Georg Kayser potrafi czynić cuda - tym razem tworząc projekt renowacji rodzinnego apartamentu. Łuki to motyw przewodni tego ciepłego i intymnego wnętrza, miejskiej oazy, gdzie subtelny luksus szepcze poprzez ponadczasową architekturę.
Kayser Studio reinterpretuje przeszłość na nowoczesny język, który - zgodnie z duchem właścicieli - zakłada funkcjonalny rozkład i właściwe proporcje.
Niemiecki architekt jest ekspertem w dziedzinie dialogu pomiędzy epokami. Polega na reinterpretacji przeszłości i luksusowej wizji przyszłości, zachowując przy tym ponadczasowe elementy.
Dzięki dużej ilości światła dziennego, wnętrze jest ciepłe i pełne spokoju. © Kayser Studio
Nowy projekt Kayser Studio to schronienie, łączące wszystkie epoki.
Połączenie nowych mebli z vintage, pozwala stworzyć mniej perfekcyjną atmosferę - harmonijną i sprzyjającą relaksowi. Kolor ścian - farba wapniowa od Bauwerk - pomaga podzielić przestrzeń domu, sprzyja temu też funkcjonalny układ pomieszczeń.
W kuchni znajdują się oryginalne trencadis (czyli mozaiki z potłuczonych talerzy i ceramiki - przyp. redakcji) i marmurowe cokoły. Telewizor został ukryty w szafie, a bar jest w przestrzeni pomiędzy salonem, a główną sypialnią.
„To była kompleksowa renowacja mieszkania”, opowiada Georg Kayser. „Aby stworzyć nowy, dopasowany do potrzeb życia rodziny układ wnętrza, zburzyliśmy wszystkie ściany działowe i wprowadziliśmy kilka zmian w głównej bryle" - dodaje.
"Ten projekt wiernie oddaje naszą filozofię. Nasi klienci wybierają Kayser Studio, ponieważ chcą mieć wnętrze, które odzwierciedla ich osobowość. Nie chcą typowego, luksusowego apartamentu, a atmosferę luksusowego luzu" komentuje Georg Kayser. © Kayser Studio
Apartament ma narożny układ, co przysparzało trudności z maksymalnym wykorzystaniem centralnej, najciemniejszej części. „Zmiana delikatnego światła w części centralnej, na intensywne, dzienne, sprawiła, że salon wydaje się być większy i bardziej spektakularny. Ta część jest nasłoneczniona przez cały dzień - zawsze, przez któreś z okien wpada do niej słońce” - dodaje Georg. „W salonie, podobnie, jak w korytarzu i pokojach, zaprojektowaliśmy meble na wymiar, aby stworzyć jak najwięcej miejsca do przechowywania”.
W otwartej kuchni, znalazło się miejsce do spożywania posiłków z pięknym widokiem na park i kościół.© Kayser Studio
Jedną z głównych bohaterek tego projektu, jest otwarta kuchnia, w której znajduje się miejsce do spożywania posiłków, z widokiem na park i kościół. Kuchnia to również kwintesencja filozofii Kaysera - są w niej zaprojektowane przez pracownie elementy wykonane z lastryko oraz spiżarnia w formie dużej szafy.
Podłoga nawiązuje do stylu trencadis, połączonego z nowoczesnymi akcentami.
Bezpośrednio z salonu prowadzi korytarz do apartamentu rodziców, zaprojektowanego w formie przestronnego studia, które można dzielić za pomocą zasłon, tworząc oddzielne, intymne strefy.
Znów lawirujemy się między epokami - w mieszkaniu, w którym najpiękniejsza przeszłość wita się z pełną możliwości przyszłością.
Tekstylia pomagają podzielić przestrzeń. W łazience udało się zachować odpowiednie proporcje pomiędzy funkcjonalnością a designem. © Kayser Studio
Kuchnia jest częścią salonu, ale dzięki oddzieleniu za pomocą półokrągłej ściany, nie dominuje w przestrzeni. © Kayser Studio
Połączenie nowych mebli z vintage, pozwala stworzyć mniej perfekcyjną atmosferę, bardziej harmonijną i sprzyjającą relaksowi. © Kayser Studio
Projekt kuchni pełen jest charakterystycznych dla tego apartamentu detali. Spiżarnia została zaprojektowana w formie dużej szafy - takie same drzwi wykorzystano też w garderobie. Łuki powtarzają się w całym mieszkaniu. © Kayser Studio
Sypialnia to przestrzenne studio, podzielone zasłonami na mniejsze strefy. © Kayser Studio
Projekt tego mieszkania to dialog między przeszłością, a przyszłością. Wybija się ponad trendy, oddaje hołd elementom przeszłości, reinterpretuje je na język nowoczesności. © Kayser Studio
Przestrzeń do pracy w domu jest ciepła i funkcjonalna. © Kayser Studio
Materiał ukazał się oryginalnie w AD Espana