Wejdźcie z nami w 2025!

Mamy mnóstwo pomysłów na to, co chcemy pokazywać Wam i opisywać w nadchodzącym roku. Czym Was zaskoczymy?

Wejdźcie z nami w 2025!

Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, budynek zaprojektowany przez Franka Gehry'ego w 2003 roku. Zdjęcie: MH

Jak pięknie, interesująco i ciekawie można mieszkać

Znajdziemy dla Was bardzo wiele wnętrz, bo one są dla nas najważniejszym tematem. Będą wśród nich zmodernizowane mieszkania w kamienicach, nowoczesne apartamenty z europejskich stolic, rezydencje wakacyjne i kawalerki – niewielkie, ale urządzone w przemyślany i pomysłowy sposób. Znajdziesz u nas zarówno 25 m2 na paryskim poddaszu, jak i indyjski apartament o powierzchni 1000 m2. Naszym zdaniem warto pokazać też domki na drzewach i sprawdzić, jak budować je bez jednego gwoździa. Przedstawimy Wam ludzi stojących za tymi projektami – tych z wielkim dorobkiem na koncie, ale też zdolnych debiutantów. Wnętrza, które zobaczycie, będą zachwycać, zaskakiwać, a czasem irytować, bo nie wszystko musi podobać się wszystkim i to jest dobre. Gwarantujemy, że znajdziecie wiele inspiracji i rozwiązań wartych naśladowania.

 

kamienica mieszkanie Warszawa Mieszkanie w warszawskiej kamienicy. Projekt Indoor. Zdjęcie: Michał Grabowiecki.

 

mieszkanie w średniowiecznym budynku Włoski apartament – nowoczesność w średniowiecznym budynku. Zdjęcie: Jacopo Salvi.

 

Niejeden adres 

Zabierzemy Was w architektoniczną podróż, śledząc najnowsze tendencje i podpatrując interesujące budynki powstające na całym świecie. Będziemy opowiadać o historii architektury, przedstawiając domy – ikony, nakreślone ręką wybitnych twórców, czasem zapomnianych. Może zabierzemy Was na całkiem bezpieczny urbex, czyli zwiedzanie budynków opuszczonych. Poszukamy też niezwykłych renowacji, wykonanych przez specjalistów od zrównoważonego rozwoju. Nie zapomnimy o pałacach i zamkach, a nawet sprawdzimy, gdzie i za ile można je kupić. Podpowiemy Wam, jakie architektoniczne perełki można zobaczyć podróżując po świecie, bo czasem nie są one opisane w popularnych przewodnikach. 

Japonia budynek Wieża Nakagin – budynek z 1972 roku zaprojektowany przez Kisho Kurosawę. Zdjęcie: Getty. 

 

urbex polska Urbex po polsku, czyli ośrodek wypoczynkowy Lucień w Miałkówku. Zdjęcie: MH.

 

Rzeczy i dzieła 

Tworzenie wnętrz to także sztuka wybierania przedmiotów – mebli i dodatków. Dlatego będziemy śledzić to, co robią najlepsi rzemieślnicy w limitowanych kolekcjach, ale też wybierać dla Was najciekawsze nowości znanych i nieznanych marek, czasem za 5 złotych, bo świetnie zaprojektowana może być szklanka z Ikei, a czasem w cenach przyprawiających o zawrót głowy. Odwiedzimy dla Was targi dizajnu. Nie zabraknie u nas słynnych ikon, bo fotel czy lampa są gwiazdami w świecie AD. Nie zapomnimy też, że warto nie tylko przypomnieć legendarny mebel, ale też zastanowić się, czy wygodnie się na nim siedzi. Wyłapiemy dla Was nowości, które powstają na bazie recyclingu.

dzbanek Aleksandra Żeromska kolorowy Dzbanek do kawy projektu Aleksandry Żeromskiej. Zdjęcie: Alicja Lesiak.

 

Patrząc na sztukę

Obrazy, rzeźby, grafiki, rysunki i fotografie decydują o charakterze wnętrz. Warto się sztuką otaczać, warto też oglądać ją w muzeach. Będziemy śledzić harmonogram najciekawszych wystaw i pokazywać je. Zobaczycie u nas także oferty domów aukcyjnych – te za miliony i całkiem przystępne, a także relacje z targów sztuki, będą prace starych mistrzów i młodych artystów. 

 

kulawa San Francisco moma Wnętrze dzieła Infinite Love Yayoi Kusamy w San Francisco Moma. Zdjęcie: MH. 

 

Wróblewski wernisaż spectra art space Wystawa "Andrzej Wróblewski. Ja jeden z wielu" w Spectra Art Space. Zdjęcie: materiały prasowe Fundacja Rodziny Staraków. 

 

Uśmiechnij się 

„Zaprojektowane, by cieszyć” – lubimy to określenie, bo świetnie poczuć w sobie dziecięcą radość. Z przyjemnością wyszukamy dla Was to, co wywołuje uśmiech lub prowokuje do zabawy. To może być sztuka w przestrzeni miasta, pomysł na nowoczesne biuro albo wystawa w muzeum. 

 

  

Czytaj więcej