Mieszkanie na Manhattanie - wszechobecna biel ma być ucieczką od chaosu i miejskiego zgiełku

Jasne, świetliste i minimalistyczne wnętrze, zaprojektowane przez Charli Hendler  z August Black Interior Design, miało być schronieniem przed zgiełkiem świata. Właściciele kochają też gościć przyjaciół i rodzinę w swoim domu. Potrzebowali więc funkcjonalnej przestrzeni na otwartym planie w części dziennej i wyodrębnienia części prywatnej.

Zdjęcia Margaret Rose
Mieszkanie na Manhattanie - wszechobecna biel ma być ucieczką od chaosu i miejskiego zgiełku

Projekt wnętrz: Charli Hendler, August Black Interior Design. Zdjęcie: Margaret Rose

Apartament położony jest w Yorkville, w samym sercu Upper East Side na Manhattanie, w luksusowym apartamentowcu, który został zbudowany w 1961 roku. Mieszkanie powstało z połączenia dwóch mniejszych mieszkań (z 2 sypialniami i 1 sypialnią), a ostatni remont miał miejsce w latach 70-tych. Celem tego projektu było przekształcenie przestarzałego mieszkania w otwartą przestrzeń, stylową i elegancką.

jasne przedpokoj

Liczy się pierwsze wrażenie? W tym przypadku nie ma żadnej przesady w tym stwierdzeniu. Zdjęcie: Margaret Rose

przedpokoj z tapetami

Osobno ale razem. Przedpokój wydziela strefę wejścia, jednak nie stwarza wrażenia zamkniętej przestrzeni. Zdjęcie: Margaret Rose

Zastosowanie różnych tkanin wprowadza warstwy, co dodaje wnętrzu głębi. Podobnie działa tu drewno. Priorytetem jednak było przede wszystkim maksymalne wykorzystanie widoków przez okna, stworzenie wielu miejsc siedzących, poprawa komunikacji i ogólnej funkcjonalności przestrzeni. Ponieważ właścicieli mają dwóch synów i kochają przyjęcia, zależało im, aby wszystkie materiały wykończeniowe były odporne na zabawy dzieci i czerwone wino.

przedpokoj z lustrem

W każdym projekcie liczą się detale. Tu starannie dopracowane świadczą o jakości wykończenia. Zdjęcie: Margaret Rose

Poprawę funkcji wnętrza zaczęto od przedpokoju. Dla mieszkańców ważne było, aby nie wchodzić od razu do salonu, dla projektanta, aby przedpokój był dobrze doświetlony naturalnie. Aby zapewnić efektowne pierwsze wrażenie, postawiono fragmenty ścian, które oddzielają przedpokój od otwartej części dziennej. Eleganckie tapety na wszystkich ścianach przedpokoju oraz efektowne kinkiety wyznaczają elegancką strefę wejścia.

biale mieszkanie

Widok na Manhattan, czyli sceneria, która żyje. Zdjęcie: Margaret Rose

Kuchnia została powiększona, a duża wyspa zapewnia dużą ilość miejsc do siedzenia. Podobnie jak sofa zaprojektowana i wykonana na zamówienie. Wszystko jest spójne i oddające styl życia właścicieli.

bialy salon

Kolumna, która pierwotnie wydała się kłopotliwa ze względu na brak możliwości jej usunięcia, ostatecznie wyznacza podział stref w kuchni. Zdjęcie: Margaret Rose

baly salon

Różne odcieni bieli i drewno to sprawdzone połączenie. Zdjęcie: Margaret Rose

biala sypialnia

Sypialnia rodziców również w jasnych kolorach. Zdjęcie: Margaret Rose

pokoj chlopca

Pokój jednego z chłopców. Zdjęcie: Margaret Rose

Zobacz także:


Czytaj więcej