Łazienka coraz częściej pełni funkcję prywatnego sanktuarium, w którym można się wyciszyć i zagłębić w myślach. Dbamy o to, żeby wyglądała stylowo i nie odstawała od reszty mieszkania. Podobnie jak w innych pomieszczeniach projektanci odważnie bawią się formą i fakturami, dzięki czemu łazienki zyskują unikatowy charakter.
Oto co teraz warto szczególnie uwzględnić, aby stworzyć modną aranżację łazienki:
- płytki z geometrycznym wzorem. Coraz częściej płytki zastępowane są także tapetami;
- ściany w odcieniach pastelowych. Do tego meble łazienkowe w kolorze ścian;
- meble łazienkowe o ciekawej formie, bardzo modnych zaoblonych kształtach lub w żywych kolorach;
- lustra w interesujących ramach lub kształtach, projektowane i wykonane na zamówienie;
- umywalki i wanny powtarzające zaoblone kształty mebli łazienkowych lub stanowiące wyraz radykalnej prostoty. Kolor i wzory geometryczne na ceramice także mile widziane;
- akcenty roślinne - kwiatowe kompozycje przeniosły się na tapety i płytki ceramiczne. Jeśli zależy nam na romantycznej stylistyce, bez tego ani rusz;
- tekstylia w nietypowych wzorach i kolorach - to jest sprawdzony i niedrogi sposób na zmianę aranżacji. Zobaczcie sami, jak piękne ręczniki i dywaniki wypatrzyliśmy dla Was w sklepach;
- detale z marmuru lub kamienia - postument pod umywalkę lub blat, lub chociażby marmurowa mydelniczka. No cóż, nasze enklawy przyjemności zasługują na elegancką oprawę.
Na potwierdzenie powyższego zobaczcie, co udało się nam wypatrzyć w sklepach. Oto 23 pięknych detali, które sprawią, że łazienka będzie wyglądać modnie i stylowo.
Nowa linia umywalek „Artis” Villeroy & Boch
Nowa linia umywalek „Artis” Villeroy & Boch jest dostępna w czterech kształtach i dziesięciu wzorach BiColour, co daje tysiące możliwości różnicowania nastroju i komponowania barw, także w sposób nieoczywisty. Odważniejsi mogą dopasowywać kolor do rysunku i wybarwienia naturalnego kamienia.
Nowa linia umywalek „Artis” Villeroy & Boch. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Umywalka niczym rzeźba
Rzeźbiarska umywalka „Albume” zaprojektowana przez Carla Colomba dla marki Antonio Lupi w nowej interpretacji stoi na cokole z marmuru calacatta viola. Tak jak na to zasługuje prawdziwy obiekt sztuki.
Umywalka „Albume” zaprojektowana przez Carla Colomba dla marki Antonio Lupi, Studio Forma. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Szafka obłożona marmurem
Szafka Harmony zaprojektowana przez Alessandro La Spadę dla marki Visionnaire przypadnie do gustu wielbicielom włoskiej elegancji. Konstrukcja z wodoodpornej sklejki obłożonej marmurem z subtelnym, ryflowanym wzorem skrywa wysuwane szuflady.
Mebel, dostępny z jedną lub dwiema marmurowymi umywalkami, można uzupełnić o wolno stojący wieszak. W zestawie jest także lustro ze wstawką z marmuru.
Szafka Harmony zaprojektowana przez Alessandro La Spadę dla marki Visionnaire. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Ręczniki Unikko
Wykonane z bawełny organicznej ręczniki marki Marimekko z pewnością przełamią poranną rutynę. Inspirowany pop-artem kwiatowy wzór „Unikko” firma wykorzystuje nieprzerwanie od 1964 roku. Z okazji przypadającej właśnie sześćdziesiątej rocznicy wprowadzenia go na rynek oprócz nowych kolorów, czyli intensywnej żółcieni i makowej czerwieni, w ofercie pojawiła się seria „Vesi Unikko”, łącząca delikatne paski kolekcji „Vesi” z abstrakcyjnymi kwiatami „Unikko”. Oba kultowe wzory zaprojektowała Maija Isola.
Ręczniki Unikko marki Marimekko. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Płytki Travertino
W kolekcji płytek „Travertino”, zaprojektowanej przez Katarzynę Malinowską i Tomasza Smusa dla firmy Tubądzin, ponadczasowa elegancja stylu lat 50. łączy się z futurystycznym minimalizmem. Gres, inspirowany niezwykłą kolorystyką trawertynowych skał parku Yellowstone, wprowadzi naturalne piękno do industrialnych aranżacji. Od teraz dostępny także w formacie 120 na 275 centymetrów.
Płytki Travertino firmy Tubądzin. Zdjęcie: Piotr Piosik
Kolorowe baterie I Balocchi
Kultowe baterie „I Balocchi”, łączące żywe kolory z opływowymi kształtami, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy do wystroju łazienki chcieliby wprowadzić odrobinę pop-artu. Ten ikoniczny produkt marki Fantini stworzyli w 1978 roku Davide Mercatali i Paolo Pedrizzetti, otwierając nowy rozdział w projektowaniu armatury łazienkowej. Baterie dostępne są zarówno w wersji umywalkowej, jak i wannowej czy prysznicowej.
Kultowe baterie „I Balocchi" marki Fantini. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Ceramika łazienkowa w stylu Memphis
Asymetria, odważne połączenia barw oraz eklektyczna estetyka z pogranicza pop-artu i art déco charakteryzuje styl Memphis, zainicjowany na początku lat 80. przez grupę mediolańskich architektów pod wodzą Ettorego Sottsassa. Marka Omnires przedstawiła niedawno własną interpretację tej konwencji. Ceramika łazienkowa o żywych kolorach i zaoblonych kształtach z kolekcji „Ovo M+” z pewnością pozwoli stworzyć przestrzeń pełną życia i energii.
Kolekcja „Ovo M+” marki Omnires. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Interpretacja klasycznej mozaiki
Kolekcja płytek „DIN” to autorska interpretacja klasycznej mozaiki. Zaprojektowana przez Konstantina Grcica w czterech formatach, ośmiu kolorach i dwóch wykończeniach, pozwala tworzyć nieskończoną różnorodność kompozycji, doskonale dostosowanych do wymiaru konkretnej ściany lub podłogi. Kolekcję uzupełnia seria specjalnych kształtek i profili.
Kolekcja płytek „DIN” , Mutina. Zdjęcie: Officine Mimesi
Geometryczny Bauhaus
Nowe podejście do projektowania ceramiki to główny cel marki 41zero42. Firma zadebiutowała w 2013 roku, łącząc modernistyczną klasykę ze świeżą estetyką. W swoich wyrobach czerpie inspiracje zarówno z geometrycznych form Bauhausu, jak i stylistyki gier wideo z lat 80. Kolekcja „Superclassica SCW”, dostępna w ośmiu wykończeniach i dwóch kolorach, białym i mandarynkowym, stanowi studium współczesnej obróbki powierzchni ceramicznych.
Kolekcja „Superclassica SCW” marki 41zero42. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Mozaika 77
Manufaktura Riwal odważnie łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami. Jej najnowsza propozycja to kolekcja „Mozaika 77”, inspirowana ceramicznymi płaskorzeźbami krakowskiego artysty Czesława Dźwigaja. Tworzone na indywidualne zamówienie kafle o wymiarach 11 centymetrów na 22 centymetry mogą występować w dowolnej kolorystyce, aby idealnie się dopasować do aranżacji.
Mozaika marki Riwal. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Owoce i geometria
Niepowtarzalny styl i ponadczasowa estetyka zjednały Pierowi Fornasettiemu fanów na całym świecie. Dzięki marce Cole & Son motywy z prac artysty są wykorzystywane w kolekcjach tapet fizelinowych „Senza Tempo II”. Charakterystyczny dla autora efekt trompe l’œil znaleźć można między innymi w serii „Frutta e Geometrico”, łączącej włoską kreatywność i jakość brytyjskiego rzemiosła.
Tapeta do łazienki marki Cole & Son. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Ręczniki łazienkowe Dodo Pavone
Czy ktoś kiedykolwiek widział ptaka dodo? Twórcy Moooi najwyraźniej tak. Zainspirowani upierzeniem tego wymarłego gatunku, opracowali skomplikowany, żakardowy wzór dla nowej linii tekstyliów łazienkowych. Ręczniki frotté z kolekcji „Dodo Pavone” dostępne są w czterech kolorach i tyluż rozmiarach.
Ręczniki frotté z kolekcji „Dodo Pavone” marki Moooi. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Forma zredukowana do niezbędnego minimum
Forma zredukowana do niezbędnego minimum, bezkompromisowa prostota połączona z niezwykłą elegancją – to wszystko charakteryzuje baterię „Bozz” niemieckiej marki Kludi. Wyposażona w perlator s-pointer, umożliwiający regulację kąta strumienia wody, dostępna jest w różnych wariantach – od modeli podtynkowych po wolno stojące baterie wannowo-natryskowe.
Bateria „Bozz” niemieckiej marki Kludi. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Oszczędzanie wody w bateriach Hansgrohe
Oszczędzanie wody i troska o zasoby planety to jedne z głównych wyzwań, z którymi mierzymy się każdego dnia. Dobra wiadomość: Hansgrohe wprowadza rozwiązanie, które może w tym pomóc. Kolekcja „Planet Edition” obejmuje między innymi minimalistyczne akcesoria łazienkowe wyprodukowane w 95 procentach z materiałów z recyklingu oraz słuchawkę prysznicową z przepływem poniżej 6 litrów na minutę, co się przekłada na 60 procent mniejsze zużycie wody w porównaniu ze standardowymi produktami firmy.
Kolekcja „Planet Edition” marki Hansgrohe. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Dizajn w przystępnej cenie
Wysokiej jakości dizajn w przystępnej cenie to główne założenie duńskiej marki Hay, założonej w 2002 roku przez Mette i Rolfa Hayów. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji „Check”, na którą składa się seria akcesoriów łazienkowych w kolorową kratkę, między innymi ręczniki z bawełny OEKOTEX®, dostępne w trzech rozmiarach i czterech odcieniach, a także dywanik.
Kolekcja „Check” marki Hay. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Radykalna prostota
Umywalka „Saba” zaprojektowana przez barcelońskie studio Altherr Désile Park dla firmy Noorth stanowi wyraz radykalnej prostoty. Minimalistyczna misa usytuowana na kolumnie jest dyskretna, ale jednocześnie może stać się główną ozdobą przestrzeni, także zewnętrznej. Dostępna w różnych wersjach i wykończeniach, z podstawą wykonaną z marmuru, drewna czy betonu, również pokrytego gliną.
Umywalka „Saba” zaprojektowana przez barcelońskie studio Altherr Désile Park dla firmy Noorth . Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Moda, która nie przemija
Nowoczesne wnętrza muszą nie tylo pięknie wyglądać. Wygoda w użytkowaniu jak nigdy zyskuje na znaczeniu. Kabiny prysznicowe walk-in są nie tylko funkcjonalne, wyróżnia je minimalistyczny design. Szklane ścianki "znikają" we wnętrzu łazienki. Brak progów i drzwi ułatwia wejście i wyjście z kabiny. Kabiny walk-in mogą być dostosowane do różnych układów łazienek, w tym do małych przestrzeni.
Kabina Essenza Pro Walk-in, Radaway. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Łazienkowe origami
Tradycyjna sztuka składania papieru stała się inspiracją dla kolekcji „Origami” zaprojektowanej przez studio Bernhardt & Vella dla Ex.t. Jej główną bohaterką jest umywalka o czystych, wyrazistych liniach. Wykonana z nowoczesnego konglomeratu LivingTec, oferowana jest w wersji nablatowej i z postumentem. Serię uzupełnia utrzymana w tej samej stylistyce dodatkowa szafka, pojedyncza lub podwójna.
Kolekcja „Origami” zaprojektowana przez studio Bernhardt & Vella dla Ex.t. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Grzejnik Waffle
Grzejnik może stać się wyjątkowym elementem wystroju łazienki. Zwłaszcza jeśli jest to dzieło Piera Lissoniego. Wyprodukowany z ciśnieniowo odlewanego aluminium „Waffle” łączy wytrzymałość tradycyjnych żeliwnych kaloryferów z wysoką wydajnością cieplną i energooszczędnością. Model dostępny jest w jedenastu odcieniach, także z drewnianym relingiem na ręcznik.
Grzejnik „Waffle” marki Antrax IT. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Kolekcja „One”
Kolekcja „One” obejmuje nie tylko umywalki i miski WC, ale też meble łazienkowe i szafki z lustrem w różnych wzorach i wykończeniach. Poszczególne elementy zostały tak zaprojektowane, aby łatwo je było łączyć zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Umywalki są dostępne w wersji kompaktowej, o wysięgu 40 centymetrów, oraz klasycznej, o głębokości 48 centymetrów, a także z odpływem poziomym, umieszczonym na tylnej krawędzi.
Kolekcja „One”, Geberit. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Avocado Dreams
Łazienki w kolorze awokado były ogromnie popularne w latach 70. Wszystko wskazuje na to, że ten trend właśnie powraca. W awangardzie jest Bethan Laura Wood, która nadała nowy wygląd klasykom marki Kaldewei, opracowując psychodeliczne wzory w odcieniach zieleni i niebieskiego dla wolno stojącej wanny „Meisterstück Oyo Duo”, brodzika „Superplan Zero” czy umywalki „Miena”.
Umywalka „Miena”, Kaldewei. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Kwiatowa kompozycja na tapecie łazienkowej
Trudno oprzeć się romantycznemu nastrojowi „Floralii” autorstwa Evy Germani dla Wall&Deco. Ta kwiatowa kompozycja została przeniesiona na powierzchnię tapet w ramach rewolucyjnej technologii wet system, dzięki czemu grafika może być stosowana także w strefie prysznica albo za wanną. Każdą tapetą drukuje się pod wymiar ściany, zgodnie z życzeniem klienta.
Tapeta do łazienki Floralia, Wall&Deco. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Armatura Colors
Kolekcja „Grohe Colors” pomoże spersonalizować każdą łazienkę. Starannie dobrana gama odcieni i wykończeń armatury, od powłoki w kolorze stali szlachetnej Supersteel i różowego złota Warm Sunset, po Hard Graphite i Phantom Black, pozwoli stworzyć wnętrze idealnie korespondujące z pozostałymi przestrzeniami domu. Dzięki zastosowaniu technologii PVD powłoki są trwałe i odporne na zarysowania.
Kolekcja „Grohe Colors” . Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Codzienny relaks
Ksuro powstało z wyjątkowego połączenia czterech żywiołów: ognia, wiatru, wody i ziemi. Efektem jest perfekcyjna przestrzeń łazienkowa, w której, dzięki innowacyjnym technologiom, zadbano także o mniejsze zużycie wody i energii.
Wanna wolnostojąca Ksuro ma wbudowany stelaż oraz korek typu klik, a także wzmocnienie, które umożliwia zamontowanie baterii nawannowej.
Wanna wolnostojąca Ksuro. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki
Grawerowane pokrętło
Minimalistyczne wzornictwo i innowacyjne technologie cechują baterie OLTENS. Elegancką ozdobą baterii Oltens Hamnes jest grawerowane pokrętło, które pełni funkcję uchwytu. Czarne matowe wykoczenie jest ponadczasowe.
Baterie dostępne w wersji niskiej i wysokiej, oraz dodatkowo w wersji chromowanej.
Bateria Oltens Hamnes. Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki