Mieszkanie w stylu japandi. Komfortowa przestrzeń z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy

120-metrowe mieszkanie w Sopocie zaprojektowane przez Aleksandrę Fajfer-Orłowską i Sławomira Orłowskiego harmonijnie łączy kojącą japońską estetykę z funkcjonalnością nordyckiego minimalizmu.

Mieszkanie w stylu japandi. Komfortowa przestrzeń z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy

W salonie wiszą klimatyczne obrazy Aleksandry Skierskiej. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Mieszkanie w Sopocie inspirowane stylem japandi

Mieszkanie należące do młodego małżeństwa wychowującego dwójkę dzieci mieści się na obrzeżach Sopotu, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Lokal zajmuje całe, najwyższe piętro budynku, dzięki czemu domownicy mogą o każdej porze delektować się pięknymi widokami.

By mieć pewność, że mieszkanie jest komfortowe, wygodne w użytkowaniu i dostosowane do stylu życia właścicieli, architekci z pracowni Projekt 5R nieco zmienili układ funkcjonalny pomieszczeń. W efekcie powstała przestronna strefa dzienna składająca się z salonu i kuchni, które zostały od siebie oddzielone drewnianą zabudową z dekoracyjnymi witrynami.

Strefa dzienna - salon. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Strefa dzienna - salon. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Stół w części dziennej. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Widok na kuchnię. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Skoro mowa o funkcjonalnych zabudowach, warto wspomnieć też o innych tego typu rozwiązaniach, których w sopockim mieszkaniu nie brakuje, np. o wysuwanej tacy z ukrytym Thermomixem, różnego rodzaju szafkach cargo czy przesuwanej zabudowie w salonie pozwalającej na zasłonięcie telewizora, gdy nie jest używany.

W mieszkaniu panuje stonowana kolorystyka z dominującymi odcieniami beżu, taupe i naturalnymi barwami drewna przełamanymi akcentami kolorystycznymi. Elegancki i zarazem przytulny klimat udało się stworzyć również z pomocą użytych materiałów, m.in. naturalnych tynków, tkanin, drewna i spieków. Subtelne dodatki jak rośliny doniczkowe i akcesoria ceramiczne wprowadzają do wnętrz harmonię i łączą naturę z nowoczesnym stylem życia właścicieli.

Przesuwana zabudowa, za którą kryje się telewizor. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Przesuwana zabudowa, za którą kryje się telewizor. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Kuchnia w bieli i drewnie. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Sypialnia master. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Toaletka w sypialni. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

O kojącą atmosferę dbają również liczne zaoblenia, które są modną i efektowną alternatywą do tradycyjnych ostrych kątów. Zaoblenia możemy zaobserwować m.in. w przeszklonych drzwiach, na frezowanych uchwytach kuchennych, ryflowanej wyspie czy narożnikach ścian, które zostały ścięte i wykończone tynkami marmurowymi.

Architekci wyposażyli również mieszkanie w nowoczesne udogodnienia takie jak rozwiązania smart home. System automatyki umożliwia zdalną obsługę z poziomu aplikacji niemal wszystkich aspektów funkcjonowania mieszkania: oświetlenia i jego natężenia, systemu nagłośnienia we wszystkich pomieszczeniach, ogrzewania podłogowego, klimatyzacji, alarmu, nawadniania roślin, a także zasłon i rolet zewnętrznych.

Garderoba i łazienka przy sypialni. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Łazienka z zielonymi akcentami. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Zaoblenia w łazience. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Pokój dziecięcy. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Łazienka z niebieskimi akcentami. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Stylowe baterie łazienkowe w kolorze miedzi. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

Strefa umywalki z bateriami w kolorze miedzi. Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr

 

Zobacz też: 


Czytaj więcej