Kwiaty na stole wielkanocnym. Pomysły na zjawiskowe aranżacje

Świeże cięte kwiaty sprawią, że stół wielkanocny nabierze odświętnego i wiosennego charakteru. Sprawdzą się także gałązki, które bardzo łatwo zamienić w wielkanocne minidrzewka. 

 Kwiaty na stole wielkanocnym. Pomysły na zjawiskowe aranżacje

Kwiaty na stole wielkanocnym to najpiękniejsza dekoracja. Zdjęcie: Materiały prasowe, www.westwing.pl

Kilka wazonów dla małych bukietów

Różne kwiaty i w różnych kolorach warto zaaranżować w niewielkich przezroczystych wazonach czy karafkach. Będzie ultrakolorowo i orzeźwiająco. A wazony ulokowane w różnych miejscach na stole, idealnie wypełnią przestrzenie między potrawami i zastawą. W wersji minimalistycznej wystarczy dosłownie kilka kwiatów. 

Zdjęcie: Materiały prasowe, www.zarahome.com

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Materiały prasowe, www.reserved.com

Zdjęcie: Getty Images

Zawieszki wielkanocne wkomponowane w bukiet 

Bukiet kwiatów można zamienić w prawdziwie wielkanocną dekorację, wystarczy go uzupełnić o wiosenne gałązki i umieścić na nich ozdobne zawieszki. Taka kompozycja może stać się główną dekoracją na odświętnym stole wielkanocnym.

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: www2.hm.com

Wersja XXL z gałązkami

Mniejszym bukietom kwiatów na stole wielkanocnym mogą potowarzyszyć gałęzie o zdecydowanie bardziej teatralnym charakterze. Ozdobione zawieszkami zapracują na spektakularny efekt i wyczarują klimat świąt w kilka minut.

Zdjęcie: Materiały prasowe, www.booztlet.com

Zdjęcie: www.etsy.com

Wszystko na pastelowo

Planujesz Wielkanoc w pastelowych barwach? Kwiaty w takich delikatnych odcieniach doskonale uzupełnią aranżację. Można postawić na jeden duży i dominujący bukiet albo kilka mniejszych. 

Zdjęcie: Pinterest

Marchewkowy bukiet

A gdyby tak wazon z kwiatami otoczyć marchewkami? Chyba bardziej tematycznej kompozycji nie znajdziemy, a marchewki w duecie nie tylko z pomarańczowymi kwiatami stworzą interesujący duet.

Zdjęcie: Pinterest

 

 

Czytaj więcej