Przestrzeń do życia i do pracy
Projekt domu łączy funkcję mieszkalną z przestrzenią biurową, będącą miejscem pracy architektki. Z okna gabinetu rozciąga się widok na brzozowy las, co tworzy kojącą, sprzyjającą kreatywności atmosferę. Na uwagę zasługuje również nieregularna ściana wykonana z dekoracyjnego tynku glinianego połączonego ze słomianą sieczką i drobnym kruszywem. W gabinecie architektka umieściła wygodną rozkładaną sofę, dzięki czemu w razie potrzeby pokój może zmienić się w dodatkową sypialnię dla gości.
Architektka wnętrz Agnieszka Ziomek w swoim gabinecie. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Wygodna strefa dzienna
Część mieszkalna zorganizowana jest wokół otwartego planu parteru, gdzie na komfortową i przytulną przestrzeń dzienną składa się salon, kuchnia i jadalnia. We wnętrzu nie brakuje naturalnych materiałów, które korespondują z krajobrazem za oknem.
Ściany i sufity w salonie wykończono dekoracyjnymi tynkami glinianymi, a także dębowym fornirem oraz efektownym brazylijskim kwarcytem o rysunku przypominającym przecięte drzewo sekwoi. Dwie duże zamszowe sofy ustawione naprzeciw siebie razem z niską drewnianą ławą na stalowych nogach tworzą miejsce do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Wiszący na ścianie telewizor na co dzień jest ukryty i pełni funkcję obrazu, obok niego, na tle ozdobnej glinianej ściany znajduje się stalowy regał zaprojektowany przez architektkę. Bujna roślinność ustawiona w różnych miejscach strefy dziennej przełamuje kontrasty bieli i drewna, i dodatkowo ożywia przestrzeń.
Widok na strefę dzienną - salon i jadalnię. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Widok na jadalnię i salon. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Strefa dzienna ze ścianą z brazylijskiego kwarcytu. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Fornirowa ściana w salonie. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Stół w jadalni oddzielający strefę kuchni od salonu. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
W kuchni wzrok przykuwają blaty kamienne w delikatnym oliwkowym odcieniu. Płyta grzewcza znajduje się na przestronnej, wolnostojącej wyspie, co zapewnia wygodę podczas przyrządzania posiłków. Z kolei ściana frontów wysokiej zabudowy kuchennej skrywa drzwi, które prowadzą do ukrytej spiżarki. Pozostała część frontów, za pomocą specjalnej systemu pozwala w razie potrzeby całkowicie zamknąć otwartą część kuchni.
Kuchnia z wyspą wolnostojącą. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Kuchnia z wyspą wolnostojącą. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Specjalny system pozwala w razie potrzeby ukryć część kuchenną. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Stół w jadalni. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Stół w jadalni. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Kojąca strefa prywatna
Na piętrze mieszczą się dwa pokoje dziecięce, sypialnia z garderobą oraz dwie łazienki. Warto wspomnieć o mniejszej łazience, której wystrój przywodzi na myśl nadmorski krajobraz. Płytki w kolorze piasku i wody połączane z marmurowym blatem oraz szczotkowanymi dębowymi frontami mebli harmonijnie komponują się z ceramiką i armaturą w odcieniach bieli i szarości. Na jednej ze ścian wykończonej glinianym dekoracyjnym tynkiem swoje miejsce znalazł obraz przywieziony przez męża architektki aż z Nepalu.
Płytki w łazience przywodzą na myśl morski krajobraz. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Druga łazienka jest utrzymana w stonowanej palecie barwnej. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Warto również wspomnieć o oryginalnej dekoracji korytarza na piętrze. Na fornirowanej ścianie, tuż przy schodach architektka wyeksponowała wielkoformatową rzeźbę przypominającą pomiętą kartkę papieru.
Biała rzeźba wyglądem przypomina pogniecioną kartkę papieru. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Jasny fornir na schodach i ścianach korytarza wprowadza do wnętrz ciepłą i przytulną atmosferę. Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr
Dom Agnieszki Ziomek to przestrzeń, która sprzyja kreatywnej pracy i codziennemu życiu. Zastosowane materiały, układ funkcjonalny, a także starannie dobrane rozwiązania tworzą środowisko sprzyjające nie tylko odpoczynkowi, ale również swobodnej realizacji swoich twórczych wizji.
* * *
Agnieszka Ziomek, założycielka pracowni AZ Interior Design specjalizuje się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych - domów i apartamentów. Podczas projektowania chętnie łączy ze sobą różne style tak, by każde wnętrze miało swój niepowtarzalny charakter i jednocześnie było funkcjonalną, wygodną do życia przestrzenią.
Zobacz też:
- Nowoczesne mieszkanie, w którym nie sposób się nudzić. Właściciele kochają dizajn i nietuzinkową sztukę
- Dwupiętrowy apartament z widokiem na park. Estetyk mid-century przeplata się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami
- Modernistyczna willa po remoncie stała się przytulną przestrzenią wypełnioną sztuką i kolorem