Meble metalowe w stylu maksymalistycznego minimalizmu i duchu less waste

Obserwujemy odchodzenie od minimalizmu, dominującego w ostatnich latach. Teraz przybiera on odważną formę z maksymalistycznymi elementami. Zmienia się w spersonalizowany eklektyzm, który oddaje naszą potrzebę indywidualizacji i autentyczności. Do najważniejszych nurtów należy dziś także circular design. Ale nowoczesny dom ma być piękny nie tylko na zdjęciach, wygoda staje się coraz ważniejsza. Wypatrzyliśmy meble, które idealnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie, spieszymy podzielić się tym z Wami.

Autor MATERIAŁ SPONSOROWANY

Meble metalowe w stylu maksymalistycznego minimalizmu i duchu less waste

Meble metalowe z nowej kolekcji MODERN polskiego producenta Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe

Trendy wnętrzarskie

Coraz częściej szukamy równowagi między prostotą a indywidualnością. Wyraźnie to widać w projektach architektów wnętrz. Proste linie i kształty uzupełniają przyciągające wzrok dodatki i odważne kolory. Liczy się twórcze łączenie różnych stylów, form, kolorów czy wzorów w unikatową, lecz spójną całość, odzwierciedlającą pasje i styl życia właściciela.

jan nowak komoda

Niska witryna GINA z kolekcji MODERN, Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe

Z jednej strony poszukujemy wyciszenia i doznań zmysłowych. Stąd jasne wnętrza bogate w faktury, wielki powrót do rzemiosła i zrozumienie siły oddziaływania sztuki. Z drugiej zgoda na różnorodność i odwagę sięgania po kolor. Ciemne, bogate kolory, takie jak głębokie błękity, leśne zielenie i aksamitne fiolety, tworzą poczucie dramatyzmu i wyrafinowania.

Efektowny i kreatywny wystrój zapewni mieszanka materiałów: zestawione ze sobą metale, drewno i naturalne tkaniny dodadzą przestrzeni głębi.

W 2024 roku na pierwszym planie jest ekologia. Do najważniejszych nurtów wzornictwa należy dziś circular design, czyli projektowanie w zgodzie z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego. Wybieramy produkty tworzone z surowców odnawialnych albo pozyskanych z recyklingu – i wytwarzane tak, by po wyeksploatowaniu mogły znów być przetworzone.

meble jan nowak

Niski regał LUCA z kolekcji MODERN, Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe

Meble metalowe

Pierwotnie meble metalowe były produkowane jako meble warsztatowe. Z czasem polubili je miłośnicy stylu industrialnego i właściciele loftów, gdzie pasują wręcz idealnie. Teraz, wydaje się, można im wróżyć wielkie wejście na salony. Szczególnie, że te nowoczesne, tworzone są z myślą o współczesnych aranżacjach.

Meble metalowe łączą prostotę formy z wyrazistymi kolorami. Polski producent mebli metalowych Jan Nowak, do malowania swoich mebli z najnowszej kolekcji MODERN, użył lakieru w technologii Sparkling Brilliance™, który ma matowe wykończenie, a zastosowanie drobinek metalu sprawia, że powłoka tworzy wyjątkowe refleksy świetlne. Kolorowa powierzchnia mebla poza niesamowitym efektem wizualnym wyróżnia się wyjątkową trwałością i wygodą użytkowania.

meble jan nowak

Meble metalowe z kolekcji MODERN pomalowane lakierem w technologii Sparkling Brilliance™, który nadaje mieniący się połysk, a dodatkowo jest odporny na zarysowania. Zdjęcie: materiały prasowe

Spersonalizowany eklektyzm zachęca do eksperymentowania i odważnych decyzji aranżacyjnych. Można łączyć przedmioty pozornie niepasujące do siebie, tworząc w ten sposób niepowtarzalne kompozycje. Czas więc przełamać stereotypy! Metalową szafę albo komodę połączmy z miękką wygodną sofą w salonie, albo z delikatnością i przytulnością wnętrza w pokoju dziecięcym. Taka różnorodność jest też dla dziecka kreatywna.

meble do pokoju dziecka

Szafa na ubrania FLAVIO i regał na książki MARIO z kolekcji MODERN, Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe

Kolekcja MODERN mebli metalowych Jan Nowak

Uznane marki, Kare Design, Noo.ma, Mustard Made, które mają w ofercie meble metalowe, mają polskiego konkurenta. Jan Nowak to rodzimy producent mebli metalowych, który stawia przede wszystkim na jakość i unikatowy design.

Kolekcja MODERN to 8 rodzajów produktów: szafka RTV, szafka nocna, szafka z półkami, regał na książki, szafa na ubrania, komoda, niski regał i witryna. Wszystkie dostępne w 4 kolorach - butelkowej zieleni, granatowym, czerwonym i morskim, wszystkie mienią się w świetle.

meble jan nowak

Komoda CARLA z kolekcji Modern, Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe

Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Zacznijmy od jakości. Meble lakierowane są proszkowo na automatycznej linii lakierniczej. Co to znaczy? Dzięki temu zapewniona jest powtarzalność jakości - mamy równomierne, idealnie gładkie krycie farbą.

Dla tych, którzy wybiorą szafę czy komodę do pokoju dziecka, ważne jest bezpieczeństwo. Te meble można montować do ściany, można je więc bezpieczne użytkować w pokojach dzieci. A stabilne nóżki mają możliwość poziomowania, dodatkowo nadając meblom lekkości.

Od wygody można się uzależnić. Meble Jan Nowak zaprojektowane zostały w taki sposób, aby robot sprzątający bez problemu mógł sobie poradzić z czyszczeniem podłogi pod szafkami. Wygodne uchwyty, odbojniki i magnesy zapewniają komfortowe użytkowanie. Odbojniki silikonowe pomogą wygłuszyć mebel podczas codziennej eksploatacji, a dyskretne magnesy sprawią, że drzwi będą pewnie trzymały się na swoim miejscu.

meble jan nowak

Odbojnik silikonowy i dyskretny magnes - w nowoczesnych meblach liczy się komfort użytkowania. Zdjęcie: materiały prasowe

W świecie designu każda linia, kształt i kolor mają znaczenie, a ich odpowiednie połączenie potrafi wpływać na nasze emocje. W kolekcji MODERN surowy charakter mebli przykrył mieniący się w słońcu lakier Sparkling Brilliance™. Jest to bez wątpienia akcent, który będzie przyciągał wzrok, kiedy na mebel padną promienie słoneczne.

A zgodnie z podejściem less waste, uczymy się doceniać jakość nad ilość, możemy się cieszyć takim meblem długie lata.

meble jan nowak

Szafka RTV na nóżkach ROSA z kolekcji MODERN, Jan Nowak. Zdjęcie: materiały prasowe


Czytaj więcej