Mappingi stały się w Wilanowie atrakcją kolejnych sezonów jesienno-zimowych. W oknach pałacowych pojawiają się wówczas król Jan III i królowa Maria Kazimiera, a widzowie są świadkami m.in. wjazdu konnego orszaku oraz pokazu tańców dworskich.
Tematyczna różnorodność sprawia, że te trwające od kilku do kilkunastu minut świetlne spektakle, ożywiają historię i zachwycają widzów. Przed każdym pokazem na fasadzie Pałacu Wilanowskiego wyświetlana jest także „Wirtualna Galeria Obrazów”.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu pochwaliło się nowymi obrazami
Wstęp na mapping jest wliczony w cenę biletu do Królewskiego Ogrodu Światła. Zdjęcie: Materiały prasowe
6 efektownych prezentacji na fasadzie Pałacu Wilanowskiego
Wśród pokazów znanych już z poprzednich edycji Festiwalu Mappingów pojawiła się nowość - "Żywioły Ziemi", które przedstawiają kilka przykładów katastrof naturalnych, m.in. trzęsienia ziemi, powodzie, susze i huragany. - Nowy pokaz „Żywioły ziemi” robi duże wrażenie w tym sezonie. Wyjątkowo dynamiczny spektakl ukazuje zagrożenia dla naszej planety. Wrażenia wzmagają wirtuozerska dramaturgia i narracja - podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Codziennie, do 7 stycznia, pokazy będą odbywać się według poniższego harmonogramu:
17.30 - "Gdzie jest wydra” (czas: 9:02)
18.00 - "Żywioły Ziemi"
18.30 - "W Wilanowie król jest jeden” (czas: 8:32)
19.30 - "Rok w Arktyce”
20.00 - "Powrót króla” (czas: 14:17)
20.30 - "Ad Solem” (czas: 11:00)
Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zdjęcie: Materiały prasowe
Królewski Ogród Światła
Mappingi to tylko jedna z wielu zimowych atrakcji wilanowskich. Co roku tłumy przyciąga tu Królewski Ogród Światła - wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod układają się w finezyjne kształty.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie aktywnie dba o środowisko i włącza się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. - Nasza nowoczesna wystawa świetlna wykorzystuje pół miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki - podkreślają organizatorzy.
W tym sezonie na odwiedzających Królewski Ogród Światła czeka wiele nowych instalacji i interaktywnych elementów. Po zmroku na wystawę prowadzi zupełnie nowy, 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Zobaczyć można także znane z ubiegłorocznych edycji: bramę do ogrodu na dziedzińcu i muzyczno-świetlne atrakcje na tarasie dolnym barokowego ogrodu.
Królewski Ogród Światła otwarty będzie do 29 lutego.
Ceny biletów: 49 zł bilet normalny i 30 zł bilet ulgowy, a dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny.