Biurko nie tylko do pracy: 10 ponadczasowych propozycji

Biurko to najważniejszy mebel w domowym gabinecie. Tworzy z właścicielem związek na długie lata. Idealne powinno więc nie tylko zapewniać komfort pracy, ale też oddawać charakter użytkownika.

Biurko nie tylko do pracy: 10 ponadczasowych propozycji

Szukając biurka idealnego bierzemy pod uwagę oczywiście jego wymiary, możliwość dostosowania do swojego wzrostu, trybu pracy i innych osobistych preferencji, ale nie mniej ważna jest forma i wykończenie tego ważnego mebla. Prezentujemy 10 uniwersalnych biurek, od ikon designu, po zachwycające nowości.

1. Biurko St Calipers

„St Calipers” to projekt Piotra Grzybowskiego i Magdaleny Hubki dla marki Swallow’s Tail. Jak tłumaczą autorzy, formą nawiązuje do cyrkla i narzędzi nawigacyjnych. Biurko wykonane z brzozowej sklejki pokrytej laminatem dostępne jest w wielu wymiarach i wykończeniach.

Zdjęcie: Vojtěch Veškrna

2. Biurko Deneb

Wielokrotnie nagradzany francuski projektant Anthony Guerrée tworzy meble łączące tradycyjne rzemiosło z nowoczesną, odważną stylistyką. Jeden z jego najnowszych projektów to biurko „Deneb” dla portugalskiej marki De La Espada. Może być wykonane z drewna czarnego orzecha amerykańskiego, białego dębu lub jesionu.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

3. Biurko Quiet Lines

„Quiet Lines” to minimalistyczna kolekcja mebli ze stali, szkła i skóry stworzona przez Gabriela Tana dla B&B Italia. W skład serii wchodzą ława, stolik nocny, parawan i biurko.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

4. Biurko Rohe

Mebel na cześć mistrza modernizmu Ludwiga Miesa van der Rohe dla marki Bross opracował włoski architekt Marco Zito. Minimalistyczna forma ze stalowych rurek może być od razu zintegrowana z oświetleniem lub specjalnym materiałowym obramowaniem zapewniającym intymność i koncentrację.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

5. Biurko Ratio

Rzeźbiarski mebel zaprojektowany przez Piero Lissoniego dla Glas Italia swoją premierę miał podczas tegorocznego Salone del Mobile. Biurko „Ratio” składa się z trzech modułów z dymionego szkła połączonych prawie niewidoczną konstrukcją z czarnego aluminium. W środkowym znajduje się szuflada z litego jesionu barwionego na czarno.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

6. Biurko Tori

Biurko „Tori” dla marki Schönbuch zaprojektowało włoskie studio e-ggs. Doskonale sprawdzi się także w roli toaletki lub konsoli. Lekkie i powściągliwe w formie, dzięki przemyślanej budowie jest jednocześnie bardzo stabilne. Drewniany blat może być opcjonalnie wyposażony w funkcjonalną szufladę.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

7. Biurko Kip

Charakteryzujące się prostą, ponadczasową estetyką biurko „Kip” dla Normann Copenhagen opracował młody projektant Simon Legald. Podstawa wykonana jest ze stali malowanej proszkowo i występuje w dwóch różnych kolorach, natomiast blat dostępny jest w kilku wariantach z litego, lakierowanego drewna.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

8. Biurko Alphabet

Interpretacja mebli w stylistyce mid-century modern. Biurko „Alphabet” autorstwa włoskiej pracowni 967 Arch dla Saba Italia zwraca uwagę minimalistyczną formą i opływowymi kształtami. Metalowa konstrukcja wspiera delikatnie zaokrąglony blat z lakierowanego drewna, w którym ukryto pojemną szufladę. Dostępne też w wersji bez szuflady.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

9. Biurko Duende

„Charakteryzujące się eleganckimi krzywiznami na wzór klasycznych instrumentów muzycznych, biurko to pobudzać ma do kreatywności” - zachwala projektant mebla Anders Klem. Wykonane z dębowej sklejki „Duende” marki Umage pełnić może jednak też funkcję konsoli czy stolika pomocniczego.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

10. Biurko Lewit

„Lewit” stanowi część kolekcji zaprojektowanej przez studio Draga & Aurel we współpracy z Giuliano Andreą dell’Uvą dla galerii Rossany Orlandi. Brutalistyczny w wyrazie mebel powstał poprzez połączenie gładkiego białego betonu z żywicą epoksydową.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości marki

Zobacz też:


Czytaj więcej