Warsaw Gallery Weekend. Wystawa „56” inicjuje dialog między dojrzałą i młodą sztuką

Wystawa „56”, którą będzie można zobaczyć w tę niedzielę podczas Warsaw Gallery Weekend, to próba pokazania, jak sztuka starszego i młodszego pokolenia może ze sobą współgrać, tworząc różnorodny, ale harmonijny kolektyw.

Warsaw Gallery Weekend. Wystawa „56” inicjuje dialog między dojrzałą i młodą sztuką

Jagoda Krajewska, "Ruchome strony". Zdjęcie: materiały prasowe

Wystawa „56” – sztuka bez metryki

Wystawę „56” organizowaną przez kancelarię DWF Poland i Generali Real Estate zobaczymy w ramach tegorocznej edycji Warsaw Gallery Weekend. W tę niedzielę, w godzinach 11-17 w Kamienicy Raczyńskiego, gdzie mieści się siedziba DWF będzie można zapoznać się z pracami artystów silver, które zestawiono z przedstawicielami młodego pokolenia odnoszącymi sukcesy na arenie międzynarodowej.

Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła Mateusza Choróbskiego, Jonatana E. Jurkowskiego, Jagody Krajewskiej, Ewy Latkowskiej-Żychskiej i Hanny Zawy-Cywińskiej.

 

Jagoda Krajewska, "Po utajeniu danych osobowych". Zdjęcie: materiały prasowe

 

Wystawa „56” stanowi rozwinięcie projektu artbrandingowego prowadzonego w DWF przez kuratorkę Dorotę Roesler. Jego ideą jest prezentowanie i wspieranie artystów starszego pokolenia o niezwykłym dorobku, rozpoznawalnych i docenianych za granicą, tworzących sztukę wysoką, często jednak nieobecnych na lokalnej scenie galeryjnej.

 

Hanna Zawa-Cywińska, "City Elements". Zdjęcie: materiały prasowe

 

- Osoby artystyczne i ich prace na wystawie "56" to mój osobisty wybór zarówno pod względem tematyki, jak i formy. Zależało mi na pokazaniu, jak harmonijnie mogą ze sobą współgrać dzieła, których powstanie niejednokrotnie dzieli kilkadziesiąt lat, bo właśnie tytułowe "56" to różnica wieku pomiędzy naszym najmłodszym i najstarszym artystą – mówi Dorota Roesler.

 

Jonatan E. Jurkowski, "Lazarus". Zdjęcie: materiały prasowe

 

Prezentowani artyści działają na różnych polach sztuki, od awangardy i abstrakcji do konceptualizmu, a także operują różnymi środkami wyrazu. Na wystawie znajdziemy więc prace z papieru, instalacje, grafiki, a także odlewy ze stopów metali.

Wystawa „56”, jak i artystyczna działalność DWF i Generali ma na celu promowanie dialogu międzypokoleniowego, a także podkreślanie zalet płynących z codziennego obcowania ze sztuką.

 

Ewa Latkowska-Żychska, "W Stronę Czerwieni". Zdjęcie: materiały prasowe

 

Mateusz Choróbski, "997,10/2". Zdjęcie: materiały prasowe

 


Czytaj więcej