Hotel The Bridge Wrocław MGallery
Sztuka jest integralną częścią wrocławskiego hotelu. Zdjęcie: Materiały prasowe/thebridgewroclaw.pl
Ostrów Tumski to jedna z najstarszych części Wrocławia – odkryto tu ślady osadnictwa datowane na X wiek. Dziś tę urokliwą, cichą i zieloną wyspę, pełną zabytkowych kościołów wybierają turyści i ... zakochani. Tutaj mieści się też hotel The Bridge Wrocław MGallery. Nowoczesna ceglana architektura współgra znakomicie z gotyckim sąsiedztwem katedry Jana Chrzciciela, a wnętrza autorstwa znanej pracowni medusa Group łączą industrialną surowość z wyrafinowanym luksusem. Na gości czeka tu hotelowa restauracja oferująca dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu oraz wyjątkowa strefa wellness na najwyższym piętrze budynku.
Cukiernia Nanan
W kawiarni słodkie są nie tylko wyjątkowe desery, ale także samo wnętrze. Zdjęcie: Migdał Studio
W urokliwym pastelowym wnętrzu cukierni Nanan znajdziemy równie urocze słodkości: delikatne, misternie dekorowane monoporcje deserów, kruche makaroniki w całej gamie smaków i kolorów oraz mini eklery. Pokryte różowym welurem ściany współgrają z złocistymi, mosiężnymi detalami mebli – całość wygląda niczym puzderko na biżuterię. Idealne miejsce na słodkie ploteczki przy kawie i kieliszek prosecco z przyjaciółką, a poza tym znakomicie będzie się prezentować na zdjęciach na Instagramie. W końcu to dzieło mistrzów gastronomicznych wnętrz – wrocławskiego BUCK studio.
Restauracja La Maddalena
Restauracja usytuowany na jednej z odrzańskich wysp, niedaleko wrocławskiego Rynku, w budynku o niezwykłej architekturze zachwyca nie tylko wyjątkowymi daniami, ale także nieprzeciętnym widokie. Zdjęcie: Materiały prasowe/lamaddalena.pl
Zapierający dech w piersiach widok na zabytkowy gmach Uniwersytety Wrocławskiego i jego odbicie w falach Odry to z pewnością nie jedyny powód by odwiedzić restaurację La Maddalena. Lokal serwujący międzynarodową kuchnię z silnym śródziemnomorskim rysem zbiera nie tylko pochlebne recenzje gości, ale także nagrody za nowoczesne, eleganckie wnętrze. Panoramiczne okna doświetlają przestronne pomieszczenia, a ich przedłużeniem jest taras pozwalający przy dobrej pogodzie cieszyć się widokami miasta i nadodrzańskich bulwarów.
Galeria Op Enheim
W odrestaurowanej barokowej kamienicy przy pl. Solnym we Wrocławiu Fundacja OP ENHEIM działa od 2018 roku. Na zdjęciu wnętrze Salonu Herz. Zdjęcie: Jerzy Wypych, dzięki uprzejmości Fundacji OP ENHEIM
Spacerując po wrocławskim Starym Mieście warto zboczyć ze starego Rynku na mniejszy, ale bardzo urokliwy Plac Solny. Tu w barokowej kamienicy, należącej niegdyś do bankierskiej rodziny Oppenheimów, działa Fundacja Op Enheim prowadząca galerię sztuki oraz przestrzeń wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spotkania czy warsztaty. Jesienią tego roku galeria zaprasza na wystawe „Third skin” – prac pochodzących z kolekcji.
Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Pawilon Czterech Kopuł w Muzeum Sztuki Współczesnej zaprojektował Hans Poelzig. Wybudowany został w latach 1912-1913 w nowoczesnej technologii żelbetowej. Zdjęcie: Arkadiusz Podstawka, dzięki uprzejmości MNWW
Pawilon Czterech Kopuł, modernistyczny gmach wystawienniczy wzniesiony w 1912 roku według projektu wybitnego architekta Hansa Poelziga to obowiązkowy punkt w programie odwiedzin we Wrocławiu. Wraz z sąsiadującą Halą Stulecia projektu Maksa Berga stanowią unikalny układ urbanistyczny. Mieszczący się tutaj od 2016 roku oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu gromadzi zbiory polskiej sztuki II połowy XX i XXI wieku. Wschodnie skrzydło to ekspozycja kolekcji stałej, zachodnie – miejsce wystaw czasowych.
Galeria Neonów Ruska 46
Galeria neonów w podwórku przy ulicy Ruskiej 46 to zjawiskowe miejsce, które o zmroku rozjaśnia ponad 30 świecących szyldów. Zdjęcie: Marcin Szczygieł
Rozświetlony zabytkowymi neonami dziedziniec przy ul. Ruskiej 46 we Wrocławiu to nie tylko jedno z najbardziej instagram-friendly miejsc w mieście nad Odrą. Wre tu życie rozrywkowe i kulturalne, można trafić na wystawę, koncert, spektakl, odwiedzić pracownie artystów. Miejsce to powstało w 2014 roku dzięki współpracy ratującej zabytkowe reklamy świetlne fundacji Neon Side i Gminy Wrocław. Dziś można tu podziwiać ponad 30 historycznych neonów ze sklepów, kin, dworców i zakładów pracy. Lokalizacja jest nieprzypadkowa – w tym miejscu funkcjonowało nieistniejące już przedsiębiorstwo Reklama, które od połowy lat 60. XX wieku było największym producentem neonów na Dolnym Śląsku.
We Wrocławiu odbywa się także jeden z najpiękniejszych w Polsce Jarmark Bożonarodzeniowy. Czy wiecie, które jarmarki są najpiękniejszymi w Europie? Oto one - jarmarki świąteczne w Europie. Wiemy, kiedy ruszają!