Numbird został pomyślany jako produkt nie tylko estetyczny, miał też promować zrównoważony rozwój. Jak zauważają jego twórcy, wraz z dynamicznym rozwojem obszarów miejskich wiele naturalnych siedlisk uległo zniszczeniu. Zwłaszcza populacja małych ptaków została dotkliwie pokrzywdzona w wyniku szybkiej urbanizacji. Współczesne technologie budowlane spowodowały dramatyczny spadek przestrzeni wykorzystywanych do budowania bezpiecznych siedlisk.
- Aby pomóc przywrócić równowagę w naszym środowisku i spojrzeć z większą empatią na los naszych braci mniejszych stworzyliśmy „Numbird” - owoc intensywnej pracy, podążania w różnych kierunkach i poszukiwań optymalnych rozwiązań, ale też fantastycznego doświadczenia, jakiego doznaliśmy na drodze od konceptu do finalnego produktu - mówią projektanci.
Kolekcja Numbird. Zdjęcie: Materiały prasowe
Numbird to wspólny projekt taty i syna. Zdjęcie: Materiały prasowe
Podziel się swoją przestrzenią
Wystarczy wybrać odpowiednią kombinację cyfr i zamontować je na przedniej ścianie budynku. W ten sposób każdy może podzielić się swoją przestrzenią z lokalnymi ptakami.
Zestaw zawiera elementy ze sklejki wodoodpornej impregnowanej olejem naturalnym oraz wszystkie części niezbędne do szybkiego, samodzielnego montażu - możliwość wspólnego, rodzinnego składania i budowania produktu stała się istotnym elementem projektu. - Wspólna praca w przygotowaniu naszego numeru-budki pozwoli zaangażować się w projekt emocjonalnie wszystkim domownikom, także tym najmłodszym - podkreślają twórcy "Numbird".
Kolekcja Numbird. Zdjęcie: Materiały prasowe
Kolekcja Numbird. Zdjęcie: Materiały prasowe
Kolekcja Numbird. Zdjęcie: Materiały prasowe
Zobacz też:
- Sofa Tejo angielskiej marki Isomi wykonana z resztek po produkcji korków do wina
- Bolt stworzył pierwszą na świecie kolekcję mebli z części samochodowych. Wyglądają jak z designerskiego butiku
- 11 najważniejszych trendów podpatrzonych na Salone del Mobile 2024