jest jednym z symboli miasta, jest jego decyzja, aby nigdy nie mieszkać nigdzie indziej. Jak widać, aktor dotrzymuje słowa. Zapraszamy do krótkiego przeglądu nieruchomości Roberta De Niro w Nowym Jorku, w tym zapierającego dech w piersiach penthouse`u w Greenwich Village.

1993: Dom przy plaży w Montauk

Zdjęcie: Haizhan Zheng/Getty ImagesWidok na plażę Montauk, gdzie De Niro odziedziczył dom po ojcu. Zdjęcie: Haizhan Zheng/Getty Images

Jeden z domów De Niro odziedziczył w 1993 roku po ojcu, malarzu Robercie De Niro seniorze, który chronił się tu przed zgiełkiem miasta. Posiadłość zajmuje ponad 2000 metrów kwadratowych i obejmuje rezydencję o powierzchni 210 metrów kwadratowych i taras liczący około 70 metrów kwadratowych. Dom został zbudowany w latach pięćdziesiątych XX wieku – i w zasadzie tyle o nim wiadomo. W 2017 roku De Niro złożył wniosek o zburzenie istniejącej konstrukcji, żeby postawić większy domu, ale ostatecznie został on odrzucony. Aktor nadal jest właścicielem rezydencji.

1997: Rodzinna posiadłość na północ od miasta

Człowiek z „Taksówkarza” może i jest legendą Hollywood, ale pozostaje silnie przywiązany do swoich nowojorskich korzeni. W 1997 roku zapłacił 1,5 miliona dolarów za nieruchomość w małym mieście Gardiner na północy stanu Nowy Jork, niecałe dwie godziny jazdy od Manhattanu. Od tego czasu było to jego główne miejsce zamieszkania. Dom o powierzchni około 210 metrów kwadratowych stoi na działce o powierzchni 30 hektarów. Powstał na miejscu zabudowań folwarcznych z XVIII wieku. Podobno De Niro odnowił to miejsce, aby zaspokoić potrzeby swojej rosnącej rodziny; w domu jest teraz sześć pokoi i siedem łazienek, a wcześniejsza stodoła została przekształcona w ogromną strefę wypoczynkową z salą gimnastyczną i bokserską, basenem i sauną, boiskiem do koszykówki, a nawet małym studiem filmowym. Na terenie znajdują się także dwa pensjonaty, kort tenisowy i niewielki stok narciarski (!).

Od roku 2000: Luksusowy apartament przy Central Parku

Widok na Central Park West na Manhattanie, gdzie De Niro ma mieszkanie. Zdjęcie: florentina georgescu photography/Getty Images

Współwłaściciel słynnej restauracji Nobu kupił wówczas mieszkanie w Central Park West za okrągłą sumę 23 milionów dolarów. Do mediów nie wyciekło prawie nic na temat luksusowego apartamentu, zlokalizowanego na piątym piętrze. W 2012 roku informacja o nim trafiła na pierwsze strony gazet, gdy zarówno to mieszkanie, jak i część budynku zostały doszczętnie zniszczone przez pożar spowodowany zepsutą suszarką. Sąsiad, świadek katastrofy, tak to opisywał: – Tuż nad moją głową z okna na piątym piętrze buchnęły płomienie o wysokości 3 metrów. W czasie zdarzenia De Niro i jego rodzina przebywali za granicą. Po powrocie zmienili miejsce zamieszkania w oczekiwaniu na ukończenie remontu apartamentu.

2012: Bliźniak w Greenwich Village

Aktor i jego żona Grace Hightower wynajęli następnie wspaniały bliźniak w Greenwich Village. Budynek z lat 20. XX wieku był pierwotnie fabryką likieru z wiśni – maraskino, co sprawia, że ​​układ miejsca jest dość nietypowy. W domu jest m.in. pięć sypialni, cztery łazienki, spektakularny dwupiętrowy hol, przeszklona ściana wychodząca na wypielęgnowany wewnętrzny dziedziniec oraz trzy kominki: w salonie, bibliotece i sypialni państwa domu. Penthouse ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych, a dodać do tego trzeba 480 metrów kwadratowych prywatnej przestrzeni zewnętrznej. Para mieszkała tam przez dwa lata. W 2018 roku dom został sprzedany za 18 milionów dolarów.

Jeszcze tego samego roku De Niro wynajął luksusowe, piętrowe mieszkanie o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych przy Central Park West. Miesięczny czynsz? 125 000 dolarów. Mieszkanie jest zlokalizowane na 35. piętrze budynku, posiada pięć sypialni i sześć łazienek. Roztacza się z niego przepiękny widok na miasto – wychodzi na wschód, zachód i południe, z okien widać Central Park, centrum Manhattanu i rzekę Hudson. Aktor nie pozostał tam jednak długo, bo 2014 roku mieszkanie było w sprzedaży za 55 milionów dolarów.

Robert De Niro na planie „Taksówkarza ” w Nowym Jorku, 1975. Zdjęcie: Fairchild Archive/Getty Images

2014: Penthouse na szczycie hotelu Greenwich

Następna przygoda Roberta De Niro z nieruchomościami to najwyższe piętro hotelu Greenwich, którego jest współwłaścicielem wraz z Irą Druckierem. Ikona Hollywood zatrudnia znanego belgijskiego projektanta Axela Vervoordta i japońskiego architekta Tatsuro Miki do stworzenia apartamentu inspirowanego tradycyjną japońską koncepcją wabi, która bazuje na idei odnajdywania piękna w niedoskonałości. Elegancka nieruchomość o powierzchni 630 metrów kwadratowych to połączenie neutralnej palety kolorów oraz drewna, kamienia i materiałów z odzysku. – Przemysłowe wykończenie górnej części doskonale współgra z budynkiem poniżej – tak Axel Vervoordt precyzuje mariaż pokoju hotelowego z penthousem.

Mieszkanie z trzema sypialniami i dwiema łazienkami jest dostępne do wynajęcia, ale można założyć, że Robert De Niro zajmuje je, kiedy tylko chce.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na AD US

 


Czytaj więcej