Maj na Netflixie zapowiada się jako wyjątkowo mroczny i z pewnością potrzyma nas w napięciu. Którymi tytułami warto się zainteresować?
Barbarzyńcy, 2 maja
W bibliotece platformy Netflix już za moment pojawią się „Barbarzyńcy” z 2022 roku, horror wyreżyserowany przez… komika. To gatunkowe kino dla Zacha Creggera okazało się udanym debiutem w kategorii filmów grozy i spotkało się z dobrą reakcją krytyków.
Młoda kobieta przyjeżdża do miasta na rozmowę kwalifikacyjną, ale okazuje się, że jej pokój w motelu został omyłkowo podwójnie zarezerwowany i jakiś mężczyzna już się w nim zatrzymał ( w tej roli zobaczymy Billa Skarsgårda, syna znakomitego Stellana Skarsgård).
Kobieta mimo wszystko decyduje się zostać tam na noc, ale wkrótce odkrywa, że w tym budynku istnieją większe powody do strachu niż obcy gość...
Facet z zasadami, 2 maja
Zwiastun miniserialu Netflixa już robi zamieszanie w sieci i dla wielu „Facet z zasadami” wygląda na obraz podobny do znakomitej „Sukcesji”. Produkcja Davida E. Kelleya zaprezentuje historię w sześciu odcinkach.
Charlie Croker (w tej roli Jeff Daniels) potentat na rynku nieruchomości z Atlanty, z dnia na dzień staje w obliczu bankructwa. Próba ratowania imperium przed osobami chcącymi wzbogacić się na jego nieszczęściu prowadzi do konfliktu interesów na styku biznesu i polityki.
Bez lukru, 3 maja
Jerry Seinfeld opowieścią „Bez lukru” zadebiutuje jako reżyser. O tym, że chce stworzyć taki film, mówił już w 2010 roku i dzięki współpracy z platformą Netflix marzenie Seinfelda się spełniło. W „Bez lukru” wystąpią m.in.: Hugh Grant, Jerry Seinfeld i Melissa McCarthy.
O czym będzie historia „Bez lukru”? W stanie Michigan w 1963 roku zaprzysięgli rywale z branży płatków śniadaniowych, Kellogg’s and Post, podejmują się próby stworzenia ciastka, które na zawsze odmieni oblicze śniadania. „Unfrosted” to opowieść o ambicji, zdradzie, cukrze i złowrogich mleczarzach napisana i wyreżyserowana przez Jerry’ego Seinfelda.
Bodkin, 9 maja
"Bodkin" to thriller z elementami czarnej komedii o grupie podcasterów, którzy podejmują się zbadania zaginięcia trzech osób w idyllicznym nadmorskim miasteczku w Irlandii. Wkrótce wątki zaczynają się zbiegać, tworząc znacznie szerszy i bardziej nietypowy obraz, niż można się było spodziewać. W miarę jak bohaterowie starają się odsiać fikcję od faktów – o sprawie, o swoich kolegach, a także, co najbardziej bolesne, o sobie samych – serial wystawia na próbę nasz sposób postrzegania prawdy oraz ujawnia, jak usprawiedliwiamy swoje przekonania lub utwierdzamy się w lękach.
Bridgertonowie, 16 maja
Maj to też powrót Bridgertonów. Kultowy już serial Netflixa nakręcony na podstawie bestsellerowych powieści Julii Quinn, doczekał się trzeciego sezonu.
Penelope Featherington (Nicola Coughlan) w końcu przestała się durzyć w Colinie Bridgertonie (Luke Newton) po tym, jak usłyszała jego pogardliwe słowa na swój temat w ostatnim sezonie. Zdecydowała jednak, że czas wyjść za mąż, najlepiej za kogoś, kto zapewni jej wystarczającą niezależność, aby mogła nadal prowadzić podwójne życie jako Lady Whistledown z dala od matki i sióstr. Jednak nieśmiałe próby zaistnienia na rynku małżeńskim kończą się dla Penelope spektakularnym niepowodzeniem.
Tymczasem Colin wraca z letnich podróży z nowym wyglądem i dużą dozą zuchwałości. Gdy uświadamia sobie, że Penelope — jedyna osoba, która zawsze go akceptowała takim, jaki jest — traktuje go chłodno, czuje się rozczarowany. Pragnąc odzyskać jej przyjaźń, proponuje Penelope, że pomoże jej pokonać nieśmiałość i znaleźć męża w tym sezonie. Kiedy jednak jego rady zaczynają przynosić zaskakująco dobre rezultaty, Colin musi się zastanowić, czy jego uczucia do Penelope są naprawdę tylko przyjacielskie. Sprawy komplikuje kłótnia Penelope z Eloise (Claudia Jessie), która znajduje nową przyjaciółkę w bardzo nieoczekiwanym miejscu. Poza tym Penelope coraz częściej pojawia się na salonach, co sprawia, że dużo trudniej jest jej utrzymać alter ego Lady Whistledown w tajemnicy.
Kolory zła: Czerwień, 29 maja
Mroczny thriller "Kolory zła: Czerwień", którego premiera odbędzie się pod koniec maja, oparty jest na bestsellerowej powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak, wydanej w 2019 roku.
Pisarka swój kryminał wysłała między innymi do wydawnictwa Marcina Mellera. Dziennikarz zachwycony jej talentem od razu podpisał z autorką kontrakt na cykl kryminałów. Tak powstała seria zatytułowana "Kolory zła" składa się z trzech części: "Czerwień", "Czerń" oraz "Biel". Twórczość Sobczak porównywana jest z dokonaniami Katarzyny Bondy, Gai Grzegorzewskiej oraz Remigiusza Mroza.
W maju Czerwień zobaczymy w filmowej odsłonie, a w rolach głównych wystąpią: Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał.
Po znalezieniu ciała młodej dziewczyny na trójmiejskiej plaży ambitny prokurator odkrywa, że okoliczności zabójstwa są podobne do zbrodni sprzed piętnastu lat.
Eric, 30 maja
Ten nowy miniserial to wzruszający thriller stworzony przez Abi Morgan i osadzony w Nowym Jorku lat 80. Opowiada historię ojca desperacko poszukującego swojego dziewięcioletniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Good Day Sunshine”, nie może pogodzić się z utratą syna Edgara oraz stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz.
Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy, postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu ERIC z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu. Gdy destruktywne zachowanie Vincenta doprowadza do konfliktów z rodziną, współpracownikami i śledczymi próbującymi mu pomóc, to właśnie Eric, ułuda konieczności, staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do odzyskania dziecka.