Pastelowe mieszkanie z widokiem na Pałac Kultury. Miękkie, zaoblone kształty dodają mu uroku

Mieszkanie zaprojektowane przez Katarzynę Sosińską jest jak elegancki pudrowy cukierek. Urocze, wszechobecne pastele harmonijnie współgrają z kamiennymi powierzchniami emanującymi klasą i nienachalnym luksusem . Efekt wow dopełnia spektakularny widok z okien – na Pałac Kultury i Nauki.

Zdjęcia Mood Authors
Pastelowe mieszkanie z widokiem na Pałac Kultury. Miękkie, zaoblone kształty dodają mu uroku

Salon z regałem wykończonym taflą lustrzaną. Zdjęcie: Mood Authors

Mieszkanie w pastelowych kolorach

Właściciel mieszkania zgłosił się do Katarzyny Sosińskiej z zamiarem przeprowadzenia generalnego remontu w swoim 50-metrowym gniazdku w centrum Warszawy. Chodziło o stworzenie wygodnej, przytulnej i jasnej przestrzeni, w której klasyka spotyka się z nowoczesnym akcentem.

- Wsłuchuję się w potrzeby klienta, jednak zawsze staram się przekonywać go do choć delikatnego wyjścia ze strefy komfortu i odważniejszego poszukiwania rozwiązań innych niż te, które już gdzieś widział – mówi projektantka. Dzięki takiemu podejściu, mieszkanie zyskało o wiele więcej niż początkowo zakładano: charakter, przestrzeń, nutkę luksusu i subtelnej elegancji.

Widok na kuchnię. Zdjęcie: Mood Authors

Mimo że początkowo wizja nowych wnętrz autorstwa Katarzyny Sosińskiej nieco zaskoczyła właściciela, postanowił jednak zaufać projektantce. Co więcej, udało się przekonać go do jeszcze kilku odważniejszych kroków, m.in. wyboru nietypowego szkła jako materiału nogi wyspy kuchennej. Innym ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym przez projektantkę było umiejscowienie sypialni – przeszklenie, które oddziela ją od pozostałych pomieszczeń, wprowadza więcej światła do mieszkania, a miękka zasłona pozwala zachować prywatność, kiedy jest to potrzebne.

Widok na sypialnię. Zdjęcie: Mood Authors

Sypialnia. Zdjęcie: Mood Authors

Spektakularny widok na Pałac Kultury i Nauki wyznaczył główną oś wzroku i pomógł w zaprojektowaniu układu akcentującego atuty mieszkania. Dobrym przykładem jest kanapa i fotel w salonie, które zostały ustawione nieco asymetrycznie, by siedząc, można było swobodnie podziwiać miejski krajobraz.

Strefa dzienna. Zdjęcie: Mood Authors

Kuchnia, choć subtelnie schowana, została zaprojektowana tak, by być przestrzenią maksymalnie wygodną w użytkowaniu i nie blokować ciągu komunikacyjnego. Na uwagę zasługuje również półokrągły regał w części dziennej, który zamiast tylnej ścianki ma lustro. Tafla lustrzana optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej głębi, a także dobrze odbija światło, przez co wnętrze jest jeszcze jaśniejsze.

Wyspa kuchenna. Zdjęcie: Mood Authors

Wyspa kuchenna. Zdjęcie: Mood Authors

Strefa dzienna. Zdjęcie: Mood Authors

Zaoblone krawędzie, które pojawiają się w różnych pomieszczeniach sprawiają, że mieszkanie jest spójne i optycznie uporządkowane. Kształty w łazience, czy to na ścianie, czy na meblach, wymykają się znanym nam formom, harmonijnie współgrając zresztą wyposażenia. Miękkość i harmonia przejawiają się też w wielu innych detalach, od wykończenia wnęki na regał po kształt sofy.

Wszystko utrzymane jest w subtelnych odcieniach pasteli, które ożywiają wnętrze, ale go nie przytłaczają. Natomiast pojawiające się tu i ówdzie złote detale jako uchwyty szafek, baterie łazienkowe czy lampy, a także blaty z kwarcytu dodają aranżacji szyku i nuty luksusu.

Łazienka. Zdjęcie: Mood Authors

Łazienka. Zdjęcie: Mood Authors

 

Zobacz też:


Czytaj więcej