Miękko, ciepło i przytulnie. Zaglądamy do klimatycznego domu w stylu rustykalnym

Dom, o którym dziś piszemy to prawdziwa oaza spokoju. Wnętrza mimo inspiracji stylem rustykalnym, są nowoczesne i stylowe. Całość daje wrażenie elegancji i wyrafinowania, ale jednocześnie panuje tu przytulny i kojący klimat.

Salon utrzymany jest w jasnej, stonowanej kolorystyce. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke

Jesteśmy w Sonomie, regionie słynącym z winnic i pięknych widoków. Dom, do którego dziś zaglądamy należy do młodej rodziny, która na co dzień rezyduje w oddalonym o niecałą godzinę drogi San Francisco. Warto wspomnieć, że na terenie posiadłości znajduje się również oddzielny domek dla gości, a także ogród, w którym rosną dęby oraz winorośl.

azienka

Łazienka. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

tak

Siedzisko. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Wnętrza domu przeszły niedawno drobny lifting pod czujnym okiem projektantki Anji Michals. Wymieniono podłogi, tapety, przemalowano ściany, dodano nowe meble, oświetlenie i dodatki. Podczas remontu odsłonięto również kominek, który poprzedni właściciele zabudowali. Anja Michals zaprojektowała również stylowy i funkcjonalny barek w strefie dziennej.

salon

Widok na salon. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Salon w bielach i beżach

Główny salon, połączony z jadalnią jest dużą, otwartą przestrzenią reprezentacyjną. Pomieszczenie utrzymane jest w jasnej kolorystyce. Dominują tu biele i beże. Na uwagę zasługuje między innymi wyposażenie w postaci karmelowej sofy, foteli obitych miękką tkaniną boucle, a także rustykalny drewniany stół, który wprowadza do wnętrz odrobinę surowości.

salonSofa w salonie. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

W jadalni centralne miejsce zajmuje czarny prostokątny stół z rzeźbiarsko wykończonymi nóżkami. Do niego dosunięto gięte krzesła z plecionką wiedeńską. Efektowna lampa z ogromnym plecionym kloszem w stylu boho dopełnia wnętrze.

jadalnia

Stół w jadalni. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Na parterze znajduje się również Pokój Rodzinny, w którym domownicy chętnie spędzają razem czas. Pomieszczenie utrzymane jest w jasnej, stonowanej kolorystyce. Wzrok przykuwa szczególnie barek wykonany na zamówienie z dębowego drewna. Ściana oraz blat wykonano z zielonego kamienia.

pokój

Pokój Rodzinny z barkiem. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

bar

Barek. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Przytulne sypialnie

Głowna sypialnia to duże pomieszczenie podzielone na kilka stref. W centrum znalazło się wielkie łóżko obite miękką białą tkaniną boucle. W kąciku wypoczynkowym umieszczono wygodną włoską sofę w odcieniu oliwkowej zieleni, a nieopodal, w kąciku biurowym stanęło solidne drewniane biurko i wygodny fotel, również obity tkaniną boucle.

sypialnia

Sypialnia master. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

sypialnia

Sofa w sypialni master. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

sypialnia

Biurko w sypialni. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Gościnna sypialnia również jest jasna i przytulna. Łóżko ma czarną, metalową ramę. Odrobinę koloru do wnętrza przemycono przy pomocy musztardowej komody ustawionej niedaleko łóżka.

sypialnia

Sypialnia gościnna. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Podobny trik zastosowano w pokoju dziecięcym. Tu komoda o pofalowanych krawędziach jest soczyście fioletowa. Pozostałe elementy wyposażenia – są już stonowane, jak w innych pomieszczeniach. Dominują delikatne beże i złamane biele.

sypialnia

Komoda w pokoju dziecięcym. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

sypialnia

Łóżko w pokoju dziecięcym. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

sypialnia

Szafka nocna w pokoju dziecięcym. Projekt: Anja Michals Design, Zdjęcie: Jessica Burke 

Czytaj więcej