To ważny temat!
Muzeum Sztuki Nowoczesnej zdążyło wpisać się w miejski krajobraz stolicy. Od momentu otwarcia notuje rekordy odwiedzających, a spektakularna klatka schodowa stała się niekwestionowanym bohaterem Instagrama. Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie jest obojętne na ważne społeczne tematy, takie jak ekologia czy zmiany klimatyczne. Nic dziwnego, że dyrekcja zgodziła się wykorzystać popularność tego miejsca, by promować ochronę pszczół.
Będzie się działo
„Pomalowanie fasady w żółte i czarne pasy może wydawać się kontrowersyjne, ale liczy się dobro sprawy. Dopracujemy też proporcje i szerokość pasów tak, by zachować estetyczne walory obiektu”, zdradza jedna z kuratorek z MSN. „Inauguracja nowej fasady odbędzie się 1 czerwca i będzie połączona z happeningiem. W okolicy pojawi się kilkaset osób przebranych za pszczoły. To będzie wielka atrakcja dla dzieci, ale też okazja do prowadzenia kampanii uświadamiającej, jak ważne dla ekosystemu są te owady”.
Zdjęcie: Anton Atanasov/Pexels.
Pszczoły to życie – warto to zapamiętać
Bez tych pożytecznych owadów nie ma zapylania, a to oznacza brak roślin… Naukowcy mówią, że jeśli na Ziemi zabraknie pszczół, ludzkość przetrwa zaledwie kilka lat. 3/4 roślin uprawnych w Polsce nie może rozwijać się bez zapylaczy – do tej grupy należą pszczoły. Bardzo ważne dla ochrony pszczół są praktyki związane z rolnictwa. A co może zrobić mieszczuch? Na przykład nie kosić trawnika, sadzić na balkonie i w ogrodzie rośliny przyjazne zapylaczom, a także ograniczyć oświetlenie nocne.
Coś słodkiego
Znana cukierka Lukullus przygotowała z okazji otwarcia MSN ciastko „Krem w brylée”, inspirowane kształtem budynku. Czy z okazji inauguracji nowej wersji kolorystycznej fasady pojawi się zupełnie nowe ciastko? A może poprzednie w wersji miodowej? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi.
Zobacz też:
Już jest! Oto letnia kolekcja mebli i dodatków outdoorowych od Westwing
Ceramiczna ściana w The Form autorstwa Pani Jurek nawiązuje do monumentalnych realizacji z PRL-u
Krzesło NewHope od Hanczar Studio – z miłości do prostoty i środowiska