Polskie SPA w naturze

Połączenie idei SPA z naturą to najprostsza droga do zapanowania nad stresem i kompleksowego zatroszczenia się o ciało, umysł i duszę. Przedstawiamy miejsca, w których wysoki poziom troski o klienta harmonijnie łączy się z pięknymi okolicznościami przyrody.

Autor Maja Goser

Zdjęcia Materiały prasowe, Getty Images
Polskie SPA w naturze

Post pandemiczny świat mocno zmienił swoje priorytety. Na liście towarów najbardziej luksusowych i poszukiwanych znalazł się spokój i ogólny dobrostan

NoName Luxury Hotel & Spa, Łapsze Niżne

Dookoła jak okiem sięgnąć góry i lasy (Pieniński Park Narodowy), a w samym hotelu ciąg dalszy tej historii: otwarte przestrzenie, ciepłe drewno, jasny len i naturalny kamień. Minimalizm łączy się z góralskim rzemiosłem, a miejscami towarzyszą im detale w stylu włoskiego glamour. W Art&Holistic Spa obok tradycyjnych leżaków – ogromne, wyszlifowane na gładko kłody drewna, w basenie solanka, a w powietrzu zapachy jednej z najlepszej na świecie marki łączącej pielęgnację z aromaterapią: Aromatherapy Associates. Wieczorami, owinięci w koce goście mogą wypić grzane wino na jednym z tarasów. Widok gór o każdej porze roku zachwyca, a nocą gwiazdy wydają się być na wyciągnięcie ręki. Jest pięknie, prosto i wygodnie.

Zdjęcie: Materiały prasowe/nonameluxuryhotelspa.com 

Hotel Odyssey, Kielce

5 gwiazdek i nowoczesna architektura pięknie wkomponowana w naturalną, świętokrzyską górę. Z zewnętrznego basenu z podgrzewaną wodą roztacza się taka panorama, że nie chce się z niego wychodzić. Niesamowite wrażenie robią też trzy onseny (czyli ciepłe minibaseny na świeżym powietrzu) z leczniczymi solankami. W strefie spa znajduje się kolejna ciekawostka - grota z basenem solankowym o stężeniu solanki ok. 3-4 procent i temperaturze 35’C. Bromo-jodowa sól bocheńska jest zaliczana do soli leczniczych poprawiających sprawność organizmu. Tym, którzy zasmakują w podziemnych doświadczeniach hotel proponuje wycieczkę do Jaskini Raj. Jest niewielka, (długość trasy wycieczkowej to 180 metrów, a zwiedzanie trwa około 40 minut) ale to jedna z najpiękniejszych tego typu atrakcji w naszym kraju. Ponieważ w jaskini panuje temperatura około 9 st. C i bardzo duża wilgotność - po powrocie do hotelu warto się rozgrzać jednym z ajurwedyjskich zabiegów z ciepłym olejem i długim, niezwykle odprężającym masażem całego ciała.

Zdjęcie: Materiały prasowe/hotelodyssey.pl

Hotel Dębowy Biowellness&Spa, Bielawa

Góry Sowie a u ich podnóża pałac (warto zwrócić uwagę na przepiękne śląskie witrażownictwo) oraz rezydencja (kompozycja architektury modernistycznej i elementów secesyjnych) otoczone zabytkowym, dziesięciohektarowym parkiem. Odbywają się tu ceremonie w Apitarium oraz rytuały w Apiforium. Brzmi intrygująco? Apitarium to unikalna łaźnia, połączenie tradycyjnego rasul (łaźni parowej do okładów błotnych) z apiterapią (terapią miodem i produktami pszczelimi). To drugie to zewnętrzna Strefa Biowellness z dębowymi saunami i kąpielowym biostawem. Bielawa i rozciągający się tu Park Krajobrazowy Gór Sowich to wymarzone miejsce na biegówki czy rower. Nie wspominając o spacerach.

Zdjęcie: Materiały prasowe/hoteldebowy.pl 

Poziom 511 Jura Wellness Hotel&Spa, Podzamcze k. Ogrodzieńca

- Stań pośród skalnego amfiteatru, lasów i łąk. Odwiedź SPA, uprawiaj sport, próbuj słynnych jurajskich ziół, zajrzyj na winnicę o zachodzie słońca, wieczorem spróbuj naszego wina i lokalnych produktów. A po zmroku przespaceruj się na zamek przez skalną szczelinę – tymi słowami hotel zaprasza swoich gości. A dalej jest jeszcze bardziej tajemniczo. Minimalstyczne budynki, jakby wklejone we wzniesienia Jury proponują do wyboru trzy typy pokoi – Równowaga, Natura lub Prostota, a także basen zasilany źródlaną wodą z podziemnego jeziora i skały wrastające wprost w ściany saun. Organic Medi Spa oferuje między innymi zabieg Jurajska Łąka Sensoryczna z piaskiem, suszonymi kwiatami, naturalnymi olejkami roślinnymi. Wszystko to w oparach aromatu rozmarynu i macierzanki. A po relaksującym dniu, jeśli pogoda dopisze – plenerowe kino Pod Skałą zaprasza na filmy z klasą. Jest tu luksus, ale bez zbędnych ozdób i przepychu na pokaz. Wieczory są tu magiczne, a poranki energetyczne. Czego można chcieć więcej?

Zdjęcie: Materiały prasowe/poziom511.pl

Klekotki Spa &Resort, Klekotki, Godkowo

130 hektarów mazurskiej sielanki, w harmonii z naturą, w unikatowym japońskim Sento Spa - słowem: miejsce wypełnione dobrą energią. Budynki nawiązują architekturą do osady młyńskiej, a pokoje aranżowane są w stylu dalekowschodnim, kolonialnym, rustykalnym lub art deco. Z większości z 44 pokoi rozpościera się niezwykły widok na jezioro lub rzekę Wąską. Z kolei domki urządzone są w stylu skandynawskim i japońskim. Pod 600-letnim dębem mieści się Sento SPA otulone deskami oryginalnej, warmińskiej stodoły. Pachnie tu drewnem z kominka, olejkami i ziołową herbatą – warto spróbować japońskiej kąpieli w wannie ofuro lub gorących źródłach onsen. W ogrodzie Zen przy Sento SPA powstała też ścieżka równowagi, po której spaceruje się bosymi stopami po różnych nawierzchniach (pnie drewna, szyszki świerkowe, gałązki olchy, kora, marmur, otoczaki, granit różnej ziarnistości, piasek) stymulując liczne receptory. Nieprzypadkowo dróżka rozpoczyna się białym marmurem, który zawsze jest chłodny a kończy ciepłym, czarnym granitem, to symboliczne nawiązanie do metafizycznego, dalekowschodniego symbolu, przeciwstawnych i uzupełniających się energii wszechświata Yin I Yang. Młyn Klekotki to właściwie wielki bajkowy ogród, w którym każda rzecz mówi nam o przyjemnościach i pięknie.

Zdjęcie: Materiały prasowe/klekotki.com.pl

Głęboczek Vine Resort&SPA, Wielki Głęboczek, Brzozie

Pojezierze Brodnickie to kraina rozległych łąk, łagodnych wzgórz i ponad 100 jezior. Do tego malowniczo meandrująca rzeka Drwęca. Jest pięknie o każdej porze roku. Jesień jest tu jednak szczególna ze względu na prowadzoną na miejscu winnicę, która obecnie liczy ponad 2 tysiące krzewów. Co roku, na początku sezonu odbywa się winobranie i Święto Wina. W Głęboczku można skosztować kilkuset rodzajów tego szlachetnego trunku, szczególne miejsce zajmują wina z Winnicy Płochockich (działają od 2006 roku!). Niemal wszystko kręci się wokół wina. W SPA goście mogą doświadczyć unikalnych masaży, zabiegów i rytuałów opartych właśnie na winoterapii. Kąpiel w winie, peeling z winogron, masaż na bazie wyciągu z gron bogatego w odmładzający resweratrol? Brzmi doskonale i takie właśnie jest. Goście mają do dyspozycji pokoje w budynkach inspirowanych pruską zabudową z nowoczesnym sznytem lub klimatyczne, drewniane chaty łączące unikalną, wiejską architekturę z luksusowymi elementami wystroju.

Zdjęcie: Materiały prasowe/gleboczek.pl

Mercure Szklarska Poręba Resort & Spa, Szklarska Poręba

Karkonoski Park Narodowy, Szrenica, na którą można dostać się pieszo lub kolejką linową, świetne trasy rowerowe i narciarskie (w tym Polana Jakuszycka - centrum narciarstwa biegowego), wodospady: Kamieńczyk i Szklarka – to tylko niektóre z przyrodniczych atrakcji, które czekają na gości hotelu Mercure. Z pokoi na najwyższych piętrach roztacza się obłędny widok na góry, z zewnętrznego, gorącego jacuzzi można korzystać cały rok, a kryty basen otoczony przeszklonymi ścianami daje wrażenie pływania wśród drzew. W restauracji Bergo króluje sezonowość i lokalne przysmaki. Berg SPA oferuje przegląd masaży: od klasycznych i aromaterapii, po Lomi Lomi czy masaż lawą i kryształami oraz zabiegi pielęgnacyjne i poprawiające kondycję organizmu. - Siła gór, potęga lasu i wartki potok – to trzy żywioły, które nas inspirują i wyznaczają rytm regeneracji – deklarują pracownicy Berg Spa. I rzeczywiście – każdy z tych elementów jest tu obecny niemal na każdym kroku.

Zdjęcie: Materiały prasowe/mszklarska.pl 


Czytaj więcej