Hotel Warszawa Art Fair 2024
Hotel Warszawa Art Fair po raz trzeci odbędzie się w przestrzeniach legendarnego Hotelu Warszawa, który mieści się w dawnym budynku Prudentialu. W tym roku, sztuka wypełni nie jedno, ale aż dwa hotelowe piętra!
W trzeciej edycji Hotel Warszawa Art Fair weźmie udział 30 galerii z Polski i zagranicy (ze Szwajcarii, USA, Niemiec i Litwy). Każda z nich pokaże prace od 1 do 4 artystów, z którymi współpracuje.
Organizatorzy wydarzenia zaplanowali również dwa projekty specjalne, by uczcić trzecie urodziny targów. Pierwszym z nich jest prezentacja wybranych prac z kolekcji Elizy Łoś Strychowskiej, Anny Pawelak i Anny Chodzeń.
Wiktor Dyndo, "State of crisis 3", 2023. Zdjęcie: Adam Gut
Kolekcja Elizy Łoś Strychowskiej koncentruje się na twórczości współczesnych artystek. Prezentacja przygotowana na HWAF obejmuje prace Karoliny Jabłońskiej, SiOn, Izy Tarasewicz, Barbary Wesołowskiej, Zofii Pałucha i Róży Litwy. Z kolei pokaz przygotowany przez Annę Pawelak to wideo Zuzanny Janin w dialogu z rzeźbą młodej niemieckiej artystki Hanny Sophie Dunkelberg i obrazem Moniki Falkus. Natomiast w przestrzeni poświęconej kolekcji Anny Chodzeń zobaczymy ulubione prace kolekcjonerki – obrazy Andrzeja Sobczyka, Jarosława Modzelewskiego i Włodzimierza Pawlaka.
Drugim projektem specjalnym będzie pokaz filmów zatytułowany „Das Erste Mal” (niem. pierwszy raz), przygotowany przez Floriana Meisenberga. Artysta zestawia pierwsze prace wideo znanych twórców i twórczyń, wśród których pojawią się również Polacy.
Natalia Brandt, "Drobne różnice mogą tworzyć dużą różnicę" z cyklu: "Ukryte związki znaczeń", 2019. Zdjęcie: materiały prasowe HWAF
Podczas tegorocznej edycji Hotel Warszawa Art Fair partner główny wydarzenia, Bank BNP Paribas zaprezentuje najcenniejszy obraz ze swojej kolekcji, który na co dzień przechowywany jest w bankowym sejfie – „Żniwa” Włodzimierza Tetmajera, jednego z najznamienitszych malarzy Młodej Polski.
W hotelowych przestrzeniach będzie można zobaczyć również wystawę fotografii z prywatnych kolekcji członkiń i członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pokazane zostaną prace m.in. Natalii LL, Ewy Partum, Teresy Gierzyńskiej i Anety Grzeszykowskiej.
Wojciech Fangor, "Szkic do obrazu M31", 1970. Zdjęcie: Olszewski Gallery / HWAF
Zobacz też:
- Wystawa Ryszarda Gieryszewskiego. „Chcę przekazać piękno, które jest nieokreślone i nieosiągalne”
- 6 powodów, dla których warto odwiedzić tegoroczny Festiwal Fotograficzny „W Ramach Sopotu”
- Weekend Architektury w Gdyni 2024. W programie dyskusje z czołowymi polskimi architektami, wystawy, projekcje filmowe