Spędzając weekend w Warszawie, nie sposób się nudzić. Jeśli interesują cię premiery teatralne, koniecznie zajrzyj na naszą listę. A jeśli preferujesz srebrny ekran, mamy dla ciebie zestawienie ciekawych premier kinowych. Domatorzy również nie będą się nudzić – zobacz, co warto obejrzeć na Netfliksie w marcu.
Co robić w weekend w Warszawie?
Dla szukających oryginalnych sposobów na spędzenie weekendu w Warszawie polecamy naszą subiektywną listę, na której znalazły się wystawy, koncerty, spacery itp.
Spacer z przewodnikiem po ulicy Senatorskiej
Kiedy: piątek, 15 – 17
Gdzie (zbiórka): Stare Miasto, pomnik Jana Zachwatowicza
Podczas spaceru ulicą Senatorską poznamy nie tylko jej fascynującą historię, ale również dowiemy się co nieco o jej słynnych mieszkańcach.
Wystawa „Matejko nieznany”
Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 10 – 17
Gdzie: Zamek Królewski w Warszawie
Od 5 marca do 26 maja na Zamku Królewskim w Warszawie można zobaczyć wyjątkową wystawę prac Jana Matejki – obrazów olejnych, akwareli i rysunków. Większość prezentowanych na ekspozycji obiektów pochodzi ze zbiorów prywatnych, najczęściej niewystawianych publicznie.
Wystawa „Kobieta wyzwolona. Polskie art déco”
Kiedy: piątek, sobota, niedziela od 11 – 19,
Gdzie: Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury, Krakowskie Przedmieście 15
To wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć wyroby artystyczne powstałe w latach 1920-1939. Prezentowane na wystawie fajanse w stylu art déco przedstawiające postacie kobiece pochodzą z kolekcji prywatnej.
I Jarmark Wielkanocny
Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 11 – 19
Gdzie: Park nad Balatonem, Gocław, Praga Południe
Do Świąt Wielkanocnych zostały dwa tygodnie. To doskonała okazja, by odwiedzić Targ Wielkanocny, na którym znajdziemy produkty niezbędne do dekoracji wielkanocnego koszyczka, ale nie tylko!
Wystawa „Zbyszek Siemaszko. Fotograf Warszawy”
Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 12 – 20
Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
Wystawa prezentuje pond 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa Zbyszka Siemaszki. Oprócz zdjęć z lat 50. i 60. zobaczymy również archiwalne okładki magazynu „Stolica” ze zdjęciami Siemaszki.
XIV Wystawa Tulipanów w Wilanowie
Kiedy: sobota, niedziela, 10 – 19
Gdzie: Oranżeria Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Na XIV Wystawie Tulipanów organizowanej przez Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie zobaczymy różnorodne odmiany tulipanów wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Natomiast na kiermaszu kwiatowo-cebulowym będzie można zaopatrzyć się w pamiątkowe bukiety tulipanów oraz w cebulki jesiennych kwiatów.
Targi rzemiosła WZORY
Kiedy: sobota (11 – 21), niedziela (11 – 18)
Gdzie: Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42
Dwa poziomy klimatycznej, industrialnej przestrzeni. Dziesiątki wystawców z wyjątkowymi produktami – ceramiką, grafiką, biżuterią, modą i dodatkami. WZORY to idealna okazja, by nie tylko odkryć nowe trendy, ale również znaleźć oryginalne produkty polskich twórców.
Recitale fortepianowe w Muzeum Fryderyka Chopina
Kiedy: sobota, niedziela, 12:00, 15:00, 17:00
Gdzie: Muzeum Fryderyka Chopina, Pałac Gnińskich, ul. Okólnik 1
W weekendy, od stycznia do grudnia, będą się odbywać 30-minutowe koncerty fortepianowe. Repertuar chopinowski zaprezentują absolwenci szkół i uczelni muzycznych oraz laureaci polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
Bezpłatny wstęp do Muzeum Warszawy (i oddziałów)
Kiedy: niedziela, 11 – 18
Gdzie: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28/42
W Muzeum Warszawy zobaczymy wystawę stałą „Rzeczy warszawskie”, ścieżkę zwiedzania „Warszawskie dzieciństwo około 1900 roku”, a także wystawę „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850-1950”. Warto odwiedzić też Muzeum Woli, by zobaczyć wystawę o odbudowie Warszawy, która trwa do 24 marca.
Spacer po osiedlu Jazdów
Kiedy: niedziela, 12 – 13:30
Gdzie (zbiórka): ul. Jazdów 10/5, domek najbliżej Ambasady Niemiec
Osiedle Jazdów to kolonia parterowych drewnianych domków fińskich znajdująca się na tyłach parku Ujazdowskiego. Podczas spaceru zajrzymy do ogrodów i samych domków, poznamy również historię tego niezwykłego miejsca i prowadzonych tu aktualnie inicjatywach.