Innowacyjna bateria z filtrem wody. Wyrafinowany design zawdzięcza Paulinie Shacalis

Picie czystej wody z kranu to wybór, który ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i na środowisko. W większych miastach Polski jakość wody z kranu nie odbiega od tej z Berlina, Amsterdamu, Bratysławy czy Madrytu. Ponad 84% mieszkańców Warszawy ocenia jej smak pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ woda musi spełniać nie tylko krajowe, ale także europejskie normy.

AutorMATERIAŁ SPONSOROWANY

Bateria kuchenna marki OMNIRES z kolekcji SWITCH. Zdjęcie: OMNIRES

Jakość wody jest ważna

W ostatnich latach systemy uzdatniające w Polsce przeszły gruntowną modernizację. Dzięki temu jakość kranówki uległa diametralnej poprawie. Według Głównego Inspektora Sanitarnego aż 99,7% domów zasila dziś woda zdatna do picia.

Jeśli jednak wciąż chcemy poprawić jakość i smak wody kranowej, warto rozważyć użycie filtrów. Jednak tradycyjne filtry, choć skuteczne, często wymagają cierpliwości, ponieważ proces filtracji może trwać dłużej, niż byśmy chcieli. Wymagają one regularnej wymiany, co generuje koszty i wymaga ścisłego przestrzegania terminów. Dlatego warto poznać innowacyjne rozwiązania, takie jak bateria kuchenna OMNIRES SWITCH, z bezpośrednim przyłączem do filtra wody marki DAFI. Taka bateria może dostarczać filtrowaną wodę czteroosobowej rodzinie nawet przez 8 miesięcy!

Gdzie jest filtr?

Bateria kuchenna OMNIRES SWITCH powstała we współpracy z firmą DAFI. Filtr do wody umieszczony jest w niewielkiej tubie pod zlewem. Filtr obniża zawartość chloru i metali ciężkich, redukuje poziom twardości wody oraz wzbogaca ją o potas i poprawia jej smak. Dzięki temu można zapomnieć o codziennym kupowaniu wody w butelkach, co z kolei pozwala ograniczyć ilość plastikowych odpadów.

Co więcej, konieczność wymiany zasygnalizuje elektroniczny miernik, który opiera się na rzeczywistym przepływie wody, a nie na upływie czasu od ostatniej wymiany filtra.

Wyrafinowany design

Minimalistyczna w formie bateria z intuicyjnym systemem do filtrowania została zaprojektowana przez Paulinę Shacalis. Projekt powstał z zamiłowania do niezwykłych form, kolorów i praktycznego designu na miarę współczesnych potrzeb konsumentów. Ten innowacyjny produkt wyróżnia się wyrafinowanymi detalami, przykuwającym wzornictwem i unikalną paletą kolorów dostarczając dwa niezależne strumienie wody – zwykłej oraz filtrowanej.

Paulina Shacalis

Paulina Shacalis projektantka baterii OMNIRES SWITCH. Zdjęcie: OMNIRES.

Uwagę zwraca przyjemny opływowy kształt, minimalistyczna elegancka linia i wysmakowane, karbowane detale. Wylewkę ozdabia frezowany pierścień, który wystarczy delikatnie przekręcić, aby napełnić szklankę przefiltrowaną wodą. Ten praktyczny ozdobny detal zaprojektowany został z myślą o najwyższym komforcie użytkowania - nawet mokre dłonie nie ślizgają się po jej powierzchni. Bateria została wykonana z wysokogatunkowego mosiądzu, a jej kształt zapewnia równomierny strumień wody, minimalizując rozchlapywanie się wody.  

8 kolorów do wyboru

Złoto, mosiądz, miedź, chrom, nikiel, grafit,  biel i czerń. Szeroka gama kolorów baterii dostępna jest w zróżnicowanych teksturach: połysk, szczotkowanie oraz mat. Kolorystyka wykończeń kolekcji OMNIRES SWITCH została zainspirowana najbardziej szlachetnymi materiałami, aby każdy mógł podkreślić indywidualny wystrój i charakter swojej kuchni.

Innowacyjna technologia

Filtr DAFI na bieżąco też monitoruje ilość przefiltrowanej wody, zapewniając pełną kontrolę nad jakością wody. Dodatkowo głowica ceramiczna baterii OMNIRES SWITCH wyposażona została w technologię COLD START, dzięki której strumień domyślnie otwierany jest na wodzie zimnej, co pozwala oszczędzać niepotrzebne zużycie gorącej wody.

Więcej informacji o kolekcji SWITCH znajdziecie na oficjalnej stronie www.omnires.com.

Czytaj więcej