Osiedle Park Hill w Warszawie z międzynarodową nagrodą
Przyznawane od 1993 roku International Property Awards jest jednym z najbardziej cenionych wyróżnień w branży nieruchomości. Jury liczące blisko 100 ekspertów ocenia projekty pod kątem architektury, innowacyjności i jakości wykonania. Kategoria 2-9 Units, w której nagrodzono projekt polskiej pracowni, skupia się na kameralnych, butikowych inwestycjach.
Osiedle Park Hill w Warszawie - wizualizacja. Zdjęcie: materiały prasowe
Zespół domów jednorodzinnych Park Hill na Mokotowie, znajdujący się zaledwie 7 minut od metra Wilanowska łączy dogodną miejską lokalizację z komfortową rezydencją o „podmiejskim” charakterze. Osiedle zlokalizowane jest na terenie Skarpy Warszawskiej – zielonego pasa ciągnącego się wzdłuż Mokotowa.
Warto wspomnieć, że teren Park Hill objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego „Pod Skocznią”. Plan nawiązuje do koncepcji miasta-ogrodu, która zakłada ponad 21 ha ogólnodostępnych parków, w tym pas zieleni z układem oczek i cieków wodnych, wkomponowany w plan zabudowy.
Osiedle Park Hill w Warszawie - wizualizacja. Zdjęcie: materiały prasowe
W bezpośrednim otoczeniu osiedla, od południa i zachodu, znajdują się tereny zielone. Natomiast w zachodniej części zespołu budynków uwzględniono park o powierzchni 4000 m2, który ma stać się dla mieszkańców Park Hill miejscem do relaksu, obcowania z przyrodą i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Na terenie rekreacyjnym osiedla został również zaplanowany częściowo otwarty pawilon sportowo-rekreacyjny, przeszklona altana z miejscem na ognisko, a także przestrzeń do zabaw dla dzieci.
Osiedle Park Hill w Warszawie - wizualizacja. Zdjęcie: materiały prasowe
W skład osiedla wchodzi 9 domów o powierzchni 330 m2. Jak zaznaczają architekci z pracowni Z3Z, „bryła budynku odnosi się do natury i koncepcyjnie nawiązuje do budowy drzewa”. Założeniem projektu było zachowanie zewnętrznej powłoki budynku, niczym kory, tam, gdzie bryła pozostaje nienaruszona. „W miejscach, gdzie wnikamy w jej wnętrze, odsłania się struktura przypominająca miąższ owocu lub żywe drewno wewnątrz pnia” – czytamy w opisie projektu.
Taras w jednym z domów - wizualizacja. Zdjęcie: materiały prasowe
Wnętrze jednego z domów - wizualizacja. Zdjęcie: materiały prasowe
*
Zachęcamy również do zapoznania się z projektem „Domu Przesłoniętego” autorstwa Z3Z Architekci. Projekt również czerpie inspirację z natury i doskonale wpisuje się w leśny krajobraz.