Paradowski Studio
Zanim Architectural Digest pojawił się w Polsce, Paradowski Studio pojawiło się w Architectural Digest: najpierw na liście New Talents, a potem dwukrotnie, w 2022 i 2023 roku na liście AD100 – globalnym zestawieniu najlepszych studiów projektowych.
W portfolio studia znajdziemy zarówno kameralne wnętrza mieszkalne, jak i restauracje, butiki czy projekty wnętrz hoteli. Charakter tych projektów wyraża się starannie dobranym oświetleniem i tekstyliami oraz różnorodnością kolorów, form i faktur, które razem tworzą niepowtarzalny klimat.
KWK Promes
Studio Roberta Koniecznego zasłynęło przede wszystkim niezwykłymi, autorskimi projektami domów, na czele ze słynną Arką – prywatnym domem architekta, ulokowanym malowniczo na górskim stoku. Ale ma też na swoim koncie budynki wielorodzinne, muzea, instytucje kulturalne.
Projekty KWK Promes otrzymały wiele nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej, by wymienić choćby nominacje do nagród architektonicznych im. Miesa van der Rohe. Coraz częściej powstają też poza granicami Polski - tak jak galeria Plato w czeskiej Ostravie.
Dom Arka Roberta Koniecznego. Zdjęcie: Olo Studio.
Kształt i nazwa Domu po Drodze KWK Promes są widoczne z lotu ptaka. Zdęcie: Jarosław Syrek.
Piotr Wiśniewski / weStudio
Od 2021 z Barbarą Elwardt współtworzy w Berlinie pracownię projektową weStudio. Specjalizują się w branży hotelarskiej i projektowaniu hoteli, restauracji oraz luksusowych rezydencji. Już ich pierwszy zrealizowany projekt, otwarty w 2023 roku hotel the cōmodo w austriackiej miejscowości Bad Gastein, zdobył ogromne zainteresowanie i trafił do finału konkursu AHEAD 2023 w kategorii najlepszej adaptacji istniejącego obiektu i najpiękniejszego lobby.
Z kolei hotel Mamula Island doceniono za najbardziej efektowną strefę SPA & wellness. Piotr Wiśniewski do swoich projektów chętnie wybiera polski design – zarówno vintage, jak i współczesny.
Wnętrze strefy SPA w hotelu Mamula Island projekt weStudio. Zdjęcie: materiały prasowe weStudio
Projekt weStudio. Zdjęcie: materiały prasowe weStudio
Colombe
Eleganckie apartamenty zaprojektowane w studiu Marty Chrapki, zawsze miały w sobie wyczuwalny kosmopolityczny pierwiastek. Może dlatego bez kompleksów brylują na łamach międzynarodowych edycji Vogue Living, Elle Decoration czy Architectural Digest.
Styl Colombe wyróżnia niezwykła dbałość o detale i personalizacja – większość mebli i wyposażenia powstaje na zamówienie w należących do studio pracowniach stolarskich, tapicerskich i ślusarskich.
To, w połączeniu z antykami i dziełami sztuki, daje naprawdę niepowtarzalne wnętrza.
Wnętrze projektu Marty Chrapki. Zdjęcie: materiały prasowe.
Projekt Marty Chrapki. Zdjęcie: materiały prasowe.
Projekt Marty Chrapki. Zdjęcie: materiały prasowe.
Supremati
Studio założone w 2017 roku w Londynie przez Magdalenę Gruszczyńską specjalizuje się w najwyższej klasy, luksusowych wnętrzach. Realizacje Supremati znajdziemy w najlepszych dzielnicach stolicy Anglii i nie tylko.
Długoletnie doświadczenia projektowe z pracy w Polsce, Holandii i Anglii sprawiają, że styl Supremati jest w każdym calu międzynarodowy, uosabiający fuzję różnych kulturowych wpływów.
Studio oferuje też projektowanie mebli i elementów wyposażenia na zamówienie oraz usługi art consultingu.
Projekt Supremati dla Albion Gate Development. Zdjęcie: Nick Smith.
Apartament w Gdańsku projektu Supremati. Zdjęcie: Tomek Kurek.