Zabytkowy dom przeszedł totalną metamorfozę. Z ciemnej jaskini stał się przytulnym gniazdkiem

Wlliamsburg to jedna z najmodniejszych obecnie dzielnic Nowego Jorku. Znajduje się tu wiele zabytkowych domów pochodzących z początku XX wieku. Jeden z takich budynków został niedawno odrestaurowany, a następnie trafił w ręce młodego małżeństwa, które marzyło o zamieszkaniu na Brooklynie.

Zabytkowy dom przeszedł totalną metamorfozę. Z ciemnej jaskini stał się przytulnym gniazdkiem

W domu przeważa jasna, stonowana kolorystyka i naturalne materiały. Zdjęcie: Thomas Richter

Ówczesny wystrój wnętrz nie przypadł do gustu nowym właścicielom. Styl, w jakim urządzono dom był ciężki, ciemny, chłodny i bez wyrazu. Właściciele marzyli natomiast o jasnych, lekkich i przytulnych wnętrzach, w których będą czuli się komfortowo. Inspiracją dla nowego wystroju wnętrz miały być również style skandynawski i hiszpański (kolonialny).

Za nowy projekt wnętrz odpowiada duet doświadczonych projektantów – Keren i Thomas Richter ze studia White Arrow. By stworzyć w domu ciepłą i domową atmosferę postanowili dodać naturalne materiały takie jak biały matowy dąb, len, wełna, alpaka, skóra, mosiądz czy dmuchane szkło. Zmianie uległa również kolorystyka – projektanci postawili na jasną, stonowaną paletę neutralnych kolorów.

Jasne i przytulne wnętrza

Aranżując kuchnię, zdecydowano się na usunięcie górnych szafek (zabieg, który często stosują Skandynawowie). Przestrzeń wyłożono kafelkami, zamontowano szafki, na których wyeksponowano ceramikę.

ok

Kuchnia z kamienną wyspą. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Kuchnia z kamienną wyspą. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Szafki z ceramiką w kuchni. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Stół w jadalni. Zdjęcie: Thomas Richter

W domowym gabinecie wstawiono natomiast wykonane na zamówienie minimalistyczne meble z białego dębu. Panoramiczne okna zapewniają sporą dawkę dziennego światła i optycznie powiększają przestrzeń.

ok

Gabinet z widokiem na okolicę. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Fotel w gabinecie. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Regał z jasnego dębu w gabinecie. Zdjęcie: Thomas Richter

Salon również może pochwalić się dużymi oknami z widokiem na przydomowy ogród. Duża ilość mebli wypoczynkowych – sof i foteli sprawia, że salon jest miejscem idealnym do odpoczynku. Właściciele bardzo cenią sobie sztukę, dlatego nie chcieli rezygnować z obrazów na rzecz telewizora w salonie. Ostatecznie zdecydowali się na rozwijany ekran i rzutnik.

ok

Sofy i fotele w salonie. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Biała sofa w salonie. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Stolik kawowy w salonie. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Fotele w salonie. Zdjęcie: Thomas Richter

Na więcej kolorystycznej odwagi architekci pozwolili sobie, projektując drugi, mniejszy salon. W tzw. pomieszczeniu wieczorowym znalazły się wygodne beżowe sofy obite tkaniną bouclé, kwarcytowy stolik w odcieniu zieleni, a także różowa ściana, którą zdobi mieniący się różnymi kolorami obraz. Zielone szafki strefy barowej świetnie łączą się z różową ścianą, a miedziane szafki i kran dodają aranżacji nutę elegancji i luksusu.

ok

Mały salon. Zdjęcie: Thomas Richter

ok

Stolik z zielonego kwarcytu. Zdjęcie: Thomas Richter

ok`

Strefa barowa w małym salonie. Zdjęcie: Thomas Richter

 


Czytaj więcej