Artshow Warszawa
Artshow odbędzie się 9 i 10 grudnia 2023 w kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Na trzech piętrach kamienicy zobaczyć można będzie prace w różnych stylach, zarówno uznanych mistrzów jak i młodych twórców. Z wieloma można będzie się spotkać osobiście. Wszystkie dzieła prezentowane podczas Artshow będą do kupienia.
Artyści Artshow, których warto zobaczyć
Prace w wielu stylach, technikach i formatach. Wszystkie warte zobaczenia i sprawdzenia jak czujemy się w świecie ekspresji artystycznej. Zapewne część przemówi do naszej wyobraźni w sposób szczególny. Polecamy szczególnie spotkania z tymi artystami.
Michał Mroczka na Artshow prezentuje malarskie wizerunki miasta odmagicznionego, apokaliptycznego, ale jednocześnie ujmującego swoją siłą, prawdziwością, potęgą i dynamiką. Artysta w swoich obrazach dąży do symbiozy malarskiej formy z geopolityczną treścią, historią i industrialnym pejzażem.
Michał Mroczka. Jurassic Park in Warsaw, 2023, technika własna, 120x90, płótno. Zdjęcie: materiały prasowe
Ola Szerstobitow wzbudza emocje. Obrazy Oli Szerstobitow są pełne uczuć. To najczęściej portrety, akty malowane są z dużą ekspresją, swobodnym konturowaniem kształtów ciała, połączeniem delikatności cielesnej z mocą gwałtownego działania, pociągnięć pędzlem. Artystka nastrój buduje za pomocą koloru i jego zestawień. W obrazach Szerstobitow jest tyle melancholii, zadumy, zatrzymania i ciszy, bo maluje tak szeroko jak odczuwa, bo maluje EMOCJE.
Obraz Oli Szerstobitow. Zdjęcie: materiały prasowe
Kobieca energia w obrazach Artura Smoły. Charakterystyczne dla twórczości Artura Smoły są nawiązania do mitologii, baśni, folkloru i popkultury. Obrazy Smoły wielowątkowe i są pełne symboliki i ukrytych znaczeń, romantyzmu i koloru. Artysta chętnie podejmuje tematy związane z kobiecymi archetypami i naturą. Motywy, które powtarzają się w jego malarstwie, to kobiety i konie. Kobieta na obrazach artysty jawi się pełna mocy, sprawczości. Kobieca energia to życie, źródło
wszystkiego, początek i koniec. Konie stanowią synonim siły i wolności.
Groteska Mileny Krasnopiórko. Artystkę interesuje człowiek ze swoimi odwiecznymi słabościami i lękami. Na swoich obrazach w groteskowy sposób przedstawia naturę ludzką, sięga po trudne tematy. Zestawia silne kontrasty piękno i brzydotę, tragizm i komizm, fantastykę i realizm. Krasnopiórko chętnie czerpie ze stylistyki komiksu, animacji i tatuażu.
Milena Krasnopiórko, obraz "W łóżeczku", 2019, 60x70cm, technika mieszana, płótno. Zdjęcie: Artinvestor Art Druk
Ewa Goral pokaże na Artshow swoje mikroświaty. Motywy podpatrzone w naturze, niejednoznaczne kompozycje o zaskakujących detalach i barwach dają odbiorcy wytchnienie od skomputeryzowanego i pełnego chaosu świata. Mikroświaty stworzone przez Ewę Goral na płótnach dają odbiorcy szeroką dowolność interpretacji.
Ewa Goral. Purple Opulence, śr. 108 cm. Zdjęcie: materiały prasowe
Abstrakcja Aleksandry Szewczuk. Artystka, która w swojej twórczości „postawiła” na kolor, tworząc abstrakcyjne prace w nurcie color field painting. Często maluje na surowym, niczym nie zagruntowanym płótnie, wykorzystując opracowaną przez siebie technikę pracy z farbami akrylowymi, które wnikają w płótno, tworząc w efekcie żywą kolorystycznie, matową i szlachetną powierzchnię.
Aleksandra Szewczuk, Stan Mentalny, 2019, 150x130 cm, akryl niezagruntowane płótno. Zdjęcie: Artinvestor Art Druk
Malarstwo Igi Święcickiej jest osobliwą, wizualną opowieścią o świecie. Twórcza filozofia artystki zakłada, że sztuka wynika z wewnętrznej potrzeby. Dlatego malarstwo Święcicka traktuje jako wyraz swoich wewnętrznych przekonań, przemyśleń. To alfabet barwy i formy.
Iga Święcicka, Istnienie, 160 x 120 cm. Zdjęcie: materiały prasowe
Marek Okrassa to realista posługujący się symbolami, jego znaki szczególne to żywy kolor i kilka kresek. W swoich obrazach chętnie nawiązuje do kultury masowej i konsumpcjonizmu. Lubi gdy sztuka komentuje rzeczywistość, przestrzega w niej przed nadmiernym materializmem. W swoich kompozycjach ceni autentyzm, humor i skrajne emocje.
Warto dostrzec echa kubizmu w obrazach Anny Zalewskiej. W swoich obrazach artystka stara się pokazać przekrój uczuć i emocji. Zazwyczaj tych trudnych, takich jak samotność, poczucie braku, przemijanie, tęsknota. Najlepszą inspiracją jest życie, codzienność, obraz, muzyka, zapach, faktura materiału. Artystka wypracowała umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn – formy i emocji. Maluje kobiece akty utrzymane w stylu kubistycznym. Jak twierdzi sama autorka: „Akty, choć w moich pracach pozbawione mimiki i realizmu, kompozycją i formą wyrażają zawarte w nich emocje”.
Anna Zalewska, "Nie ulegaj iluzji gdy los odmierza inny czas". Zdjęcie: materiały prasowe
Malarstwo tradycyjne Agaty Ruman. W malarstwie dla Agaty Ruman najważniejsze jest budowanie nastroju poprzez światło i kolor. Podczas pracy nad obrazami artystka dąży do uchwycenia chwil zatrzymanych na starych zdjęciach. Czerpie inspiracje z przeszłości. Rozświetlone, pełne kolorów obrazy w sposób syntetyczny przedstawiają sceny codziennego życia. Prace artystki są aluzją do przeszłości, która przetrwała jedynie jako zapis fotograficzny, filmowy lub słowny.
Artyści czekają 9 i 10 grudnia w Warszawie na Artshow.