Pod słońcem Toskanii, 2003
Film powstał na podstawie pamiętnika Frances Mayes i opowiada historię 35-letniej pisarki, która po bolesnym rozwodzie jedzie do Toskanii na wakacje. Tam spontanicznie kupuje zrujnowaną willę i odnawia ją, przy okazji nawiązując bliskie relacje z mieszkańcami wioski. Uwaga: „Pod słońcem Toskanii” niedługo znika z Netflixa. Film będzie dostępny na platformie do 30 czerwca
Willa miłości, 2022
Komedia w stylu „od wrogów do kochanków”. Akcja filmu rozgrywa się w mieście Romea i Julii, Weronie. Nauczycielka szkoły podstawowej rozstaje się z chłopakiem tuż przed romantyczną wycieczką do Włoch. Jedzie więc sama, ale na miejscu okazuje się, że tę samą willę wynajęto irytującemu przystojniakowi. Żadne z nich nie chce ustąpić i uciekając się do różnych sztuczek, próbuje zmusić się wzajemnie do opuszczenia willi. Jednak w myśl zasady „kto się czubi, ten się lubi”, powoli się w sobie zakochują.
Pod słońcem Riccione i Pod słońcem Amalfi
Historia miłości Camilli i Vincenzo zaczyna się pewnego upalnego lata na zatłoczonej plaży w Riccione. Piękne widoki i kołyszące się fale Adriatyku są doskonałym tłem dla młodzieńczej miłości. Ale sztorm przychodzi w drugiej części, „Pod słońcem Amalfi”, gdzie miłość bohaterów zostaje wystawiona na próbę. Czy przetrwa? O tym musicie przekonać się sami. Jeśli nie dla włoskiego romansu, filmy warto obejrzeć dla fantastycznych widoków!
Love and gelato, 2022
Włosi doskonale wiedzą, że do serca najprościej trafić przez żołądek. A że mogą pochwalić się jedną z najsmaczniejszych kuchni na świecie, o miłość od pierwszej kulki gelato czy kęsa calzone nietrudno! Jeśli lubicie włoską kuchnię i komedie romantyczne, musicie zobaczyć „Love and Gelato”. Film na podstawie powieści Jenny Evans Welch opowiada o rzymskich wakacjach młodej Amerykanki. Oprócz odkrywania „wiecznego miasta” i próbowania tytułowych gelato, Lina otwiera się również na nową miłość.
Toskania, 2022
Zapierające dech krajobrazy Toskanii i regionalna włoska kuchnia? Brzmi jak przepis na apetyczną historię, a jeśli dorzucimy do tego wspólne gotowanie i rodzące się uczucie między szefami kuchni pochodzącymi z dwóch różnych światów – możemy spodziewać się przyjemnego seansu. Wydaje się, że potwierdzają to rankingi, bo w momencie premiery, „Toskania” była piątym najchętniej oglądanym filmem na Netflixie na całym świecie.
Wyspa Róży, 2020
Film oparto na prawdziwych wydarzeniach. Pod koniec lat 60. włoski inżynier Giorgio Rosa postanowił zbudować autonomiczne państwo-wyspę 500 metrów poza wodami terytorialnymi Włoch. Film ukazuje cały proces, od pomysłu po uzyskanie niepodległości i wysadzenie wyspy. Mimo że film nieco koloryzuje historię, ogląda się go przyjemnie. Na plus są krajobrazy Rimini i Bolonii, a także kostiumy i klimat Włoch lat 60.
Jedz, módl się i kochaj, 2010
„Jedz, módl się i kochaj” to klasyk, który trzeba obejrzeć przynajmniej raz w życiu. Film z genialną Julią Roberts powstał na podstawie bestsellerowego pamiętnika Elizabeth Gilbert o tym samym tytule. Opowiada o pisarce, która postanawia odmienić swoje życie po rozwodzie, podróżując do Włoch, Indii i Indonezji. We Włoszech odkrywa nowe smaki, w Indiach wewnętrzny spokój, a w Indonezji – miłość.