Wnętrze jak galeria sztuki
Francesco Balzano, założyciel studia After Bach, zaprojektował swoje paryskie studio w pobliżu Villa Montmorency i Fundacji Corbusiera, w samym sercu Village d’Auteuil. „Inspiracjami tego projektu była natura i sztuka, która jest sednem mojego twórczego życia. Miało to być miejsce spotkań i refleksji. Wejście do apartamentu przypomina galerię, która otwiera się z obu stron na wschód i zachód. Duży salon i jadalnia znajdują się po jednej stronie, a sypialnia po przeciwległej. Na końcu korytarza umieściłem pracownię oraz kuchnię. Styl pokoi nawiązuje do Wersalu” – mówi Francesco.
Stół w pracowni został zaprojektowany przez Francesco Balzano, a krzesła przez Hansa Wegnera. We wnętrzu znajdują się również dzieła takich artystów, jak Mirko Marchelli, Isabelle Sicart, Chiara Stella Catanna, Giorgio Petracci. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Styl włoskiego mistrza
„Założyłem, że konieczna jest całkowita renowacja tych wnętrz, ale taka, by wyglądały autentycznie, a nie jak właśnie odmalowane”. To, co czyni to wnętrze wyjątkowym, to wybór nieoczywistej palety kolorów i materiałów, które są ukłonem dla twórczości włoskiego architekta Piero Portaluppiego: jasnozielone ściany o matowym wykończeniu, biały i zielony onyks. Na podłodze znalazł się dywan z sizalu i abaki, a także jesionowy parkiet. Wszystkie te elementy zostały umiejętnie połączone, nadając pomieszczeniu wyrafinowaną elegancję.
W salonie wisi kwiatowa kompozycja Marcina Rusaka, a niski stolik został zaprojektowany przez Francesco Balzano. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
W innej części salonu znajdziemy obraz Alexa De Bruyckera, lampę Miguela Milli oraz niski stolik Florisa Wubbena. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano
W salonie dominuje rzeźbiarski kominek zaprojektowany przez Francesco Bolzano, który świetnie komponuje się z regałem na książki. Salon jest również ozdobiony postumentem z białego onyksu z kolekcji Cloud i fotografiami z kolekcji XXS, które idealnie łączą się z antykami i dziełami artystów takich jak, Mirco Marchelli, Nicolas Lefevre i Laetitia de Bazelaire z galerii Tourrette.
W salonie dominuje kominek zaprojektowany przez Francesco Balzano. Lampa wisząca została zaprojektowana przez Ingę Sempe, a lampa podłogowa przez Miguela Limę. Znajdziemy tu również dzieła takich artystów, jak Mirco Marchelli, Nicolas Lefevre, Giulio Paolini, Hans Arp. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Wewnętrzna wystawa
Korytarz jest w całości obity satynową tkaniną. Widzimy tu subtelną grę pomiędzy drzwiami z duńskimi ceramicznymi klamkami a gipsowymi ramami nadającymi klasyczny charakter wnętrzu. Dzieła sztuki są idealnym uzupełnieniem całości.
W korytarzu znajduje się ławka Hansa Wegnera oraz prace artystów takich, jak Leonardo Anker Amadeus Vandal czy Francois Halard. Lampa została zaprojektowana przez Francesco Balzano. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Sypialnia w stylu Villi Medici
Sypialnia mieści po obu stronach łóżka dwie lustrzane szafy. Stoliki nocne zainspirowane były twórczością Ellswortha Kelly’ego i są wykonane z onyksu.
Sypialnia utrzymana jest w odcieniach bieli i zieleni. Znajdują się w niej obraz Lucasa Arrudy i rzeźba Katrin Bremermann. Ławka została zaprojektowana przez Francesco Balzano.
Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Kolekcjoner i pasjonat
Życie Francesco Bolzano obraca się zawsze wokół sztuki. Projektant prezentuje tutaj swoje meble, ale także dzieła duńskiego designu z lat 50. oraz współczesnych artystów, takich jak Aldo Bakker, Marcin Rusak, czy Isabelle Sicart. Ta przestrzeń jest jak galeria sztuki i designu.
W korytarzu znajdują się prace Ingi Sempe i Elwortha Kelly’ego oraz konsola, zaprojektowana przez Sattio Studio. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Kuchnia została zrobiona na zamówienie. Znajdują się w niej obrazy Francesco Bianchiniego, wazon Veniniego, rzeźba Bruno Walpotha, lampa wisząca Wilhema Lauritzena oraz marmurowe wazony zaprojektowane przez Francesco Balzano. Armatura Waterworks. Zdjęcia: dzięki uprzejmości Francesco Balzano.
Artykuł oryginalnie ukazał się na stronie AD Italia.
Zobacz także:
Ufficio Primo zachwyca nie tylko z zewnątrz. Zobacz elegancką przestrzeń do pracy i odpoczynku
Francuskie klimaty na zielonym Żoliborzu
Stylowe mieszkanie w Mediolanie. Ten projekt nie należał do łatwych