Dzieła wybitnych twórców na pokładach samolotów. PLL LOT stworzyły oryginalne safety video

Nowoczesne, oryginalne, storytellingowe - Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowało swoje nowe safety video i wzbudziło zachwyt, bo zwyczajne nagranie dotyczące bezpieczeństwa na podkładzie samolotu - LOT we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie - zamienił w materiał wyjątkowy.  Akcję filmowej instrukcji dla pasażerów przeniesiono do... Galerii Sztuki XIX wieku z wybitnymi arcydziełami polskiego malarstwa, a kolejne instrukcje czyta dla pasażerów Krystyna Czubówna. 

Dzieła wybitnych twórców na pokładach samolotów. PLL LOT stworzyły oryginalne safety video

Od stycznia 2024 ekspozycja Galerii Sztuki XIX wieku stanie się bliska także pasażerom Polskich Linii Lotniczych. Zdjęcie: Materiały prasowe

Safety video to element kluczowej procedury przedstartowej. Zgodnie z regulacją Passengers safety briefing sformułowaną przez EASA, czyli Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, linie lotnicze mają obowiązek poinstruować pasażerów na temat bezpieczeństwa na pokładzie. 

Nikt jednak w nowym video LOT-u nie spodziewał się obrazów Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Józefa Mehoffera (co więcej - obrazy te nie tylko stanowią tło nagrania, ale ożywiane są w poszczególnych scenach i korespondują z kolejnymi instrukcjami bezpieczeństwa).

Safety video i promocja sztuki w jednym

Nietypowe safety video właśnie zostało zaprezentowane i już zyskuje wyśmienite recenzje. Współpraca LOT-u z Muzeum Narodowym w Warszawie okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Już od stycznia nagranie będzie towarzyszyć pasażerom boeingów 787-8 i -9 obsługiwanych przez PLL LOT.

Nowe safety video to też niewątpliwie udana promocja zbiorów warszawskiego muzeum, zachęcająca turystów do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na kulturalnej mapie Polski.

Arcydzieła polskiej sztuki na pokładach samolotów

– Film poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową. LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego. Nowe safety video wpisuje się w naszą strategię ESG (red. Environmental, Social, Corporate Governance), której elementem jest właśnie promocja polskiej kultury. Zaproszenie do tego projektu Muzeum Narodowego idealnie dopełniło nasz cel. Wspólnie zapraszamy widzów na gościnne pokłady PLL LOT oraz do wyjątkowych wnętrz Muzeum Narodowego – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT. 

W  przestrzeniach Muzeum Narodowego w Warszawie powstawały już teledyski, filmy i kampanie społeczne, ukazujące zbiory Muzeum z różnych perspektyw. Z kolei Galeria Sztuki XIX wieku to najchętniej odwiedzana galeria w Muzeum - przyciąga ponad 300 000 zwiedzających rocznie. Od stycznia 2024 ekspozycja stanie się bliska także pasażerom Polskich Linii Lotniczych.

Czytaj więcej