Okna do dachów płaskich. Gdy piękno i wytrzymałość idą w parze

Okna do dachów płaskich pozwalają na doświetlenie wielu stref bez korzystania ze źródeł światła sztucznego. Co więcej, okna te umożliwiają szybkie przewietrzenie wnętrza i poprawę cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Natomiast pod względem architektonicznym stanowią atrakcyjny atut wizualny i funkcjonalny, zarówno od strony pomieszczenia, jak i stropodachu.

Autor Materiał sponsorowany

Okna do dachów płaskich. Gdy piękno i wytrzymałość idą w parze

W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych. Warto wtedy zastosować okna do płaskich dachów. Zdjęcie: Fakro

Typy okien do dachów płaskich

W ofercie FAKRO, poza kopułowymi oknami typu C, znajdziemy nowoczesne okna o płaskim wykończeniu. Ekonomiczna wersja, czyli okno typu G zostało wyposażone w dwie warstwy szklenia – wewnętrzny pakiet szybowy dociskany listwami i zewnętrzny segment przykręcany bezpośrednio do skrzydła. Udoskonalonym modelem jest okno typu Z, gdzie fabrycznie zamontowana zewnętrzna szyba ułatwia spływanie wody. Ten model ma też markizę AMZ/Z-Wave osadzoną między szkleniami.

Największą popularnością cieszą się okna typu F z wklejanym pakietem szybowym. Ich unikalna konstrukcja wyposażona w zewnętrzną szybę refleksyjną gwarantuje najlepsze parametry termoizolacyjne oraz zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Jednocześnie okno wyróżnia się wyjątkowym designem, a wersja ColourLine pozwala na indywidualny dobór zewnętrznej kolorystyki, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej dopasować okno do naszego dachu. Okno typu F może zostać wykonane w dowolnym rozmiarze od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm.

Warto wspomnieć też o innowacyjnym oknie DXW przeznaczonym na dach płaski będący jednocześnie przestrzenią rekreacyjną, np. taras lub zielony dach. Ten model nie tylko można zrównać z daną powierzchnią, ale również bezpiecznie po nim chodzić – szyba została wykończona antypoślizgową powłoką, a całość konstrukcji wzmocniona.

Okna do dachów płaskich są wykonane z wielkomorowych profili PVC, co zapewnia ich trwałość. Powierzchnia przeszklenia tych okien jest powiększona o 16% w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, zapewniając jeszcze lepsze doświetlenie. Zdjęcie: Fakro

 

Szyby dla wymagających

Okna do dachów płaskich muszą być wytrzymałe, szczelne i mieć odpowiednie parametry termiczne. Najważniejszym elementem konstrukcyjnym jest tu szyba, która przejmuje bezpośrednie obciążenia i chroni przed stratami ciepła. W oknach typu F do wyboru mamy pakiety trzyszybowe (DU6) lub czteroszybowe (DU8). Zewnętrzna szyba refleksyjna jest hartowana, a wewnętrzna antywłamaniowa – w klasie P2A lub P4A, jeśli wybierzemy wariant okna w wersji Secure. Co więcej, przeszklenia są odporne na uderzenia i skutecznie wygłuszają dźwięki z zewnątrz, co sprawdza się szczególnie podczas opadów deszczu.

Okno obsługiwane ręcznie otwiera się ok. 30 cm, okno sterowane elektrycznie ok. 12 cm. Zdjęcie: Fakro

 

Różne opcje sterowania

Okna do dachów płaskich dostępne są w kilku opcjach sterowania: wariant nieotwierany (DX_), otwierany ręcznie za pomocą drążka (DM_) oraz sterowany elektrycznie (DE_). Można wybrać też opcję DEF Solar ze zintegrowanym panelem PV, która nie wymaga doprowadzania prądu. Obsługa okien odbywa się za pomocą przełącznika lub pilota w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Ukryty w skrzydle siłownik jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, co przekłada się na długoletnie, bezawaryjne użytkowanie. Oprócz tego okna zostały wyposażone w detektor deszczu, który automatycznie zamyka je, kiedy zacznie padać.

W ofercie FAKRO znajdziemy również liczne akcesoria do okien do dachów płaskich – są to m.in. markizy zewnętrzne chroniące pomieszczenia przed nagrzewaniem oraz rolety wewnętrzne stanowiące nieprzepuszczalną barierę dla ostrego światła i będące estetyczną dekoracją wnętrz.

Dzięki dodatkom do okien ilość naturalnego światła jest pod kontrolą, a przestrzeń pod stropodachem chroniona przed nadmiernym nagrzewaniem. Zdjęcie: Fakro

Więcej na www.fakro.pl

 

Czytaj więcej