Mieszkanie młodej estetki: bez pompy, ale z wysmakowanym designem

Teksański apartament zaprojektowany przez Joshue Rice’a emanuje spokojem i niewymuszoną elegancją. Oszczędna, ciepła kolorystyka podkreśla przytulny charakter przestrzeni, a kolekcja ikonicznego designu dodaje jej animuszu.

Mieszkanie młodej estetki: bez pompy, ale z wysmakowanym designem

Projekt: Joshua Rice (@joshuaricedsgn); Produkcja: Karine Monié (@karinemonie); Zdjęcia: Lacey Land (I@lacey_land)

Klimatyczny apartament w Dallas

Ponad 200-metrowy apartament mieści się w modernistycznej kamienicy zaprojektowanej przez znanego teksańskiego architekta, Buda Oglesby’ego. Jego projekty charakteryzuje powściągliwość i harmonia – i właśnie te cechy Joshua Rice postanowił przenieść także do projektowanego przez siebie wnętrza.

Ponieważ oryginalny układ apartamentu był funkcjonalny i zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowania, Joshua Rice mógł skupić się na samej aranżacji wnętrz bez czasochłonnego remontu. W zastosowanej palecie kolorystycznej przeważają ciepłe, neutralne odcienie jak biel czy beż, a także nieco mocniejsze akcenty w postaci ochry czy terakoty. Wyjątkiem jest pokój gościnny, gdzie główna ściana z regałem bibliotecznym została pomalowana na kolor niebieski.

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

O przytulny klimat w mieszkaniu dbają również pieczołowicie dobrane materiały. Projektantowi udało się zachować parkiety dębowe oraz oryginalne terakotowe płytki Saltillo w salonie. W mieszkaniu zastosowano też elegancki brazylijski kwarcyt, tekstylia o wyrazistej fakturze czy pokryte patyną elementy, które będą się „dobrze” starzeć, podkreślając ponadczasowy charakter aranżacji. Efektownie prezentują się również ozdobne tynki, które wprowadzają nutę rustykalnego piękna do wnętrz.

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

Właścicielka wychowała się w domu kolekcjonerów sztuki i designu, dlatego także w jej własnym gniazdku nie mogło zabraknąć wyjątkowych mebli i elementów wyposażenia. Warto wymienić między innymi: krzesła w jadalni z drewna tekowego i skóry projektu Finna Juhla, fotel z drewna wenge obity tkaniną boucle autorstwa Theo Rutha, skórzana sofa Fritsa Henningsena, krzesło 115 Donalda Judda czy zabytkowy stolik projektu Enzo Mari’ego.

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

Zdjęcie: Lacey Land

 

Zobacz też: 


Czytaj więcej