Te dodatki są teraz na fali, a kariera niektórych z nich trwa już od dobrych kilku miesięcy. Które dekoracje do domu cieszą się największą popularnością? Oto kilka najbardziej wiralowych wnętrzarskich hitów.
Świecznik Nagel Stoff
Klasyk designu ponownie szturmuje wnętrza. Ikoniczny świecznik stworzył w 1965 roku niemiecki architekt Werner Stoff dla Hansa Nagela. Werner zaprojektował serię modułowych statywów oświetleniowych z możliwością układania ich w stosy. Te modułowe świeczniki stały się ikonami designu lat 60. i 70. i są cenione za swoją prostotę, funkcjonalność i możliwość tworzenia różnorodnych aranżacji.
Mogą być łączone w nieskończoną ilość pięknych i unikalnych kształtów, co pozwala stworzyć swoją własną, niepowtarzalną rzeźbę. Ten przykład ikonicznego designu jest uważany za dzieło sztuki - gotowe przyjąć kształt taki, jaki zaprojektuje dla niego kreatywny właściciel. Świeczniki nadal są produkowane i znakomicie prezentują się we współczesnych wnętrzach.
Miniregał do ekspozycji filiżanek
Trend "cafécore", jeden z trendów wnętrzarskich Pinteresta na 2024 rok, właśnie obiega świat. Efektem jest przeniesienie kawiarnianego klimatu do własnych domów i aranżowanie kącików kawowych. Elementem, który staje się coraz częstszym towarzyszem tych aranżacji są miniregały do ekspozycji filiżanek.
Chromowane pucharki i filiżanki
Chrom rozgościł się na dobre w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. To już nie tylko lampy i dekoracje, ale też zastawa stołowa. Najmocniejszy trend? Pucharki deserowe i filiżanki ze stali nierdzewnej o eleganckim, błyszczącym wykończeniu.
Pomarańczowe lampy
Ten energetyczny kolor we wnętrzach robi furorę, ale głównie chodzi o jeden element - lampy. Pierwsza wiralowa lampa to Nesso marki Artemide - zaprojektowana przez włoskiego architekta i projektanta Giancarlo Mattioliego w 1967 roku.
Jest to ikona wzornictwa lat 60., która odniosła sukces zarówno w kategoriach estetycznych, jak i funkcjonalnych. To też model z listy kultowych lamp wszech czasów. Dostępna jest w różnych kolorach, ale jednak to ta pomarańczowa dziś jest najpopularniejsza.
Druga lampa to pomarańczowy "donut" od IKEA, czyli lampa VARMBLIXT, zaprojektowana przez Sabine Marcelis. Jeśli odwiedzacie Instagram, prawdopodobnie widzieliście ją już setki razy.
Ledowe zawijasy
Neony i ledowe instalacje to ostatnio wnętrzarski hit, szczególną popularnością cieszy się ledowe oświetlenie, któremu każdy sam może nadać kształt, wyróżniliśmy je w naszym przeglądzie dekoracji do sypialni.
Nowa wiralowa lampka od IKEA
Nowa lampka od IKEA odpowiada na falę fascynacji chromem, metalem i wszystkim, co do wnętrza wnosi błyszczącą srebrzystość. ACKJA to wykonana z metalu podstawa lampy w kształcie misy. W połączeniu z żarówką od IKEA tworzy niewielką lampkę stołową. Miłośnicy kolorowych dodatków też zainteresowali się tym modelem zaprojektowanym dla szwedzkiej sieciówki przez Hannę-Kaarinę Heikkilä, ale metalową podstawę biorą na warsztat DIY, malując ją na przeróżne kolory.
Magiczna kula FADO
W ciągu ostatnich miesięcy ta lampa od IKEA doczekała się wielu "unboxingów" na Instagramie. Influencerzy pokazują jej wielobarwne świetlne możliwości, tworzą dla niej specjalne podstawy DIY i aranżują we własnych wnętrzach. Co ciekawe, to lampka, która już od dawna jest dostępna w asortymencie sklepu, jednak dopiero w zestawie z inteligentnym systemem zdalnego sterowania i ledową żarówką w różnych barwach - Fado stało się lampą wiralową. O karierze lampy FADO już pisaliśmy, przy okazji prezentując jej różne odsłony na profilach wnętrzarskich blogerów.
Lustrzane kule disco
Kula lustrzana, potocznie nazywana kulą dyskotekową lub “mirror ball”, jest chyba jednym z najbardziej znanych atrybutów, które tworzą efekt disco. Akcesoria tego typu były powszechnie używane już w latach 60. ubiegłego wieku i do dziś są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju parkietu. Kule disco to też jeden z trendów ślubnego designu na 2024 rok i coraz częściej spotykana dekoracja we wnętrzach. Choć wcale nie o efekt dyskotekowy tu chodzi. Kule disco po prostu we wnętrzu genialnie odbijają światło, tworząc spektakularne efekty świetlne - rozproszone punkty dosłownie tańczą na ścianach.