Nakarmiona Starecka to dziennikarka, której artykuły poświęcone krajowej i światowej gastronomii, autorskie przepisy i kulinarne reportaże, ukazywały się już na łamach wielu tytułów prasowych. Blogerka podróżuje, je i gotuje zawodowo. I od dobrych kilku lat nakręca w Polsce jagodowe szaleństwo jak nikt inny. Dla jagodzianek nikt inny też chyba nie stworzył lepszych zestawów epitetów, metafor i cieplejszych słów, które mogłyby opisać to jagodowe niebo na końcu języka.
Dla Basi Stareckiej jagodzianka to nie żadna zwykła buła, to obłoczek pękaty od świeżych jagód, bułeczka idealnie krągła, maślana i ciężka od wysypujących się ze środka jagodowych przyjemności, może być z lukrem albo z obficie piętrzącą się maślaną kruszonką.
Dziennikarka kulinarna jest nawet twórczynią nowego nieformalnego święta - Dzień Jagodzianki obchodzony jest 2 lipca właśnie z jej inicjatywy. Świętują go hucznie cukiernicy i smakosze.
Na jagody z Miseczką Przyjemności!
Teraz Basia Starecka we współpracy z założycielką marki Look At Me Plates wszystkim pasjonatom jagód podsuwa Miseczki Przyjemności, każda jest unikatowa i niepowtarzalna, ozdobiona ilustracjami, które zostały stworzone i naniesione własnoręcznie przez Magdę Pilaczyńską.
Miseczki Przyjemności od Nakarmiona Starecka x Look At Me Plates. Zdjęcie: Materiały prasowe
- Jagody to symbol naszej sezonowej przyjemności, małego pretekstu budzącego apetyt na życie. Im więcej jagód w miseczce, tym lepiej. Zbieranie jagód wymaga skupienia i determinacji, zanurkowania w gęstwinę leśną i wytężenia wzroku, by znaleźć owoc dobrze ukryty pod listkiem. Dostrzeganie przyjemności w drobiazgach codzienności to również sztuka - mówi Basia Starecka.
Basia Starecka i Magda Pilaczyńska. Zdjęcie: Materiały prasowe
Miseczka Przyjemności powstała jako owoc przyjaźni cenionej dziennikarki i wielokrotnie nagradzanej twórczyni polskiej marki porcelany.
Naczynia Magdy Pilaczyńskiej z Look At Me Plates dwukrotnie otrzymały nagrody Must Have na festiwalu Łódź Design: w 2013 roku za projekt wzorów na porcelanę dla marki Kristoff Porcelain, oraz w 2021 roku za kolekcję porcelany TatooTaboo. Można je było także oglądać na wielu wystawach na świecie – w Nowym Jorku, Tokio, Seulu, Londynie, Hongkongu. Dwukrotnie brały udział w nowojorskim Wanted Design Festival, jako część polskiego stoiska przygotowywanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie oraz pokazywane były na London Design Festival. W zeszłym roku artystka otrzymała nagrodę Ikona - to wyjątkowe wyróżnienie Targów Rzeczy Ładnych, największych targów designu w Polsce.