Mieszkanie w stylu mid-century modern
Co stanie się, gdy połączymy drewno z kolorystycznymi akcentami, nowoczesnym sprzętem i meblami vintage? Takie pytanie zadawali sobie Sabina i Amadeusz, właściciele dwupoziomowego mieszkania na warszawskich Filtrach. Od początku było jasne, że inwestorom zależało na stworzeniu wnętrza nadającego się do wypoczynku i pracy, w której dobrze będą się czuli na co dzień. Sfera przeznaczona do pracy sprzyja skupieniu i poszukiwaniu inspiracji, co odpowiada Sabinie, z zawodu montażystce. Dla Amadeusza, lekarza, kawosza i zapalonego miłośnika winyli, ważny był kącik do parzenia kawy i przestrzeń, w której przechowa swoja rosnącą kolekcję płyt.
Wnętrze mieszkania tonie w łagodnych odcieniach kolorów ziemi. Dominujące w nim brązy i beże stanowią przeciwwagę dla żywych akcentów kolorystycznych użytych w części dziennej. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Mieszkanie zaskakuje detalami. Sofa vintage z miękkiej skóry w kolorze ciepłego karmelu, eleganckie hokery z trójkątnymi siedziskami i oryginalne, pochodzące z PRL-u, krzesła-patyczaki tworzą miks stylów. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Żywe kolory i nowoczesne rozwiązania
Właścicielom mieszkania zależało na stworzeniu eleganckiej przestrzeni idealnej na każdą porę roku, w której na pierwszy plan wysuwają się kolory i dodatki. Obok stonowanych odcieni kolorów ziemi, postawiono na żywe akcenty kolorystyczne. Stąd kuchnia w odcieniu bordo, dodatkowo podkreślonym przez zastosowanie zlewu ze stali nierdzewnej (w stylu profesjonalnej kuchni) czy łazienka w kolorze kaczeńców, wykończona drobnymi kafelkami. To nietypowy kolor, kojarzący się mocno ze śródziemnomorskim a nie nadwiślańskim słońcem.
Kuchnia stanowi cześć otwartej przestrzeni dziennej. Składa się z zabudowy roboczej, wyspy kuchennej i ciągu szaf ze stylowymi drewnianymi frontami. Ta kuchnia nie jest tylko elegancją atrapą, ale miejscem, w którym na co dzień przygotowuje się wygodnie posiłki – w zabudowie znalazła specjalna wysuwana platforma na Thermomix.
Kuchnia w sferze wypoczynkowej. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Kolory ziemi przełamane kolorowymi akcentami to dobra opcja dla osób ceniących zarówno klasykę jak i nowoczesne rozwiązania. W jednej z szafek znajduje się robot kuchenny podkreślający przemysłowy charakter wnętrza. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Zabudowa z brzozowego forniru dodaje przytulnego, domowego charakteru. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Przemysłowy zlewozmywak został wkomponowany w kamienny blat. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Vintage w nowej odsłonie
Strefa dzienna została zaprojektowana konsekwentnie – meble vintage, skóra z patyną, jasne drewno i kamień. Wyjątkową ozdobą geometryczną są kręte metalowe schody. Za nimi znalazło się miejsce na sprzęt sportowy – ale nieprzeciętny. To wioślarz wodny marki WaterRower, który sam w sobie jest designerskim obiektem.
Mocnym i oryginalnym akcentem mieszkania jest hol wejściowy z oryginalną zabudową – drzwi szafy zdobi przeskalowany żółty uchwyt nawiązujący do wykończenia łazienki, a a także asymetryczny brązowy motyw mający swoją kontynuację na suficie.
Kolorowe panele na ścianach, doniczki, fikuśne lampy i zdjęcia na ścianie tworzą artystyczny entourage mieszkania. Projekt wnętrza: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/Kroniki.
Barierka oddzielająca schody od strefy dziennej to rozwiązanie, które sprawdziło się w mieszkaniu na Ochocie. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/Kroniki.
Zaadoptowane na biuro poddasze, z którego rozciąga się widok na miejską zieleń. Projekt wnętrza: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/Kroniki.
Właścicielom mieszkania zależało na oryginalnym i ciekawym wystroju, czego dowodem jest pomieszczenie z niszą inspirowaną sztuką Orientu. Projekt wnętrza: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/Kroniki.
Mocno zabudowana wanna to pomysł rodem z PRL-u. Właścicielom mieszkania nie przeszkadzają też wyraziste kolory kafelków. Projekt wnętrza: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Prywatnie, spokojnie i oryginalnie
Na poddaszu znalazło się miejsce na ciche domowe biuro, sypialnię i wygodną łazienkę w bieli. Tu zadbano przede wszystkim o wygodę mieszkańców – skosy wykorzystano do zabudowy. Część szaf obita jest tkaniną w stylu orientalnym, do którego nawiązuje też lustro o charakterystycznym kształcie w części biurowej. Takie drobne szczegóły sprawiają, że wnętrze jest jeszcze bardziej oryginalne.
Sypialnia mieszkania na Ochocie. Projekt wnętrza: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki/.
Sypialnia na poddaszu mieszkania. Projekt wnętrz: Tomasz Litwin. Zdjęcie: Hanna Połczyńska/kroniki.
Tomasz Litwin jest projektantem wnętrz, dla którego potrzeby klientów i ich gust stoją na pierwszym miejscu. Odpowiednio wyważone wnętrza w stylu vintage w połączeniu z funkcjonalnymi rozwiązaniami są stworzone z poszanowaniem dla środowiska i otoczenia. Projektant od lat sięga po naturalne surowce, lubi też mocne akcenty kolorystyczne. Dzięki nim dodaje wnętrzom świeżości i charakteru.
Zobacz także:
Komfortowy apartament w stylu eklektycznym. Szmaragdowe i kobaltowe ściany tworzą niesamowity klimat
Dom projektanta Tony’ego Ingrao. Sen o luksusie i wygodzie na rajskiej wyspie